Задайте питання юристу

911 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 25 листопада 2020, питання №33756

Що можна зробити,якщо колишня дружина витрачає аліменти на доньку(які я офіційно плачу)на свої потреби!!!

Що можна зробити,якщо колишня дружина витрачає аліменти на доньку(які я офіційно плачу)на свої потреби!!!
Донька проживає з її батьками,а сама вона нібито працює в іншому місті!З донькою не проживає,кошти(аліменти)надходять на картку,гроші забирає собі...Дідусь із Бабусею(її батьки) на свою пенсію утримують внучку (мою доньку)!!!

Відповіді юристів (2)

    Камілова Марина  Сергіївна
    Камілова Марина Сергіївна 4 роки тому

    Юрист, м. Київ, 9 років досвіду

    Доброго вечора) Рекомендую Вам звернутися до органів опіки та піклування, які в свою чергу перевірять умови проживання дитини та проведуть бесіду із колишньою дружиною! Також можна звернутися до суду із позовною заявою про встановлення факту нецільового використання коштів сплачених як аліменти на утримання неповнолітньої дитини, внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України,-

    Відповідно до ст. 179 СК України, аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім'я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.

    Відповідно до ч. 2 ст. 186 СК України, у разі нецільового витрачання аліментів платник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.

    Змисла Марта
    Змисла Марта 4 роки тому

    Юрист, м. Львів, 6 років досвіду

    Добрий вечір.

    В даному випадку Ви можете звернутися до із заявою до органу опіки та піклування про проведення перевірки цільового використання аліментів. Окрім цього, якщо буде встановлено, що дійсно кошти витрачаються не на потреби дитини Ви можете звернутися до суду з позовом про зміну способу стягнення аліментів, наприклад, вимагати відкрити відповідний особистий рахунок в банку на який будуть перераховуватись кошти.

    Крім цього, якщо мати дитини не проживає разом з нею Ви можете звернутися до суду з позовом про визначення місця проживання дитини разом з Вами.

    Водночас в такій категорії спорів необхідно довести наступне:

    • відповідальне ставлення до своїх батьківських обов’язків. Доказами на підтвердження даних обставин можуть бути характеристики з місця проживання, з місця навчання дитини, з лікарні, де буде зазначено що той з батьків, хто бажає, щоб дитина проживала з ним, піклується про дитину, відвідує з дитиною місце навчання, батьківські збори, приймає участь в житті школи, а також піклується про стан здоров’я дитини, а також документи, які можуть підтверджувати відсутність заборгованості по виплаті аліментів.
    • матеріальне становище батьків. Зокрема, довідки про доходи.
    • можливість забезпечення належних житлових умов. Так, суд при вирішенні наведеного спору буде брати до уваги фактичне місце проживання батьків, житлові умови, які в тій чи іншій мірі буду свідчить про можливість батьків забезпечити дитину належними умовами проживання. На підтвердження наведених обставин суд буде враховувати акти, які складаються відповідним органом опіки та піклування після обстеження житлових умов як батька так і матері. Дані акти долучаються до матеріалів справи та органи опіки та піклування на підставі цих актів складає висновок про доцільність проживання дитини з одним із батьків. Окрім цього, суд буде враховувати належність на праві власності житла, особливо того, в якому буде проживати дитина. А тому той з батьків, хто має на праві власності квартиру, буде мати перевагу перед, тим, хто її наприклад орендує. Також, той хто проживає та зареєстрований лише один в даній квартирі, буде мати перевагу, перед тим, хто, наприклад, проживає з батьками або ж рідними;
    • сімейний стан батьків.
    • інші обставини. До них можна віднести будь-які обставини, зокрема ті ж шкідливі звички, графіки роботи, професія і т.д.

    У разі необхідності детальнішої інформації, то звертайтесь через мій особистий профіль.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України