Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 16 липня 2020, питання №24445 100₴

Просроченный паспорт, заявление о регистрации брака

Здравствуйте, просроченный паспорт 25 лет не вклеила фото . Хочу подать заявление в ЗАГС о регистрации брака. Как поступить? Можно ли просто вклеить фото со штрафом , потому что потом после регистрации брака все равно менять паспорт с новой фамилией. Или надо сейчас делать айди карточку, и потом делать не заново с новой фамилией ?

Відповіді юристів (8)

    Ковальчук Владимир

    Можно ли просто вклеить фото со штрафом , потому что потом после регистрации брака все равно менять паспорт с новой фамилией. Или надо сейчас делать айди карточку, и потом делать не заново с новой фамилией ? На сегодня ваш паспорт не дейсвительный .Так как у нас уже отменили паспорт книжечка.Вам нужно сделать ай-ди карту только потом можно зарегистрировать брак.На сегодня ай-ди можно сделать очень быстро 3-5 дней .Потом поменяете ай-ди карту.По другому не выйдет.

    Малик Олександр Володимирович
    Малик Олександр Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду

    Добрий день!

    Вам слід оформити айді-картку і потім вже подавати заяву про реєстрацію шлюбу.

    Також можна подати адміністративний позов до суду і оформити паспорт у вигляді книжечки, але такий варіант довший.

    Оформлення паспорта громадянина України у формі картки здійснюється всіма територіальними підрозділами ДМС та центрами надання адміністративних послуг, у яких встановлено відповідне обладнання та які забезпечені матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки. Перший паспорт-картка оформляється за зареєстрованим місцем проживання.

    Паспорти громадянина України у формі книжечки не підлягають обов’язковій заміні на паспорти громадянина України у формі картки.

    Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України» (зі змінами) здійснюється оформлення і видача паспорта громадянина України у формі картки громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше після досягнення 14-річного віку.

    Новий паспорт у формі картки оформляється та видається також у разі втрати або викрадення паспорта особі замість втраченого або викраденого.

    Згаданою постановою передбачено, що обмін паспорта здійснюється у разі: 1) зміни інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації); 2) отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (РНОКПП) або повідомлення про відмову від прийняття зазначеного номера (за бажанням); 3) виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта; 4) закінчення строку дії паспорта; 5) непридатності паспорта для подальшого використання; 6) якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася в установленному законодавством порядку не пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток; 7) наявності в особи паспорта зразка 1994 року (за бажанням).

    Савоста   Ірина   Михайлівна
    Савоста Ірина Михайлівна 4 роки тому

    Адвокат, м. Сновськ, 6 років досвіду

    Доброго дня, Яно. Якщо Вам цікаво, то подивіться будь-ласка посилання: https://verdictum.ligazakon.net/document/88534449?... Це щодо паспорту у формі книжечки. Якщо у Вас є час на тяганину, то можете наполягати щодо паспорту книжечки. Якщо не бажаєте витрачати час та нерви зробіть картку.

    Удачі Вам.

    Гончаренко Константин
    25%
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю:

    Для реєстрацій шлюбу прописка значення не має. Але паспорт оформити необхідно , так я він у вас прострочений , Вам необхідно прибути до ЦНАПу з фото на паспорт і існуючим паспортом , напишете заяву , та через 3-7 днів отримаєте Ваш паспорт у вигляді картки, також сплатите державне мито згідно квитанції

    Подається паспорт громадян або паспортний документ іноземця з дозволом на перебування в Украйні,та письмові заяви подружжя про бажання укласти шлюб- згідно п. 3 розділу 2 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні).

    На цьому все ! Інші документи не вимагаються.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    25%
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Яна!

    В связи с тем, что в Ваш паспорт гражданина Украины, своевременно не вклеено фото в 25 лет (в течении 30 дней, после достижения 25 лет), то данный паспорт гражданина Украины, является недействительным.

    Поэтому, Вы по такому паспорту гражданина Украины, в ЗАГСе не сможете зарегистрировать брак.

    В связи с этим, Вам сначала необходимо обратиться в Центр предоставления административных услуг, миграционную службу и получить паспорт гражданина Украины в форме lD-карточки, со справкой о регистрации к нему на свою нынешнюю фамилию.

    После этого, Явы имеете право зарегистрировать брак в ЗАГСе.

    Затем при замене фамилии, на основании свидетельства о браке, Вам будет необходимо обратиться в Центр предоставления административных услуг, миграционную службу, для замены паспорта гражданина Украины в форме lD-карточки, на новый паспорт гражданина Украины в форме lD-карточки с новой фамилией, после заключения брака.

    При наличии вопросов обращайтесь!

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Сергеев Артем
    25%
    Сергеев Артем 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 26 років досвіду

    Здравствуйте.

    "просроченный паспорт 25 лет не вклеила фото . Хочу подать заявление в ЗАГС о регистрации брака. Как поступить? Можно ли просто вклеить фото со штрафом , потому что потом после регистрации брака все равно менять паспорт с новой фамилией. Или надо сейчас делать айди карточку, и потом делать не заново с новой фамилией ?"

    Вам придется оформлять пластиковый.

    (6. Обмін паспорта здійснюється у разі:

    6) якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася в установленому законодавством порядку не пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток;)

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/302-2015-%D0%BF#Text

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    если вы в течении 1 мес не вклеили фото - паспорт у вас недействителен

    и в загсе вам должны откаать, но попробуйте вдруг не заметят - такое бывает

    если заметят - то вам нужно вклеить фото - но так как вы прострочили вклейку - выдают уже айди карту

    а потом после смены фамилии - придется делать новый паспорт - айди карту или не менять фамилию

    Савченко Олександр
    25%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Добрий день, Яно!

    Згідно з частиною 8 «Положення про паспорт громадянина України» затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992, коли громадянину виповнюється 25 або 45 років, до його паспортної книжечки вклеюються нові фотокартки, що відповідають його вікові. Щоб вклеїти в паспорт нове актуальне фото, вам слід звернутись із заявою до територіального підрозділу Державної міграційної служби за місцем проживання або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) не пізніше, ніж через місяць після досягнення 25 або 45 років.

    У випадку, якщо ви звертаєтесь до ДМС або ЦНАПу пізніше ніж за місяць, ваш паспорт замінюють паспортом у формі ID-картки. Але, якщо минуло більше місяця з вашого 25- чи 45-річчя, а ви досі не маєте актуального фото у паспорті-книжечці або ж нового паспорта у формі ID-картки, ваш паспорт вважається недійсним.

    А тому так, для реєстрації шлюбу Вам необхідно спочатку отримати ID-картку.

    Після одруження ваша ID-картка підлягає обміну на нову.

    Так, згідно з частиною 16 «Положення про паспорт громадянина України» обмін паспорта провадиться у разі:

    зміни (переміни) прізвища, імені або по батькові;

    встановлення розбіжностей у записах;

    непридатності для користування.

    ПОРЯДОК оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затверджений постановою Кабінету Міністрів Українивід 25 березня 2015 р. № 302 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/302-2015-%D0%BF#Text):

    69. Заявник подає для обміну паспорта такі документи:

    1) паспорт, що підлягає обміну;

    2) документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну (крім випадків, передбачених підпунктами 4 і 6 пункту 6 цього Порядку);

    3) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб);

    4) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

    5) документ, що посвідчує особу законного представника/уповноваженої особи, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника/уповноваженої особи;

    6) документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати. Оригінал документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертається заявнику, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта шляхом проставлення відмітки “Згідно з оригіналом” та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів та дати;

    7) документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів):

    про місце проживання - довідку органу реєстрації встановленого зразка (крім випадків, коли здійснюється обмін паспорта зразка 1994 року);

    про народження дітей - свідоцтва про народження дітей;

    про шлюб і розірвання шлюбу - свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт;

    про зміну імені - свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт;

    довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття;

    8) одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру - для оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку, або особі, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу (в разі потреби). Фотокартка повинна відповідати вимогам рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303.

    Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України