Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Дитині призначили 3 дня систему в/в. Внас в селі є амбулаторія але медичні медсестри відмовляються це робити кажуть вихідні дні. Дитина лежача дцп. Якщо не зробити ці системи буть судорги. Чи повина бути на вихідні медична сестра. Чи повині вони у вихідні дні це робити
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Одеса, 29 років досвіду
Добрый день. Первинна медична допомога (ПМД) надається відповідно до ПОРЯДКУ надання первинної медичної допомоги, затвердженому Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.03.2018 № 504.
III. Правила надання ПМД
1. ПМД надається пацієнтам відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, які є обов’язковими для усіх надавачів ПМД.
2. ПМД надається безпосередньо лікарем з надання ПМД. Окремі послуги з надання ПМД можуть надаватися іншими медичними працівниками, які входять до складу команди з надання ПМД, самостійно, спільно або під керівництвом лікаря з надання ПМД відповідно до рівня кваліфікації таких медичних працівників.
3. Надавач ПМД має право залучати на підставі трудового або цивільно-правового договору інших осіб для забезпечення надання ПМД. Кількість таких осіб, які залучаються, та вимоги щодо їх кваліфікації визначаються самостійно надавачем ПМД.
IV. Режим роботи та графік надання ПМД
1. ПМД надається пацієнтам безперервно.
2. ПМД надається пацієнтам відповідно до режиму роботи (години прийому пацієнтів лікарем з надання ПМД), який самостійно визначає надавач ПМД за погодженням із власником.
3. Відомості про режим роботи надавача ПМД мають бути розміщені:
в місці надання ПМД у доступному для пацієнтів місці;
на веб-сайтах (веб-сторінках) відповідного надавача ПМД (за наявності).
4. У разі зміни режиму роботи надавача ПМД надавач ПМД зобов’язаний завчасно повідомити про це осіб, які належать до відповідної практики ПМД, шляхом забезпечення:
розміщення відомостей про таку зміну в місці надання ПМД в доступному для пацієнтів місці;
на веб-сайтах (веб-сторінках) відповідного надавача ПМД (за наявності);
індивідуального повідомлення осіб, які належать до відповідної практики про таку зміну телефоном чи в інший спосіб, визначений пацієнтами (стосується лише пацієнтів, записаних на прийом до лікаря з надання ПМД).
7. Надавач ПМД може самостійно або спільно з іншим (іншими) надавачами ПМД утворити черговий кабінет ПМД для обслуговування населення поза годинами прийому пацієнтів лікарями (командами) з надання ПМД, а також надання ПМД у вихідні, святкові та неробочі дні.
8. Черговий кабінет ПМД є місцем провадження господарської діяльності відповідного надавача (надавачів) ПМД.
Як вбачається, надавач ПМД, тобто лікарня, МОЖЕ надавати послуги в неробочий час. Це є правом лікарні, а не обов'язком.
Але, є Закон "Про соціальні послуги", який передбачає надання допомоги особам, що належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, а також забезпечення найкращих інтересів отримувачів соціальних послуг - дії та рішення, спрямовані на задоволення індивідуальних потреб отримувачів соціальних послуг відповідно до віку, статі, стану здоров’я, особливостей інтелектуального та фізичного розвитку, життєвого досвіду, родинної, культурної, етнічної та іншої належності, потреб та інтересів дітей, осіб з інвалідністю, осіб, визнаних недієздатними, осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, осіб похилого віку, а також з урахуванням думки отримувачів соціальних послуг, якщо вони за віком, рівнем розвитку та станом здоров’я можуть її висловити.
Такі послуги надаються за рахунок державного бюджету (для вас безоплатно) спеціальними організаціями та спеціалістами, які проходять відповідне навчання. Перелік таких організацій ви зможете знайти у Реєстрі надавачів послуг на цьому сайті https://www.msp.gov.ua/content/reestr-nadavachiv-s... (Обрати область, та вид послуги за номером: 160.2 та 161), на карті побачите перелік таких організацій найближчих до своєї мешкані, та їх адреси та телефони.
З такою організацією ви укладаєте угоду та зможити отримати послугу медичного працівника (патронажна сестра) у дні та часи за домовленістю.
Всего наилучшего.
Юрист, м. Київ, 6 років досвіду
Доброго дня пані Юліє!
Звісно, навіть у медсестри є право на вихідні дні, проте їхня робота є специфічною, тобто з особливими умовами.
По-перше, у вашому випадку незрозуміло чи була чергова медсестра (я думаю, що в медичних закладах вона має бути).
По-друге, вам потрібно фіксувати їхні відмови, щоб мати доказову базу (записувати на диктофон тощо).
По-третє, подзвонити на урядову "гарячу" лінію і повідомити про порушення права вашої дитини на отримання медичної допомоги. Телефон 1545, цілодобово.
Якщо у вас виникають якісь питання, то зв'яжіться зі мною і я вам допоможу.