Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 27 серпня 2020, питання №27433

Як можна позбавити матір материнских прав

МАТИ П'Е ГУЛЯЕ ЗАБРАЛА ДИТИНУ ВІД БАТЬКА І ВСІ ДОКУМЕНТИ.Виявилось що у неї є ще дві дитини яких виховує її колишній чоловік.Мій брат проживає в громадянському шлюбі з нею вже 4 роки.Виявилось ще що вона не розведенна з чоловіком,а от дитину записала на брата.Ми думаємо що вона підробила свідоцтво про народження бо в свідоцтві вона вказана мамою а мій брат батьком.Але як це можливо як що вона заміжня.

Відповіді юристів (1)

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 3 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Доброго дня! Для вирішення ваших питань треба звертатись до Органів опіки і піклування при місцевих радах, викликати комісії, складати акти про стан приміщень, стан дітей. Позбавляти батьківських прав можна через суд на основі документів органів опіки і піклування. Органи опіки самі можуть подавати такі позови.

    Щоб законно забрати дитину собі треба подавати позов про визначення місця проживання дитини (це якщо не позбалено матір батьківських прав), якщо позбавлено, то батько сам вирішує, де живуть діти.

    Оскаржити батьківство можливо в суді, однак зверніть увагу, хоч і свідоцтво може бути видано незаконно (батьком дитини записується чоловік), експертиза у суді може підтвердити батьківство вашого брата і весь процес і дорога експертиза будуть даремною тратою часу.

    Обов'язково пишіть скаргу на матір в поліцію і виконком місцевої ради, не залишайте ні в чому непвинних дітей у такому становищі. Скарга не може бути анонімною, однак, прохайте, аби ваше ім'я не розголошували.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України