Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 20 листопада 2020, питання №33362

Уклонение от уплаты алиментов

Добрый вечер! Суть вопроса: гражданин Украины 1981 г. р. (39 лет) не платил алименты в течение многих лет. Официально безработный. На учёте в службе занятости не стоит. К уголовной ответственности не привлекался. Есть постановление исполнительной службы о запрете на выезд за границу/вождение авто/ношение оружия и т. д. Что грозит данному гражданину и какие его действия в сложившейся ситуации, возможна ли реструктуризации долга? Благодарю.

Відповіді юристів (1)

    Лень Юлия Васильевна
    Лень Юлия Васильевна 3 роки тому

    Адвокат, м. Одеса, 28 років досвіду

    Стаття 164. Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей

    1. Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, -

    карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

    2. Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею, -

    карається громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років.

    Примітка. У статтях 164 і 165 цього Кодексу під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей (аліментів) або на утримання непрацездатних батьків слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.

    Стоит обратиться к исполнителю и обсудить вопрос о реструктуризации. Бывшая супруга имеет право "возбудить" в отношении вас уголовное дело. А еще она имеет право лишить вас отцовских прав и вы со своим ребенком станете чужими людьми. И вам не нужно будет платить алименты совсем.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України