Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 19 липня 2020, питання №24699

Иностранная служба по делам детей,алименты

Сын -15 лет и его мать уехали в Германию. Есть отказ от алиментов с ее стороны. Сейчас служба Германии по делам детей шлет письма с требованием платить 290 евро в месяц иначе грозят подавать запросы на имущество.

Відповіді юристів (1)

    Рахманина Оксана Васильевна
    Рахманина Оксана Васильевна 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 19 років досвіду

    Доброго дня, Андрію!

    З вашого питання роз'ясню, що відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

    Батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину тільки за рішенням суду (ч. 2 ст. 188 СКУ), якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них і забезпечує повністю її потреби.

    Нотаріально посвідчена заява мами про відмову від аліментів несла б значення при вашому виїзді за кордон в державу, з якою не заключено договір про подання правової допомоги. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1203-2002-%D0%BF#Text.

    В вашому випадку діє Конвенція про стягнення аліментів за кордоном , до якої приєднані і Україна і Німеччина. Відповідно до неї у випадку, коли позивач перебуває на території однієї Договірної Сторони (далі - держава позивача), а відповідач підпадає під юрисдикцію іншої Договірної Сторони (далі - держава відповідача), позивач може подати заяву про стягнення аліментів з відповідача до Органу, що передає, у державі позивача (ст. 3).

    Уточніть у служби чи у мами дитини, чим підтверджуються вимоги служби у справах дітей, і якщо вони відповідають даній Конвенції, то, на мій погляд, з вас стягується розмір аліментів, встановлений судом Німеччини.

    Гарного вам дня!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України