Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 22 червня 2020, питання №22523

Чи можна відмовитись від свого рішення про відмову від спадщини?

Доброго дня. Ситуація виглядає наступним чином: моя знайома підписала "якісь"документи на відмову від спадщини за законом на користь іншої особи. Вона є рідною дочкою померлої матері, інші діти відмовились від спадщини на користь одного із онуків і попросили щоб вона теж так зробила. Заповіту не було написано померлою.Все спадкування здійснюється за законом.Які саме документи підписала не знає , бо не вдивлялась і не запам'ятала. Зараз сумнівається чи добре вчинила і хоче відмовитись від свого рішення про відмову від спадщини, чи має вона можливість зараз претендувати на спадок? Також хочу запитати що вона могла гіпотетично підписати в даній ситуації? І якщо вона підписати відмову від спадщини, чи можна це рішення поміняти чи воно вже набрало остаточної сили ?

Відповіді юристів (2)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Если прошло шесть месяцев после смерти наследодателя и человек отказался от наследства в пользу кого-то, то свой отказ от наследства он может оспорить только в судебном порядке. Другого пути нет.

    Если есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 роки тому

    Адвокат, м. Дніпро, 26 років досвіду

    Добрый день!

    Данная ситуация регулируется нормами Гражданского кодекса Украины:

    Стаття 1270. Строки для прийняття спадщини

    1. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

    2. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.

    Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців.

    Стаття 1273. Право на відмову від прийняття спадщини

    1. Спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу. Заява про відмову від прийняття спадщини подається нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

    5. Відмова від прийняття спадщини є безумовною і беззастережною.

    6. Відмова від прийняття спадщини може бути відкликана протягом строку, встановленого для її прийняття.

    Стаття 1274. Право на відмову від прийняття спадщини на користь іншої особи

    1. Спадкоємець за заповітом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця за заповітом.

    2. Спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.

    3. Спадкоємець має право відмовитися від частки у спадщині спадкоємця, який відмовився від спадщини на його користь.

    4. Якщо заповідач підпризначив спадкоємця, особа, на ім'я якої складений заповіт, може відмовитися від спадщини лише на користь особи, яка є підпризначеним спадкоємцем.

    5. Відмова від прийняття спадщини може бути визнана судом недійсною з підстав, встановлених статтями 225, 229-231 і 233 цього Кодексу.

    В данной ситуации Ваша знакомая отказалась от своего права на наследство - такой отказ может быть отозван на протяжении 6 месяцев с момента открытия наследства. Отказ от принятия наследства также может быть признан недействительным в судебном порядке.

    В случае необходимости - обращайтесь.Мои контакты в Єдиному державному реєстрі адвокатів України. С уважением, адвокат Власенко Татьяна Валериевна


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України