Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте! Подскажите пожайлуста, я являюсь ФОП 3-группы, хочу открыть к нему дополнительный КВЭД 88.91 и стать Муницыпальной няней для деток. Могу ли я брать для себя эту услугу муницыпальной няни и оформлять договор с няней если сама являюсь муницыпальной няней для других деток?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (8)
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА
від 30 січня 2019 р. N 68
Київ
Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня"Із змінами і доповненнями, внесенимипостановами Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року N 1101,від 30 вересня 2020 року N 897
5. Право на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років (далі - договір) з муніципальною нянею.
Компенсація послуги "муніципальна няня" надається отримувачам послуги "муніципальна няня" за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини відповідно до Закону України "Про зайнятість населення".
ЗАКОН УКРАЇНИПро зайнятість населення7) зайнятість - не заборонена законодавством діяльність осіб, пов'язана із задоволенням їх особистих та суспільних потреб з метою одержання доходу (заробітної плати) у грошовій або іншій формі, а також діяльність членів однієї сім'ї, які здійснюють господарську діяльність або працюють у суб'єктів господарювання, заснованих на їх власності, у тому числі безоплатно.
Выплаты Вам положены.
Адвокат, м. Сновськ, 6 років досвіду
Доброго дня. Щомісячна компенсайція задля відшкодування вартості послуг по догляду за дитиною до трьох років «Муніципальна няня» врегульовує ПОРЯДОК відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”, затверджений постановою КМУ від 30 січня 2019 р. № 68 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/68-2019-%D0%BF)
Даний Порядок не містить положень, які забороняли б батькам, які отримують компенсацію послуги “муніципальна няня”, самим надавати таку послугу. Тим більш , що Ви є ФОП та будете мати дозвіл на надання таких послуг ( 88.91)
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Згідно ПОРЯДОКУ відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”.
Право на отримання компенсації послуги "муніципальну няню" мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України.
Компенсацію послуг няні не можуть отримувати сім’ї, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу та прийомні батьки, якщо вони вже отримують грошову допомогу від держави (п.5. постанови № 68).Компенсація за послуги няні не скасовує декретні виплати, відпустку для догляду за дитиною та інші гарантії.
Важливо! Компенсація послуги "муніципальна няня" не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства (абзац третій пункту 22 постанови № 68
Порядок отримання послуги
♦ Укласти договір з муніципальною нянею Договір укладається в письмовій формі та повинен містити назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.
♦ Звернутися до органу соцзахисту протягом місяця після підписання договору з нянею за місцем проживання та надати наступні документи:
Якщо Ви будете надавати такі послуги іншим особам , та у Вас зареєстровано ФОП , то це означає лише те , що Ви працевлаштовані в той же час Ви можете замовити таку няню для своєї дитини, при цьому можете бути нянею для інших дітей за угодами з їх батьками - це не зупиняє Вам виплати по догляду за вашою дитиною
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий вечір, Юлія!
Ви маєте право на отримання компенсації і займалися самостійно, як ФОП таким видом діяльності, маючи КВЕД 88.91 (Денний догляд за дітьми), так як така діяльність, згідно до закону не припиняє виплати компенсації послуги "муніципальна няня".
Муніципальна няня - будь-яка фізична особа-підприємець або юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років (п.2. постанови № 68).
Право на отримання компенсації послуги "муніципальну няню" мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України.
Компенсацію послуг няні не можуть отримувати сім’ї, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу та прийомні батьки, якщо вони вже отримують грошову допомогу від держави (п.5. постанови № 68).Компенсація за послуги няні не скасовує декретні виплати, відпустку для догляду за дитиною та інші гарантії.
Компенсація послуги "муніципальна няня" не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства (абзац третій пункту 22 постанови № 68).
Призначення та виплата компенсації послуги "муніципальна няня" здійснюються структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради, ради об’єднаної територіальної громади (далі - орган соцзахисту).
На черговому засіданні затвердив постанову „Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня”.
Ініціатива „муніципальна няня” була запроваджена Мінсоцполітики у січні 2019 року та реалізовувалася у межах пілотного проекту.
За результатами аналізу її впровадження виявлено низку питань, що потребують врегулювання.
Внесеними змінами до Порядку, зокрема, визначається, що:
розмір компенсації за догляд за дитиною з інвалідністю становить два прожиткові мінімуми на дітей віком до шести років;
компенсація послуги „муніципальна няня” надається отримувачам за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини, за винятком отримувачів, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі захворювання, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів, у яких одночасно народилось троє і більше дітей;
компенсація послуги „муніципальна няня” надається, якщо один або обоє із батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю І або ІІ групи;
компенсація не може бути більшою за сплачену батьками муніципальній няні вартість послуги з догляду;
муніципальна няня фізична особа – підприємець одночасно може доглядати 3-х дітей
Таким чином, Ви маєте право на отримання компенсації і займалися самостійно, як ФОП таким видом діяльності, маючи КВЕД 88.91 (Денний догляд за дітьми), так як така діяльність, згідно до закону не припиняє виплати компенсації послуги "муніципальна няня".
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня, Юля!
Могу ли я брать для себя эту услугу муницыпальной няни и оформлять договор с няней если сама являюсь муницыпальной няней для других деток? - так, можете. Законодавство не забороняє фізичній особі, яка зареєстрована ФОП та надає послугу "муніципальна няня", самій отримувати таку послугу та компенсацію за неї.
Муніципальна няня - будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00 та / або КВЕД 88.91) або юридична особа (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10), яка надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, батьків та опікунів дитини. (п 1. постанови 897).
Муніципальна няня, яка є фізичною особою — підприємцем (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91), може здійснювати догляд одночасно не більше ніж за трьома дітьми, за винятком догляду за дітьми з багатодітної сім’ї.
Право на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" за здійснення догляду за дитиною протягом місяця мають право:
громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України.
Компенсацію послуг няні не можуть отримувати сім’ї, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу та прийомні батьки, якщо вони вже отримують грошову допомогу від держави (п.5. постанови № 68).Компенсація за послуги няні не скасовує декретні виплати, відпустку для догляду за дитиною та інші гарантії.
Компенсація послуги “муніципальна няня” надається отримувачам послуги “муніципальна няняˮ за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини відповідно до Закону України “Про зайнятість населенняˮ, за винятком отримувачів послуги “муніципальна няняˮ, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок ІV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів послуги “муніципальна няняˮ, у яких одночасно народилося троє і більше дітей.
Компенсація послуги “муніципальна няня” надається у разі, коли один або обидва з батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю І або ІІ групи.
Важливо! Компенсація послуги "муніципальна няня" не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства (абзац третій пункту 22 постанови № 68).
Призначення та виплата грошової компенсації здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі — місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення).
Порядок отримання послуги:
♦ Укласти договір з муніципальною нянею Договір укладається в письмовій формі та повинен містити назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.
♦ Звернутися до органу соцзахисту протягом місяця після підписання договору з нянею за місцем проживання та надати наступні документи:
Почала працювати електронна послуга «Муніципальна няня». Тобто відтепер подати документи для відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років можна як у паперовому, так і в електронному вигляді.
Електронна послуга працюватиме на всій території України і доступна за посиланням https://e-nanny.ioc.gov.ua.Строк розгляду заяви:Рішення про призначення/відмову у призначенні компенсації послуги "Муніципальна няня" приймається органом соцзахисту протягом 10 робочих днів, про що упродовж 3 робочих днів після його ухвалення повідомляєть заявнику.
Підстави для відмови у призначенні компенсації:
Компенсація послуги "муніципальна няня" виплачується заявнику щомісяця шляхом перерахування коштів органом соцзахисту на рахунок в установі банку, зазначений у заяві, до 10 числа місяця, наступного за місяцем, у якому до зазначеного органу соцзахситу надійшли документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги "муніципальна няня" (пункт 16 постанови № 68).
Обов'язки отримувача компенсації послуги:
Підстави для припинення виплати компенсації послуги "муніципальна няня":
Рішення органу соцзахисту про відмову у призначенні компенсації послуги "муніципальна няня" або про її припинення може бути оскаржене в судовому порядку.
Нормативна база:
Всього Вам доброго!
Юрист, м. Дніпро, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗдравствуйте, Юлия. Законодательством не запрещено и быть няней, и предоставлять такие услуги.
Это даже хорошо, что вы трудоустроены, так как со 2 Октября безработным родителям компенсация за оплату услуг муниципальной няни не положена.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго вечора, Юліє!
Насправді тут все дуже просто. Правовий статус муніципальної няні регулюється Порядком відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 68.
Відповідно до цього Порядку:
муніципальна няня”) - послуга, що надається для підтримки батьків (усиновлювачів), опікунів дитини для забезпечення догляду за дитиною до трьох років;
отримувач послуги “муніципальна няня” - батьки (усиновлювачі), опікуни дитини;
муніципальна няня - будь-яка фізична особа - підприємець (КВЕД 97.00 та / або КВЕД 88.91) / юридична особа (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10), яка надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, батьків та опікунів дитини.
Даним Порядком не передбачено жодним чином, що особа, яка надає послуги "муніципальної няні", сама не може отримувати даних послуг. Навпаки, у нас в державі передбачене право кожного на працю і на отримання послуг!
Отже,Ви можете отримувати послугу "муніципальної няні" як батьки дитини!
Всього найкращого!!
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
Могу ли я брать для себя эту услугу муницыпальной няни и оформлять договор с няней если сама являюсь муницыпальной няней для других деток?
В законе нет ограничений что муниципальная няна по ФОПу не может себе нанять муниципальную няню.
Добавляйте КВЕД и работайте