Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 10 вересня 2020, питання №28489

Стосовно подання клопотання про витребування доказів

Разом з позовною заявою подаю до суду клопотання про витребування доказів в порядку ст.84 ЦПК України (так і зазначаю в назві клопотання).
Суд посилається на ч.2 ст.116 ЦПК та ч.3 ст.117 ЦПК що за подачу заяву про забезпечення доказів спачується судовоий збір та вимагає його сплатити.
Питання:
- відсутність сплати зазначеного судового збору (за клопотання) може бути підставою для залишення позовної заяви без руху чи поверненню справи (за подачу самої позовної заяви судовий збір сплачено, зауважень у суда стовоно цього не має)?
- так і має бути, що незважаючи що я вказую що моє клопотання є про витребування доказів і вказую що подаю його в порядку ст.84 ЦПК, суд його раглядає як заяву про забезпечення доказів?
- також я подаю до суду заяву щодо доказів які не можуть бути подані разом з позовної заявою
(в порядку ст.83 ЦПК), можливо треба лишити лише цю заяву?

Яка моя мета. Я хочу повідомити суд, що для повного та об'єктивного розгляду всіх обставин справи потрібні деякі документи, яких у мене немає і які я самостійно не зміг отримати. Можливо ці документи надасть відповідач, можливо ні, але якщо в процесі рогляду справи вони будуть необхідні я зможу посилатися на своє клопотання.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України