Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 09 жовтня 2020, питання №30574

Дом на двоих 2 семьёй

Когда будем дом покупать документы можно на одного зделать а потом когда делиться будет на пополам зделать зделать на свою половину?
И как их можно лучше зделать?
Дом покупается на две семьёй друзья не родственники

Відповіді юристів (1)

    Дмитрий
    Дмитрий 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 13 років досвіду

    • Вам краще одразу купляти будинок на двох пополам (спільна сумісна властність по 50% кожному). А далі поділити його:
    • Виділення в натурі частки з майна – це поділ одного будинку на самостійні об’єкти нерухомого майна, з власним входом і допоміжними приміщеннями/спорудами.
    • Однак, не кожний будинок можна поділити на самостійні об’єкти. Визначальним критерієм для поділу будинку в натурі, який перебуває у спільній частковій власності, є розмір часток співвласників і технічна можливість виділення частки або поділу будинку відповідно до часток співвласників.
    • Перед тим як розпочинати процедуру розподілу будинку, раджу звернутись до БТІ, де спеціаліст одразу оцінить технічну можливість поділу. Можливий варіант, що для отримання позитивного висновку потрібно буде зробити певне перепланування, реконструкцію будинку, або провести інші будівельні роботи.
    • Спочатку потрібно отримати висновок БТІ щодо технічної можливості поділу об’єкта нерухомого майна. У цьому висновку буде здійснено розрахунок часток у спільній власності на об’єкти нерухомого майна.
    • Після отримання такого висновку співвласники звертаються до нотаріуса, який посвідчує договір про поділ житлового будинку в натурі та припинення спільної часткової/сумісної власності.
    • Завершальним етапом поділу будинку буде присвоєння адреси на самостійні об’єкти. Порядок присвоєння таких адрес приймається органами місцевого самоврядування.

Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України