Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день.
Интересует юридические правила в области тестирования на covid.
Возможно ли самостоятельно сделать тест и отдать в лабораторию для анализа?
Алгоритм:
- я беру в лаборатории инструменты, которые необходимы для сдачи теста
- самостоятельно делаю этими инструментами тест (мазок с носоглотки)
- отдаю результат (инструменты) в лабораторию для анализа
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (10)
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня!
Ваше питання врегульовано наказом МОЗ України від 28 березня 2020 року № 722 (зі змінами від 17.09.2020), яким затверджено СТАНДАРТИ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ «КОРОНАВІРУСНА ХВОРОБА (COVID-19)» ( https://moz.gov.ua/article/ministry-mandates/nakaz...):
Додаток 3 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»
Відбір, зберігання та транспортування зразків матеріалів для тестування на SARS-CoV-2:
Матеріал для дослідження відбирають медичні працівники, або представники мобільних медичних бригад з проведення заборів зразків біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу (COVID-19), які одягнені в засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), відповідно до цього Стандарту. Виділення з порожнини носу слід забирати сухими стерильними тампонами (свабами) із дакрону, віскози, або велюр-тампону на пластиковій основі (див. малюнок нижче). Тампони з альгінатом кальцію або бавовною, а також тампони з дерев’яними паличками можуть містити речовини, які інгібують реакцію проведення ПЛР тестування.
Зберігання та транспортування зразків:
Важливою умовою для транспортування зразків є відповідність правилам поштових та кур’єрських перевезень. Зразки повинні бути упаковані в три шари пакувального матеріалу, що відповідає вимогам до пакування P650 для інфекційних субстанцій UN 3373 категорії B, для захисту від ушкоджень під час транспортування та забезпечення безпеки персоналу, який відповідає за транспортування та одержання/розпакування зразків. Перший шар з трьохшарової системи пакування є кріосудина для зразка, другий шар – контейнер, що не пропускає рідину (це може бути пакет із застібкою або контейнер із пластика) і третій шар – тверде зовнішнє пакування (сумкахолодильник). Між кріосудинами та другим водонепроникненим шаром має розміщуватися абсорбуючий матеріал, достатній для того, щоб абсорбувати весь об’єм зразків. Максимальний термін зберігання назофарингеальних зразків при температурі + 4°C складає не більше 24 - 72 год. При неможливості направити зразки протягом 48–72 годин слід заморозити їх при температурі –70°C або нижче. В ідеальному випадку всі мазки з дихальних шляхів, належить транспортувати в лабораторію протягом 24-48 годин з моменту взяття. Однак, якщо це неможливо, їх слід заморозити при температурі -70°C. Кількість циклів заморожування-розморожування має бути мінімальним, оскільки це може зруйнувати вірус у зразку.
Отже, відповідь на ваше питання: "Возможно ли самостоятельно сделать тест и отдать в лабораторию для анализа?" - ні, неможливо.
Всього Вам доброго!
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Максиме!
Возможно ли самостоятельно сделать тест и отдать в лабораторию для анализа?
Ні, це неможливо, адже забір матеріалу для проведення тесту на COVID здійнюється медичними працівниками у спеціальному обладнанні, у спеціально облаштованих місцях.
Забір матеріалів здійснюється з дотриманням вимог, зокрема дезінфекції кожного прибору тощо!
Всього найкращого!
Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду
Доброго дня!
Доброго дня! Самостійно Ви не можете здійснити тестування.
Який алгоритм дій для припинення самоізоляції?
1. Оберіть свою лабораторію серед тих, які мають доступ до електронної системи Центру громадського здоров’я України. Перелік.
Зверніть увагу! Лабораторії, які не мають доступу до системи ЦГЗУ, не можуть вносити результати тесту для скасування самоізоляції. Перелік установ може змінюватись. Переглядайте оновлення у день відвідування обраної лабораторії.
2. У лабораторії заповніть згоду на опрацювання даних. Якщо протягом останніх 14-днів перетинали кордон - вкажіть це в анкеті, разом з датою прибуття до України. Зазначте номер телефону, який використали для встановлення додатку “Дій вдома”.
3. Лабораторія внесе в електронну систему ЦГЗУ результат тесту. Інформація автоматично синхронізуються із сервісом “Дій вдома”.4. Якщо результат виявився негативним, сервіс “Дій вдома” повідомить про дозвіл на припинення самоізоляції
Адвокат, м. Київ
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чаті1. В случае необходимости проведения быстрых тестов на вирусы, беременность, глюкозу крови и тропонины, их можно пройти или непосредственно на приеме у врача или в манипуляционном кабинете заведения. Каждое учреждение этот процесс организует по-своему. Но неизменным остается то, что все расходные материалы входят в стоимость услуг первичной медицинской помощи, которые оплачивает по договору Национальная служба здоровья Украины (далее - НСЗУ) заведения-партнера.
2.
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.09.2020 № 2122
Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»
Додаток 3до Стандартів медичної допомоги"Коронавірусна хвороба (COVID-19)"
ВІДБІР,зберігання та транспортування зразків матеріалів для тестування на SARS-CoV-2
Матеріал для дослідження відбирають медичні працівники або представники мобільних медичних бригад з проведення заборів зразків біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу (COVID-19), які одягнені в засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), відповідно до цього Стандарту.
3. Вы сами не можете провести процедуру забора материала, с последующей передачей в лабораторию для анализа.
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
По змісту вашого питання
Ні, не можливо, так як це не відповідає встановленим критеріям МОЗ України
Для проведення тесту на COVID 19 здійснюється мед працівниками у мед обладнанні у спеціально облаштованих місцях, перелік яких визначений МОЗ.
Якщо ви хочете отримати результати то найпростіше та найшвидше для Вас буде оптимально придбати в аптеці тест, якщо зазначений результат вас не задовольняє звертайтесь до свого сімейного лікаря за направленням.
Щодо правового регулювання з Ваше питання врегульовано наказом № МОЗ України від 28.03.2020 р. https://moz.gov.ua/article/ministry-mandates/nakaz....
Успіхів
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28 березня 2020 року № 722, (зі змінами затвердженими Наказом МОЗ України від 17.09.2020 № 2122)
Аналіз методом ПЛР можливо здати у спеціальній лабораторії державної чи приватної форми власності. За участі медичних працівників котрі мають відповідне обладнання та кваліфікацію, згідно протоколу лікування та діагностики.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Максим!
"Добрый день. Интересует юридические правила в области тестирования на covid"?
- Наказ МОЗ України від 17.09.2020 № 2122"Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»":
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.09.2020 № 2122
Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»:
https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v2122282-20#Te...
"Возможно ли самостоятельно сделать тест и отдать в лабораторию для анализа"?
- Нет, это не предусмотрено законом.
"Алгоритм:
- я беру в лаборатории инструменты, которые необходимы для сдачи теста
- самостоятельно делаю этими инструментами тест (мазок с носоглотки)
- отдаю результат (инструменты) в лабораторию для анализа".
- Это будет нарушением порядка, процедуры и у Вас не будут приняты образцы для проведения исследования.
Всего доброго!
Удачи!
всем спасибо
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
Возможно ли самостоятельно сделать тест и отдать в лабораторию для анализа?
Алгоритм:
- я беру в лаборатории инструменты, которые необходимы для сдачи теста
- самостоятельно делаю этими инструментами тест (мазок с носоглотки)
- отдаю результат (инструменты) в лабораторию для анализа
нет не можете
Материал для исследования отбирают медицинские работники, либо представители мобильных медицинских бригад по проведению заборов образцов биологических материалов от пациентов с подозрением на коронавирусную болезнь