Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 15 вересня 2020, питання №28871

Питання прописки малолітнйої дитини

Якщо мама та малолітня дитину прописані в приватизированому житлі і власник хоче щоб мама виписплась бо розлучилась з батько , то й дитину він теж виписує ?

Відповіді юристів (1)

    Марченко Аліна
    Марченко Аліна 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 10 років досвіду

    Доброго дня!Щодо зняття з реєстрації місця проживання мати за відсутності її згоди, то зняття з реєстрації без згоди особи здійснюється на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права користування житловим приміщенням, про виселення або про зняття з реєстрації місця проживання ( постанова КМУ від 02.03.2016 № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру»)Що стосується "виписки" дитини - необхідна присутність обох батьків або нотаріально завірена згода на зняття з реєстрації місця проживання дитини (п. 26 Правил реєстрації місця проживання)

    У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами зняття з реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним із батьків здійснюється за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування). (п. 26 Правил)

    Також повідомляю, що відповідальність за проживання без реєстрації місця проживання передбачена ст. 197 КУпАП і тягне за собою попередження. Штраф за несвоєчасну прописку або її відсутність у дорослих і дітей можливий тільки в разі повторного вчинення правопорушення (якщо дитина ніде не прописана відповідальність нестимуть батьки). Таким чином, жити без прописки в Україні теоретично можна, але це незаконно і є адміністративним порушенням.

    Так як кожен випадок індивідуальний і вимагає детальної консультації, Ви можете звернутися до мене через кнопку "звернутися" біля зазначеного профілю, де я зможу відповісти на всі Ваші питання, оскільки правилами сайту заборонено зв'язуватися з Вами безпосередньо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України