Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 25 серпня 2020, питання №27266

Можно ли доказать,что имущество мое

Добрый день!Продала личную квартиру в мае 2015 ,купили дом в браке в сентябре 2015.Есть общая дочь 6 лет.Стоимость проданной квартиры превышала стоимость покупки дома.Муж претендует на 1/2 дома.Смогу ли я доказать,что преобретенное имущество в браке это моя собственность?И могу ли я это сделать без его ведома?Заранее огромное спасибо.

Відповіді юристів (2)

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 8 років досвіду

    Доброго дня!

    Питання складне, може бути вирішене лише в суді у справі про поділ спільного суміного майна подружжя. Так як чоловік матиме процесуальний статус позивача або відповідача, він ОБОВ'ЯЗКОВО знатиме про даний поділ, таку справу таємно вирішити неможливо. Якщо чоловік буде не повідомлений про суд, це стане підставою для скасування рішення у зв'язку з порушенням норм процесуального права.

    У чому складність питання?? судова практика на вашій стороні, наводжу приклад: ВС у рішенні від 24 січня 2020 року у справі № 546/912/16-ц визначив особливості належності майна подружжя до спільної сумісної власності. Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 57 СК особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй (йому) особисто. У зв'язку з викладеним в разі придбання майна хоча й у період шлюбу, але за особисті кошти одного з подружжя, це майно не може вважатися об'єктом спільної сумісної власності подружжя, а є особистою приватною власністю того з подружжя, за особисті кошти якого воно придбане.

    Тому сам по собі факт придбання спірного майна в період шлюбу не є безумовною підставою для віднесення такого майна до об'єктів права спільної сумісної власності подружжя.

    Складність у доказуванні! ви маєте довести суду, що майно було придбане за ваші особисті кошти. Це питання комлексне. Спочатку доводьте, що квартира була особисто ваша, старі копії документів, договір продажу, його копія від нотаріуса, вартість квартири. Найважче довести, що будинок було куплено саме за ваші кошти, а не спільно з чоловіком. Покази свідків можливі у даній ситуації, однак суд не сприй матиме дані покази, як категоричний доказ. Можливо чоловік був безробітним у даний час, не мав доходу, зловживава алкоголем або азартними іграми. Питання потребує клопіткої роботи від вас і вашого адвоката. Звертайтесь до адвоката із досвідом у таких справах, оскільки спори про поділ майна доволі "токсичні". Ви можете виграти програшну справу і програти виграшну. Також у вашій справі, якщо ви не домовитесь з чоловіком, можлива і апеляція і касація, враховуючи карантин, вона затягнеться на роки.

    Щасти вам, як висновок, нагадаю вам, що судова практика на вашій стороні, відкрите питання, це докази того, що ви придбали майно за власні кошти.

    Белоусов Николай Евгениевич
    Белоусов Николай Евгениевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Запоріжжя, 16 років досвіду

    Добрый день!Продала личную квартиру в мае 2015 ,купили дом в браке в сентябре 2015.Есть общая дочь 6 лет.Стоимость проданной квартиры превышала стоимость покупки дома.Муж претендует на 1/2 дома.Смогу ли я доказать,что преобретенное имущество в браке это моя собственность?И могу ли я это сделать без его ведома?Заранее огромное спасибо.

    Здравствуйте! В Вашем случае все можно доказать! Нужна будет помощь обращайтесь!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України