Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 28 листопада 2020, питання №33934

Развод с мужем и раздел имущества

Здравствуйте. Хотела у вас узнать, хочу развестись с мужем. Официально в браке мы 5 лет. Но живём вместе 11 лет. У нас есть совместный ребёнок, ему 8 лет. Так вот я могу подать на раздел имущества, если было всё куплено до официального брака. Спасибо. Буду ждать ответа от вас.

Відповіді юристів (2)

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 4 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Семейный кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14):

    "Стаття 74. Право на майно жінки та чоловіка, які проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі

    1. Якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.

    2. На майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, поширюються положення глави 8 цього Кодексу."

    Ваше имущество, приобретенное в период совместного проживания, в том числе до оформления брака, считается общей совместной собственностью и подлежит разделу, с особенностями права личной собственности супругов - клините по выделенному выражению "главы 8".

    Змисла Марта
    Змисла Марта 4 роки тому

    Юрист, м. Львів, 6 років досвіду

    Добрий день.

    Якщо Ви купили майно у період коли не перебували у зареєстровано шлюбі, та один із Вас заперечує факт спільного майна, то необхідно встановлювати факт спільного проживання у цей період та визнавати майно, яке набуте Вами за час спільного проживання спільним.

    Так, відповідно до ч.1 ст. 74 СК України якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.

    для доведення вищенаведеного факту необхідні докази :

    • Спільного проживання;
    • Ведення спільного господарства;
    • Наявності у сторін спільного бюджету (наявність спільних рахунків у банківських установах; зазначення чоловіка/жінки майновим поручителем за кредитними зобов'язаннями іншого)
    • Придбання майна в інтересах сім’ї (укладення чоловіком/жінкою договорів дарування, страхування, медичного та туристичного обслуговування, тощо на користь іншого)
    • Наявності між сторонами довготривалих подружніх відносин та взаємних прав та обов’язків.

    У разі необхідності детальнішої консультації, то звертайтесь через мій профіль.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України