Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Цікавить питання викупу іпотечного кредиту через факторингову компанію. Які є ризики для мене? І чи взагалі варто на таке погоджуватись. На сьогоднішній день триває судове провадження про скасування рішення про державну реєстрацію нерухомості
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Вінниця, 18 років досвіду
Доброго дня. В ідеалі викуп іпотечного кредиту через факторингову компанію може бути непоганим виходом із Вашої ситуації. Проте, потрібно враховувати всі ризики, аналізувати усі наявні документи, договір купівлі продажу із факторинговою компанією. Можу проаналізувати та дати правову оцінку у Вашій ситуації.Звертайтесь.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Доброго дня, купівля заставного майна завжди є проблемним активом, ті кошти які ви начебто економите можуть вам "вилізти" набагато гіршим сюрпризом. І в даному випадку треба аналізувати не договір факторингу, там абсолютно нічого не має для вас як покупця, а проводити аналіз всієї справи. Крім того, треба щоб у вас на руках були всі рішення починаючи з першої інстанції, і закінчуючи Верховним судом. Ви можете потратити гроші, а потім ще судитися роками, і якщо вже і аналізувати то треба це робить починаючи з договору купівлі-продажу Боржником, і закінчуючи рішенням Верховного суду. Коротка по-крокова інструкція :
«Щоб уникнути ризиків, необхідно уважно оглянути нерухомість, ознайомитися з документами на неї. Варто вивчити кредитний договір, договір застави, рішення суду про примусове стягнення. Необхідно перевірити, чи не оскаржується таке рішення. Важливо переконатися, що на нерухомості нема обтяжень. Потрібно переконатися у згоді чоловіка/дружини на угоду у випадках, коли нерухомість належала подружжю. Перевірити, чи не зареєстровані у квартирі діти, оскільки виписати їх потім буде дуже складно. Якщо ціна заставного, як і будь-якого іншого майна, набагато нижча від ринкової, і таке зниження вартості, на перший погляд, необґрунтоване, можливо, це зумовлено якимись прихованими недоліками нерухомості».
Якщо мова йде про покупку іпотечної квартири шляхом заміни боржника в зобов'язанні, то в першу чергу, необхідно вивчити договір переведення боргу щодо відсутності додаткових комісій та інших платежів, а також детально ознайомиться з технічною документацією на таке майно.
Тому раджу добре подумать !!!