Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 14 серпня 2019, питання №3196

Купівля будинку по довіреності

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, вихід з ситуації: власник будинку хоче продати його, але немає кадастрового № на земельну ділянку під будинком (згідно чинного законодавства, наскільки я знаю наявність кадаст.№ є обов'язковою, без неї не буде купівлі-продажу).
Власник є нерезидентом тому хоче заказати кадастр.№ (це близько 3-х неділь), оформити у нотаріуса генеральну довіреність по якій покупець зможе забрати цей кадастр.№ та продовжити оформлення документів на себе, як нового власника без продавця. Також у нотаріуса буде передано кошти за будинок продавцю та віддано всі документи на будинок новому власнику.
Чи можливо це?
Які є ризики для покупця будинку?
Буду вдячна за відповідь!!!

Відповіді юристів (2)

    Іванова Тетяна Борисівна
    Іванова Тетяна Борисівна 5 років тому

    Адвокат, м. Маріуполь, 18 років досвіду

    Уважаемая, Юлия!

    В соответствии с п.3 ст. 238 Гражданского кодекса Украины, представитель не может совершать сделку от имени лица, которое он представляет, в своих интересах или в интересах другого лица, представителем которого он одновременно является, за исключением коммерческого представительства, а также относительно других лиц, установленных законом.

    Поэтому, если доверенность будет выдана на лицо, которое в последствии должно стать покупателям, то он не сможет оформить недвижимость на себя, только продать по доверенности третьим лицам.

    С уважением, адвокат Татьяна Иванова !

    Кодолов Олександр Володимирович
    Кодолов Олександр Володимирович 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 22 роки досвіду

    Юлія, доброго дня,

    так, по довіреності від власника можливо оформити кадастровий номер на земельну ділянку. При цьому, гроші за будинок я Вам не рекомендую передавати до моменту оформлення купівлі-продажу будинку. Тобто передавати гроші лише за видачу Вам довіреності - це дуже великий ризик, тому що цю довіреність сам власник будинку може анулювати без Вас у будь-який момент і Ви залишитеся без грошей і будете шукати його в іншій країні дуже довго...

    З цієїж причини, багато покупців бояться взагалі купувати нерухомість, коли хтось її продає не особисто (власник), а по довіреності від власника.

    Також, до того як про щось домовлятися - перевірте будинок, земельну ділянку та їх власників - це може зробити кваліфікований у цій області юрист/адвокат/нотаріус, якому Ви довіряєте як професіоналу.

    Крім того, у зв'язку з тим, що продавець є нерезидентом, за продаж будинку він буде платити підвищену ставку податку з доходів фізичних осіб + військовий збір. Тому, якщо ви віддасте гроші до офіційного оформлення купівлі-продажу, а будете потім оформляти будинок собі у власність - Вам доведеться сплатити ці податки замість продавця (а це близько 20% від ціни будинку). Також для оформлення нерухомості у власність ще будуть витрати на проведення оцінки майна, оцінки земельної ділянки, витрат на послуги нотаріуса та 1% від ціни будинку (у пенсійний фонд)...

    Отже, 10 разів подумайте, чи є у Вас така необхідність так ризикувати.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України