Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 09 жовтня 2020, питання №30587

Брак с немцем. Гражданство

Здравствуйте. Замужем за немцем. Имеет ли он право на украинское гражданство если живет в Германии, но периодически приезжает в Украину?
Спасибо

Відповіді юристів (1)

    Дмитрий
    Дмитрий 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 12 років досвіду

    • Іноземцям, що одружені з українцем (-кою) дещо спрощено процедуру набуття українського громадянства, адже їм замість вищезгаданих п’яти років достатньо лише двох років безперервного проживання на території України. Тобто, після отримання дозволу на імміграцію їм можна одразу клопотати про прийняття до українського громадянства. Однак, варто врахувати, що звертатись за оформленням дозволу на імміграцію можуть іноземці, які перебувають у шлюбі з громадянами України більше двох років, а процес оформлення дозволу на імміграцію триває близько одного року.
    • Одна із обов'язкових вимог - Безперервне проживання на території України - це проживання в Україні особи, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік - 180 днів.
    • Ця умова не поширюється на іноземців чи осіб без громадянства, які перебувають у шлюбі з громадянином України понад два роки, і на іноземців чи осіб без громадянства, які перебували з громадянином України понад два роки у шлюбі, що припинився внаслідок його смерті.

Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України