Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
917 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
У мене помер чоловік, залишилось 5 дітей. Ми були в шлюбі і діти йому рідні. Зареєстровані і проживаємо в будинку його мами. Зараз нас вона намагається вигнати на вулицю. Що робити
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо вашого питання, необхідно звернути увагу на ряд питань, зокрема чи належала якась частина нерухомості у якій ви проживаєте вашому померлому чоловікові?
Якщо ви являєтесь лише користувачами майна (зареєстровані та проживаєте, проте не є власниками)
Відповідно до ч. 1 ст. 397ЦК України володільцем чужого майна є особа, яка фактично тримає його у себе.
Право володіння чужим майном може належати одночасно двом або більше особам.
Фактичне володіння майном вважається правомірним, якщо інше не випливає із закону або не встановлено рішенням суду.
Згідно 398 ЦК України право володіння виникає на підставі договору з власником або особою, якій майно було передане власником, а також на інших підставах, встановлених законом.
Право володіння припиняється у разі:
відмови володільця від володіння майном;
витребування майна від володільця власником майна або іншою особою;
знищення майна.
Право володіння припиняється також в інших випадках, встановлених законом.
Згідно з ст. 400 ЦК України недобросовісний володілець зобов'язаний негайно повернути майно особі, яка має на нього право власності або інше право відповідно до договору або закону, або яка є добросовісним володільцем цього майна. У разі невиконання недобросовісним володільцем цього обов'язку заінтересована особа має право пред'явити позов про витребування цього майна.
Тобто у зазначеній вами ситуації у вас оптимально є наступні варіанти врегулювання:
Добровільне (узгодьте умови проживания з власником майна та порядок проживания);
Наступний у разі її відмови і агресивних дій (зняти з реєстрації дітей або виселити можливо тільки у судовому порядку) зверніться за юридичною допомогою (та обирайте стратегію максимального затягивания часу).
Успіху.