Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 07 жовтня 2020, питання №30417 100₴

Что грозит если не реагировать на повестки от РВК

Здравствуйте, только закончил университет и стал на учет в РВК в родном городе, в октябре 2020 по началу 1 призыва после окончания учебы уже прислали повестку. Что грозит если до 27 лет просто никак не реагировать на это и жить по другому адресу, и потом уже прийти получать военный билет? (сейчас будет 24 года). И могут ли меня остановить из за этого на границе в аэропорту, если буду лететь заграницу? И еще один вопрос, переписался в РВК в родном городе который небольшой за населением и может ли быть такое что тут работники РВК будут более скрупульозно выискивать меня? Есть ли тогда смысл после завершения призыва переписаться в Киевский РВК (есть такая возможность) и так же игнорировать повестки, тут может быть из за большого количества людей которые будут на учете в РВК не так скрупользно будут меня искать?

Відповіді юристів (7)

    Владислав
    20%
    Владислав 3 роки тому

    Юрист, м. Одеса, 6 років досвіду

    Доброго дня. Відповідно до вимог Закону України Про військовий обов'язок і військову службу призову підлягають громадяни віком від 18-27 років, якщо вони визнані придатними за станом здоров'я до військової служби.

    Ігнорування повістки за сталою практикою тягне відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 85-119 гривень за перше порушення, або від 170-255 за повторне протягом року, відповідно до норм статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    Стосовно перетину кордону, на сьогоднішній день до Державної прикордонної служби України не надходять списки військових комісаріатів і ніяких проблем при перетині кордону немає. Єдиний реєстр військовозобов'язаних і призовників ще не наповнюється такими відомостями.

    Після зміни реєстрації навіть в не призовний період Вам можуть вручити повістку на черговий (весняний) призов .

    Карпенко Андрей Владимирович
    20%
    Карпенко Андрей Владимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    1. В Украине предусмотрено два вида ответственности за нарушение законодательства о военной службе – административная и уголовная. В качестве админ наказания за неявку в военкомат применяются штрафные санкции, предусмотренные ст. 210 Кодекса Украины об административных правонарушениях:

    • штраф от 85 до 119 гривен — первое нарушение
    • штраф 170-255 гривен — повторное нарушение

    Уголовная ответственность за уклонение от призыва на срочную военную службу наступает по статье 335 УК Украины и предусматривает ограничение свободы на срок до 3-х лет. Следует отметить, что в большинстве случаев наказание по ст.335 Уголовного кодекса является условным (но будет судимость).

    2. Среди призывников, их родителей и некоторых юристов существует мнение, что уголовное наказание за уклонение от армии может применяться только при условии личного вручения и подписания повестки. При этом Единый судебный госреестр Украины содержит много вступивших в законную силу приговоров в отношении уклонистов от призыва, которые получили различные сроки ограничения свободы по статье 335 Уголовного кодекса (с применением ст. 75 УК) за попытку избежать армии на стадии вызова в центр комплектования и социальной поддержки, в процессе прохождения медицинской комиссии либо после признания годным к срочной службе по графе I «Расписания болезней». В ряде случаев вина уклониста аргументировалась, кроме прочего, обязанностью самостоятельно прибыть в военный комиссариат после старта призывной кампании.

    Чтобы привлечь призывника к административной ответственности работнику военкомата достаточно составить протокол и оформить постановление о наложении штрафа, которое должен подписать военком. Обычно для этого не требуется искать какое-либо нарушение, так как практически каждый призывник и военнообязанный нарушает одно из правил воинского учета.

    Изменение в месте регистрации, для Вас в правовом плане ничего не меняет.

    3. Если против Вас возбудят уголовное дело, то это будет отображено в базе данных Погранслужбы.

    Адвокат Евгений Александрович
    15%
    Адвокат Евгений Александрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Здравствуйте, Влад!

    Повестка должна быть вручена лично в руки под роспись.

    Вам в целом может грозить административная ответственность по статье 210 Кодекса Украины об административных правонарушениях в виде штрафа в размере от 85 до 119 грн..

    Смотрите Кодекс Украины об административных правонарушениях:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10

    Уголовная ответственность за уклонение от призыва на срочную воинскую службу по статье 335 Уголовного кодекса Украины, Вам не грозит, так как для этого нужно пройти медкомиссию, быть признанным пригодным к прохождению срочной воинской службы и после этого систематически не являться, путём уклонения от призыва на срочную воинскую службу.

    Можно сняться с воинского учёта, согласно статье 37 Закона, в связи со сменой места проживания, для этого нужно формально сменить место регистрации, то есть он снимается с воинского учёта в этом военкомате, после чего снимается с воинского учёта и в этом военкомате он уже не из подопечный и его уже не ищут и не вызывают на военные сборы, после этого снимается с регистрации в Центре предоставления административных услуг, а по новому адресу он не стает на воинский учёт и не регистрируется в Центре предоставления административных услуг, то есть в новом военкомате не знают о его существовании и соответственно его искать не будут.

    Максимум, что за это нарушение правил воинского учёта может быть привлечение к административной ответственности по статье 210 Кодекса Украины об административных правонарушениях в виде штрафа в сумме от 85 до 119 грн., только при приходе в новый военкомат.

    Письменное предупреждение за проживание без регистрации по статье 197 Кодекса Украины об административных правонарушениях, только при прибытии для проведения новой регистрации в Центр предоставления административных услуг или Государственную миграционную службу.

    При этом, вообще проблем при пересечении границы нет, поэтому остановить из за этого на границе в аэропорту, если будете лететь заграницу не могут.

    При наличии вопросов обращайтесь!

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Гончаренко Константин
    15%
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Якщо повістка належним чином не вручена під підпис особи.

    Це означає ,що Ви іі не отримували.

    Після 27 -ми років загрожує лише адмін. Відповідальність у вигляді штрафу.

    Щодо обліку в військоматі.

    Потрібно з'явитися до військомату за місцем Вашої реєстрації.

    Там Ви сплатите штраф за те, що не перебували на обліку в військоматі.

    Відповідно до ст. 210 Купап - Порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.(510-810 грн.)

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті або частиною першою статті 211 цього Кодексу, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Отже, максимальний штраф, який на Вас можуть накласти у такому випадку - це 1700 грн.

    Пройдете мед комісію отримаєте військовий квиток!

    У РОБОТОДАВЦІВ ПРОБЛЕМ НЕ БУДЕ , НАВРЯД ЧИ ВІЙСЬКОМАТ МАТИМЕ БАЖАННЯ ВИВЧАТИ Вашу ситуацію особливо ретельно.

    Необходимые документы для постановки на воинский учет:

    - заявление о постановке на воинский учет;

    - паспорт;

    - идентификационный код;

    - военно-учетный документ (военный билет или приписное свидетельство);

    - свидетельство о рождении детей (если есть).

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Беликов Олег  Александрович
    15%
    Беликов Олег Александрович 3 роки тому

    Юрист, м. Харків, 31 рік досвіду

    Добрый день. Не получение повестки может повлечь за собой административную ответственность в виде штрафа от 85 грн. первый раз и 255 грн. второй раз. Но это надо доказать, что вы именно уклоняетесь от получения повестки, и только тогда привлекать вас к ответственности.

    Каландирець Артем Віталійович
    Каландирець Артем Віталійович 3 роки тому

    Юрист, м. Черкаси, 6 років досвіду

    Відповідно до частини першої статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення (далі – КУпАП) військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах –

    тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 119 грн).

    Згідно частини другої статті 210 КУпАП Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті або частиною першою статті 211 цього Кодексу, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -

    тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 180 до 255 грн).

    Під викликом до військкомату розуміється офіційна повістка, яка вручається певним колом осіб. Повістка отримана по пошті членами сім’ї та навіть самим призовником не є належним врученням. Тобто у Вашому випадку, якщо Ви особисто не отримаєте наручно повістку, підстав для притягнення по вищезгаданій статті до відповідальності немає.

    Частиною першою статті 335 Кримінального кодексу України встановлено, що ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу –

    карається обмеженням волі на строк до трьох років.

    Згідно статистики Офісу генерального прокурора (https://old.gp.gov.ua/ua/stst2011.html?dir_id=114140&libid=100820&c=edit&_c=fo) по статті 335 Кримінального кодексу України відкрито 228 кримінальних проваджень, з яких по 80 вручено підозру. З 228 кримінальних проваджень по 78 обвинувальні акти направлені до суду.

    З вище приведеної статистики самі можете судити про реальність та потенційну небезпеку бути притягнутим до відповідальності за статтею 335 Кримінального кодексу України.

    Скажу лише, що підстави для притягнення Вас до відповідальності за положенням кримінального законодавства, виникнуть лише тоді, коли Ви злісно будете ухилятися від призову (не отримувати повістки, не з’явитися на пункт збору).

    Відповіді на Ваші питання:

    • Після 27 років РВК зобов’язаний видати вам білий білет.
    • Без порушення кримінального провадження Ви вільно можете перетинати кордон, як в призивний період, так і в непризивний.
    • Маленьке або велике місто жодним чином не впливає на дії РВК.

    З приводу останнього питання зазначу, що в Україні кожного призовного періоду відбуваються міські рейди військкоматів, які в місті вишукують призовників і насильно відправляють для вручення повістки або медичного огляду. В маленьких містах особисто я таких дій РВК не спостерігав.

    Савченко Олександр
    15%
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго дня, Владе!

    ПОЛОЖЕННЯ про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 р. N 352 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/352-2002-%D0%B...):

    64. Оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці відбувається за наказами районних військових комісарів (додаток 14) і повістками (додаток 15), врученими призовникам через житлово-експлуатаційні організації, домовласників, відповідні виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, де немає військових комісаріатів, керівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форми власності.

    Отже, за законом не допускається виклик до військкомату за телефоном, лише за повісткою.

    При цьому повістка має бути вручена особисто в руки – це коли призовник/військовозобов’язаний розписався за неї. Таку повістку працівники військкомату можуть вручити не тільки за місцем проживання, а й на роботі. Якщо повістку вручили на вулиці чи залишили її в поштовій скриньці або у дверях, то вона не вважається врученою.

    Повістку може вручити тільки працівник військкомату, а також сільський чи селищний голова. Інші особи не мають права цього робити. За отримання повістки не можуть розписуватися батьки, дружина чи інші родичі. Тоді вона вважається не врученою.

    Якщо Вам не вручали під особистий підпис повістку на проходження медкомісії (ВЛК), за результатами якої Вас визнали б придатним до військової служби, а потім повістку про виклик до військового комісаріату для призову на строкову службу, то притягнути до кримінальної відповідальності за ст. 335 Кримінального кодексу України "Ухилення від призову на строкову військову службу" Вас НЕ можуть.

    Максимум, що Вам може загрожувати - адміністративна відповідальність за ст. 210 КУпАП "Порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про військовий обов'язок і військову службу" та накладення стягнення (штрафу у розмірі 85-119 грн).

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України