Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 21 липня 2020, питання №24843

Крадіжки на приватизованій земляній ділянці

Добрий день в мене в полі 15 соток приватизованого огороду з якого постійно крадуть вирощину продукцію, які будуть мої дії коли я спіймаю грабіжника на гарячому?

Відповіді юристів (1)

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 8 років досвіду

    доброго дня!

    1) ви маєте право затримати особу та доставити її до відділу поліції АБО викликаєте поліцію після затримання і повідомляєте, що ви виявили крадіжку та затримали особу, яка її вчинила;

    2) забезпечте затримання і факт вчинення злочину доказами - свідки події, безперервна відеофіксація правопорушення або затримання;

    3) пишете заяву про вчинення крадіжки, зазначаєте, що ви затримали особу, яка її вчинила, заяву мають внести до ЄРДР протягом 24 годин, надати вам витяг з ЄРДР;

    3) ви не маєте права застосовувати силу, крім випадків, коли особа, що вчиняє злочин, здійснює напад на вас.

    Зверніть увагу на статті КК України.

    Стаття 38. Затримання особи, що вчинила кримінальне правопорушення

    1. Не визнаються кримінально протиправними дії потерпілого та інших осіб безпосередньо після вчинення посягання, спрямовані на затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, і доставлення її відповідним органам влади, якщо при цьому не було допущено перевищення заходів, необхідних для затримання такої особи.

    2. Перевищенням заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, визнається умисне заподіяння особі, що вчинила кримінальне правопорушення, тяжкої шкоди, яка явно не відповідає небезпечності посягання або обстановці затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення. Перевищення заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, має наслідком відповідальність лише у випадках, спеціально передбачених у статтях 118 та 124 цього Кодексу.

    Тобто, якщо у вас крадуть огородину, то про жодне насильство з вашої сторони говорити не можна, оскільки такі дії є явно неспівмірними із злочинним посяганням і є злочином з вашої сторони, про що може заявити особа, що здійснила крадіжку.

    Якщо така особа здійснить на вас напад при затриманні, то

    Стаття 36. Необхідна оборона

    1. Необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається, або іншої особи, а також суспільних інтересів та інтересів держави від суспільно небезпечного посягання шляхом заподіяння тому, хто посягає, шкоди, необхідної і достатньої в даній обстановці для негайного відвернення чи припинення посягання, якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони.

    2. Кожна особа має право на необхідну оборону незалежно від можливості уникнути суспільно небезпечного посягання або звернутися за допомогою до інших осіб чи органів влади.

    3. Перевищенням меж необхідної оборони визнається умисне заподіяння тому, хто посягає, тяжкої шкоди, яка явно не відповідає небезпечності посягання або обстановці захисту. Перевищення меж необхідної оборони тягне кримінальну відповідальність лише у випадках, спеціально передбачених у статтях 118 та 124 цього Кодексу.

    4. Особа не підлягає кримінальній відповідальності, якщо через сильне душевне хвилювання, викликане суспільно небезпечним посяганням, вона не могла оцінити відповідність заподіяної нею шкоди небезпечності посягання чи обстановці захисту.

    5. Не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає.

    Найбезпечніше з юридичної точки зору не затримувати злочинця, а забезпечити доказами його провину, особливо ефективно, якщо ви знаєте ім'я та адресу винної особи.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України