Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
917 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день. Просим проконсультировать. Мы в частном секторе вели за свои деньги магистраль водопровода, это 2 улицы на одной 19 человек, на другой 25. Проект по которому вели, будем передавать в местный комунхоз, для дальнейшего подключения домов. Не все жильцы улицы участвовали в магистрали. Если те кто не участвовал в магистрали захотят подключиться, Что нам нужно дополнительно составить и приложить к проекту чтоб нам они внесли потраченные деньги, только после этого их подключали.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрый вечер, Виктория!
Если те, кто не участвовал в проведении магистрали водопровода, захотят подключиться, то будет не соответствовать проекту, будет незаконным и возможно будет и проблемным с технической стороны.
Можно предупредить всех, указать сроки, порядок и внесение оплаты.
После обращения и проведения оплаты, необходимо внести изменения и составить новый проект.
В случае возможных попыток несанкционированного подключения к магистрали водопровода сообщать сообщать в местный комунхоз, местный совет, местную государственную администрацию и в полицию по телефону 102.
Всего доброго!
Удачи Вам!
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Добрый день!
1. После сдачи водовода в эксплуатацию, он передается на баланс Водоканала и жители, построившие его, к распоряжению им, больше отношения иметь не будут (произойдет переход права собственности).
2. Порядок подключения других абонентов к водоснабжению, определяется Водоканалом и вы повлиять на него не сможете, тем более получить за это какие-либо деньги.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Вам необхідно аби Ваше рішення мало юридичне значення , тому вам на загальних зборах необхідно протоколом затвердити прийняте рішення , передбачити, що у разі приєднання необхідно буде надати письмову згоду про приєднання до мереж та внесення своеї частки внеску на рахунок у банку ( вказати назву) , текст згоди розробити та направити всім зацікавленим особам рекомендованим листом, у РАЗІ ЗГОДИ зацікавлені особи мають повідомити ініціативну группу письмово та надати розрахунковий документ про внесення коштів (як доказ).
Протокол - рішення загальних зборів з згодою та копією проекту надсилаєте всім зацікавленим особам поштою рекомендованим листом з врученням.
щодо колективного договору, то його буде укладати компанія , яка буде обслуговувати мережі та підключати їх (скоріше за все це буде місцевий водоканал) , він укладе угоди з тими хто погодвся.
І надалі ваші відносини будуть регулюватися умовами договору з компанією.
Всі хто не погодився на підключення вирішують питання підключення самостійно, будь -яке втручання сторонніх осіб у мережу матиме ознаки кримінального злочину за ознаками САМОПРАВСТВО.
Щодо покинутих будинків то голові ініціативної групи необхідно звернутися до сільської ради з письмовим зверненням , щод надання інформації , щодо власників покинутих будинків в порядку ЗУ Про звернення громадян у разі якщо у 15-ти денний термін відповідь , щодо власників будинків надійде направляєте пакет документів на вказані адреси, якщо адреси сільська рада не встановила , направляєте документи на фактичні адреси у кожному випадку зберігаєте квитанції про відправку.
Надалі всі хто погодився отримують підключення укладають колективний договір на обслуговування мереж з компанією.
всі хто виявить бажання приєднатися до мереж вирішують це питання у судовому порядку і за рішенням суду компанія проводить їх підключення.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ , що у разі нових підключень , потрібно буде готувати нову проектну документацію та проходити процедури її погодження у органах влади.
Рекомендую отримати згоду у максимально можливої кількості зацікавлених осіб , аби надалі уникнути проблем.
НАЖАЛЬ ПОПЕРЕДНЯ КОНСУЛЬТАЦІЯ ВИДАЛИЛАСЬ З СИСТЕМИ.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня!
Враховуючи, що трубопровідна магістраль була прокладена за особисті кошти мешканців будинків (а не за кошти місцевого бюджету), то даний факт потрібно зафіксувати протокольно. У протоколі необхідно вказати номер та адресу будиків, мешканці яких брали участь у проведенні магістралі, та частку коштів, яка була внесена кожним домогосподарством/будинком.
Також необхідно, щоб один представник від такого домогосподарства розписався у даному протоколі. Копію цього протоколу Вам потрібно надати кожному домогосподарству, яке не брало участь у проведеннні магістралі, з пропозицією внести відповідну частку коштів.
Якщо цього зроблено не буде - подаєте до місцевого комунгоспу заяву про приєдання до систем централізованого питного водопостачання та водовідведеннялише лише тих будинків, які вказані у протоколі.
Потім без згоди цих домогосподарств, ті будинки, які не внесли свою частку коштів, приєднатися не зможуть. І їм все одно доведеться домовлятися з вами, тобто платити.
ПРАВИЛА користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджені наказом Мінжитлокомунгоспу 27.06.2008 N 190 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0936-08#Text):
IV. Приєднання об'єктів до систем централізованого питного водопостачання та водовідведення
4.1. Для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення замовнику таких послуг надаються технічні умови. Форма технічних умов наведена в додатку 1 до цих Правил.
Для одержання технічних умов замовник послуг з централізованого водопостачання та водовідведення подає до виробника таких послуг:
заяву;
опитувальний лист за формою згідно з додатком 2;
ситуаційний план з визначенням місця розташування земельної ділянки на відповідній території.
Технічні умови мають містити графічний матеріал із нанесенням відповідних інженерних мереж та місць приєднання до них об'єкта будівництва.
Виробник послуг з централізованого водопостачання та водовідведення видає замовнику технічні умови згідно з поданою заявою протягом десяти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви з урахуванням потужностей споруд та пропускної спроможності мереж систем централізованого водопостачання та водовідведення, із зазначенням умов для проектування вводу: місця приєднання, місця розташування водомірного вузла, умов для влаштування проміжного резервуара і насосів - підвищувачів тиску.
4.2. Вартість послуг з надання технічних умов на приєднання до централізованих систем водопостачання та водовідведення визначається на підставі обґрунтованих трудовитрат та вартості одного людино-дня.
4.3. Забороняється будь-яке самовільне приєднання об'єктів водоспоживання до діючих систем централізованого водопостачання та водовідведення (включаючи приєднання до будинкових вводів, внутрішньобудинкових мереж або до мереж споживачів).
4.4. Виконання технічних умов є обов'язковим при розробленні проектів на об'єкти будівництва.
4.5. З'єднування системи водопостачання об'єкта, який підключений до системи централізованого питного водопостачання, з водопроводами, які підключені до власних джерел водопостачання, можливо за погодженням із виробником.
4.6. Технічний нагляд за будівництвом та приймання споруд в експлуатацію здійснюються згідно з Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року N 461
4.7. Приєднання мереж водопостачання та водовідведення субспоживачів до мереж споживачів здійснюється згідно з порядком, наведеним у пунктах 4.1-4.6 цих Правил.
4.8. Виробник узгоджує приєднання водопровідних вводів субспоживачів до водопровідних мереж споживачів за умови наявності згоди споживачів.
Всього доброго!
Адвокат, м. Київ, 21 рік досвіду
Если те кто не участвовал в магистрали захотят подключиться, Что нам нужно дополнительно составить и приложить к проекту чтоб нам они внесли потраченные деньги, только после этого их подключали.
после того как магистраль возьмет на баланс водоканал - все подключения к магистрали - будут решать с водоканалом а не вами