Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня! В мене виникла проблема: колишній роботодавець не правильно записав мій стаж в трудову книжку. Не хотів її приймати в мене при оформленні на роботу. Сказав, що коли звільнятимешся запишемо. Прийняли на посаду медичної сестри з липня місяця мали перевести на посаду лікаря. В трудовій написано, що я працювала тільки медсестрою. Трудову книжку мені не хотіли віддавати.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (12)
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо вашого запитання Вам необхідно відвідати відділ кадрів вашого роботодавця і працівнику відділу кадрів вашого роботодавця на основі наказів, та картки особового обліку необхідно зробити вірні записи у вашій трудовій книжці. ТОбто робиться запис "Запис №___ вважати не вірний, дата підпис ПІП печатка" "№___переведена на посаду ___" а наступний запис" №___ звільнена з посади ... за ст. ... КЗПП України" наказ посада дата підпис печатка.
У кінцевому вигляді у вас буде назва вашого роботодавця
запис про прийом на роботу
запис про невірний запис
запис новий вірний
запис про звільнення.
Успіху
Адвокат, м. Київ
Записи в трудовой книжке принимают во внимание при назначении пенсии, осуществлении выплат за выслугу лет, а также при назначении прочих «трудовых» льгот. Поэтому неверных или неточных записей в трудовой книжке быть не должно.Перво-наперво запомните:
исправлять ошибки, сделанные в записях в трудовых книжках работников, могут только работодатели, которые собственно такие неточные записи допустили
Об этом предупреждает п. 2.6 Инструкции № 58.
Если предприятие, которое сделало неправильную или неточную запись, ликвидировано, то соответствующую запись вносит и заверяет печатью его правопреемник. Нет правопреемника? Тогда исправляющую запись делает вышестоящая организация, которой было подчинено предприятие. Ее не существует? Значит, исправление вносят облархив, госархив ( п. 2.8 Инструкции № 58).
Новый работодатель обязан лишь поспособствовать работнику решить возникшую проблему.
Исправленные сведения должны полностью соответствовать оригиналу приказа или распоряжения. Не можете найти этот приказ/распоряжение? Тогда поищите другие документы, которые подтверждают выполнение работ, не указанных в трудовой книжке. А вот на свидетельские показания не рассчитывайте — они не могут служить основанием для исправления ранее внесенных записей ( п. 2.9 Инструкции № 58).Внимание! Запрещается зачеркивать ранее внесенные неточные или неправильные записи в разделах «Відомості про роботу», «Відомості про нагородження» и «Відомості про заохочення» трудовой книжки.
Способ исправления данных в трудовой книжке путем зачеркивания допустимо использовать (при необходимости) только при корректировке сведений, приведенных на титульном листе.
А вот для исправления записей во внутреннем блоке трудовой книжки п. 2.10 Инструкции № 58 предусмотрена своя специальная процедура.Пример 1. В графе 3 раздела «Відомості про роботу» трудовой книжки запись не соответствует содержанию приказа о приеме на работу (допущена ошибка при внесении записи).
Как исправить? Для исправления неточной (неверной) записи в разделе «Відомості про роботу» трудовой книжки укажите:
— в графе 1 — очередной номер, следующий по порядку за номером последней записи;
— в графе 2 — дату внесения изменений;
— в графе 3 — номер записи, которая является недействительной, а затем — текст правильной записи. То есть графу 3 начните фразой: «Запис за № таким-то недійсний», а продолжите корректным вариантом записи: «Прийнятий за такою-то професією (посадою)»;
— в графе 4 — дату и номер приказа (распоряжения) работодателя о приеме на работу, запись из которого неправильно внесена в трудовую книжку.
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Исправлять ошибки, сделанные в записях в трудовых книжках работников, могут только работодатели, которые собственно такие неточные записи допустили. Об этом предупреждает п. 2.6 Инструкции № 58.
Исправленные сведения должны полностью соответствовать оригиналу приказа или распоряжения.
Запрещается зачеркивать ранее внесенные неточные или неверные записи в разделах "Відомості про роботу", "Відомості про нагородження" и "Відомості про заохочення" трудовой книжки. Способ исправления данных в трудовой книжке путем зачеркивания допустимо использовать (в случае необходимости) только при корректировке сведений, приведенных на титульном листе.
Нормы Инструкции № 58 приписывают исправлять ошибочные записи в разделе "Відомості про роботу" трудовой книжки с помощью именно одной записи под одним порядковым номером. То есть графу 3 начинают фразой: "Запис за № таким-то недійсний", а затем после точки запись продолжают правильной формулировкой.
Для более полного понятия, как должны производиться устранения ошибок в трудовой книжке, изучите:https://hrliga.com/index.php?module=profession&op=...
Если Ваш работодатель отказываться исправить ошибку в трудовой книжке обращайтесь с жалобой в трудовую инспекцию или с иском в Суд.
УДАЧИ!
Адвокат, м. Сновськ, 6 років досвіду
Доброго дня. При прийомі на роботу як і при переводі на будь-яку посаду роботодавець повинен видати наказ, з яким Ви повинні були ознайомитися під розпис. Всі записи в трудовій книжці виконуються на підставі наказів. Виникає питання: Ви працювали на посаді лікаря чи Вам лише обіцяли перевести на дану посаду? Зі всіма особовими документами Ви маєте право письмово ознайоимитися у відділі кадрів ( якщо існує) чи у відповідальної особи, яка займається веденням кадрів. Якщо існує офіційне підвердження , що Ви фактично працювали на іншій посаді, то можливо внести виправлення в трудовій книжці. Якщо - ні і роботодавець добровільно не внесе виправлення, то потрібно збирати будь-які докази ( накази, графіки, розрахункові листи тощо)
Юрист, м. Київ
Добрий день! Лише роботодавець або у відділі кадрів зможуть вирішити ситуацію. Ви йдете до них та просите виправити запис. Вони в свою чергу під записом який є зараз пишуть "п... Вважати невірним" підпис, дата, печатка
Потім під цими роблять вірний запис згідно наказу про прийняття та наказу про звільнення.
Якщо Вам відмовлено у проханні тоді можна звернутися до інспекції з охорони праці у Вашому місті та до уповноваженого Верховної ради України з прав людини з листом. А уже останній це суд або відразу в суд. Якщо будуть питання звертайтеся через мій профіль.
Юрист, м. Кам'янець-Подільський, 9 років досвіду
Доброго дня, Віталія!
Насамперед запам’ятайте: виправляти помилки, зроблені в записах у трудових книжках працівників, можуть тільки роботодавці, які власне такі неточні записи допустили. Про це попереджає п. 2.6 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженій спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. №58. Новий роботодавець зобов’язаний тільки посприяти працівнику вирішити проблему, що виникла. Виправлені відомості повинні повністю відповідати оригіналу наказу або розпорядження.
У Вашому випадку потрібно підтвердити трудовий стаж. На сьогоднішній день існує два варіанти для підтвердження трудового стажу.
Підтвердження трудового стажу за показами свідків. Бувають такі випадки, коли взагалі немає в наявності будь-яких документів, або їх неможливо отримати в зв'язку з бойовими діями, аваріями, катастрофами і т.д.. У такій ситуації, згідно п. 17 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, факт наявності відповідного стажу може бути підтверджений показаннями не менше двох свідків. Такі свідки повинні знати заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, організації або системі.
Підтвердження через суд. У разі якщо Пенсійний фонд України відмовив Вам у призначенні пенсії з причини, яка вказана в першому абзаці цієї статті, обов'язково необхідно звертатися до суду і просити:
Позовна заява подається до відповідних районних судів, і вона обов'язково повинна відповідати вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Як основу для правової позиції і аргументації можна використовувати цю статтю і постанову Верховного суду від 30 вересня 2019 року по справі № 638/18467/15-а, в якій було розглянуто аналогічну справу.
Також, в вищезгаданій постанові, суд визначив щодо наявності неточностей в записах трудової книжки, що «формальні неточності в документах, за загальним правилом, не можуть бути підставою для органів пенсійного фонду для обмеження особи в реалізації конституційного права на соціальний захист».
Щасти ВАМ!
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Зверніться до роботодавця за колишнім місцем роботи, щоб він виконав виправлення у вашій трудовій книжці. Якщо відмовиться це робити - подавайте на нього скаргу до територіального управління Держпраці України.
Трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника (ст.48 Кодексу законів про працю України). Відповідно до п. 2.6 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення від 29 липня 1993 року № 58 (далі - Інстукція) в разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконує власник або уповноважений ним орган, де було зроблено відповідний запис. Власник або уповноважений ним орган за новим місцем роботи зобов’язаний надати працівникові в цьому потрібну допомогу.
У разі необхідності власник або уповноважений ним орган видає працівникам на їх прохання завірені виписки з трудових книжок відомостей про роботу.
Якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою, а в разі його відсутності - вищестоящою організацією, якій було підпорядковане підприємство, а в разі його відсутності - обл архівом, держ архівом м.Києва, держ архівом м.Севастополя і держ архівом при Раді Міністрів Криму.
Виправлені відомості про роботу, про переведення на іншу роботу, про нагородження та заохочення та інші мають повністю відповідати оригіналу наказу або розпорядження. У разі втрати наказу чи розпорядження або невідповідності їх фактично виконуваній роботі виправлення відомостей про роботу здійснюється на основі інших документів, що підтверджують виконання робіт, не зазначених у трудовій книжці.
У розділі "Відомості про роботу", "Відомості про нагородження", "Відомості про заохочення" трудової книжки (вкладиша) закреслення раніше внесених неточних або неправильних записів не допускається.
У разі необхідності, наприклад, зміни запису відомостей про роботу після зазначення відповідного порядкового номеру, дати внесення запису в графі 3 пишеться: "Запис за N таким-то недійсний". Прийнятий за такою-то професією (посадою) і у графі 4 повторюються дата і номер наказу (розпорядження) власника або уповноваженого ним органу, запис з якого неправильно внесений до трудової книжки.
У такому ж порядку визнається недійсним запис про звільнення і переведення на іншу постійну роботу у разі незаконного звільнення або переведення, установленого органом, який розглядає трудові спори, і поновлення на попередній роботі або зміни формулювання причини звільнення. Наприклад, пишеться: "Запис за N таким-то є недійсним, поновлений на попередній роботі". При зміні формулювання причини звільнення пишеться: "Запис за N таким-то є недійсним" звільнений... і зазначається нове формулювання.
У графі 4 в такому разі робиться посилання на наказ про поновлення на роботі або зміну формулювання причини звільнення.
При наявності в трудовій книжці запису про звільнення або переведення на іншу роботу, надалі визнаної недійсною, на прохання працівника видається "Дублікат" трудової книжки без внесення до неї запису, визнаного недійсним.
У разі незаконного звільнення або переведення на іншу роботу, установленого органом, який правомочний приймати рішення про поновлення працівників на роботі, а також у разі зміни формулювання причини або дати звільнення кадрова служба має внести відповідні зміни у трудову книжку.
Такі зміни вносяться на підставі наказу керівника підприємства, який видається на виконання рішення органу, який визнав незаконним звільнення або переведення працівника на іншу роботу чи прийняв рішення про зміну формулювання причини або дати звільнення.
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Віталія!
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України 29.07.93 N 58 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 р. за N 110 ІНСТРУКЦІЯ про порядок ведення трудових книжок працівників: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0110-93#Text">https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0110-93#TextИнструкция № 58.
Исправленные сведения должны полностью соответствовать оригиналу приказа или распоряжения.
Запрещается зачеркивать ранее внесенные неточные или неверные записи в разделах "Відомості про роботу", "Відомості про нагородження" и "Відомості про заохочення" трудовой книжки. Способ исправления данных в трудовой книжке путем зачеркивания допустимо использовать (в случае необходимости) только при корректировке сведений, приведенных на титульном листе.
Нормы Инструкции № 58 приписывают исправлять ошибочные записи в разделе "Відомості про роботу" трудовой книжки с помощью именно одной записи под одним порядковым номером. То есть графу 3 начинают фразой: "Запис за № таким-то недійсний", а затем после точки запись продолжают правильной формулировкой.
В связи с этим, рекомендую сначала обратиться официально с заявлением к работодателю с требованием об исправлении ошибок, а если не будет результата, рекомендую:
- подать жалобу в Государственную инспекцию труда для проведения проверки и принятия мер реагирования к работодателю;
- иск в суд к ответчику: работодателю.
Всего доброго!
Удачи Вам!
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Віталіє!
Ваше питання регулюється Інструкцією про порядок ведення трудових книжок, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0110-93#Text
Навожу зміст цієї Інструкції щодо виправлення помилок у трудовій книжці.
2.6.У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис. Власник або уповноважений ним орган за новим місцем роботи зобов’язаний надати працівнику в цьому необхідну допомогу.
2.7. У разі необхідності власник або уповноважений ним орган видає працівникам на їх прохання завірені виписки з трудових книжок відомостей про роботу.
2.8. Якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою, а в разі його відсутності — вищестоящою організацією, якій було підпорядковане підприємство, а в разі його відсутності — облархівом, держархівом м. Києва, держархівом м. Севастополя і держархівом при Раді Міністрів Криму.
2.9. Виправлені відомості про роботу, про переведення на іншу роботу, про нагородження та заохочення та ін. мають повністю відповідати оригіналу наказу або розпорядження.
У разі втрати наказу чи розпорядження або невідповідності їх фактично виконуваній роботі виправлення відомостей про роботу здійснюється на основі інших документів, що підтверджують виконання робіт, не зазначених у трудовій книжці.
Показання свідків не можуть бути підставою для виправлення занесених раніше записів.
Отже, виправлення може бути здійснене тільки тим власником, який допустив неточності в трудовій книжці.
А тому з метою виправлення раджу:
1. Звернутись з офіційним листом до роботодавця з вимогою зробити виправлення в трудовій.
2. У випадку відсутності реакції, звернутись до управління Держпраці у відповідній області.
3. Звернення до суду.
Всього найкращого!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Повідомляю наступне:
Виправляти помилки, зроблені в записах у трудових книжках працівників, можуть тільки роботодавці, які власне такі неточні записи допустили. Про це попереджає п. 2.6 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженій спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України і Міністрества соціального захисту населення від 29.07.93 р. №58.
Виправлені відомості повинні повністю відповідати оригіналу наказу або розпорядження.
Забороняється закреслювати раніше внесені неточні або неправильні записи в розділах «Відомості про роботу», «Відомості про нагородження» і «Відомості про заохочення» трудової книжки. Спосіб виправлення даних у трудовій книжці шляхом закреслювання припустимо використовувати (у разі необхідності) тільки при коригуванні відомостей, наведених на титульному аркуші.
Норми Інструкції № 58 приписують виправляти помилкові записи в розділі «Відомості про роботу» трудової книжки за допомогою саме одного запису під одним порядковим номером. Тобто графу 3 розпочинають фразою: «Запис за № таким-то недійсний», а потім після крапки запис продовжують правильним формулюванням.
Виправлення записів у трудових книжках у разі поновлення працівника на колишній роботі в судовому порядку після запису про незаконне звільнення необхідно зробити такий запис: «Запис за № таким-то є недійсним. Поновлений на попередній роботі». При зміні формулювання причини звільнення зазначають: «Запис за № таким-то є недійсним. Звільнений…» і наводять нове формулювання. У графі 4 роблять посилання на наказ про поновлення працівника на роботі або про зміну формулювання причини звільнення, який видають на виконання рішення суду.
Ще один випадок коригування запису про звільнення — затримка видачі працівнику трудової книжки з вини роботодавця. У цьому випадку згідно з п. 4.1 Інструкції № 58 днем звільнення вважається день видачі трудової книжки.
З повагою
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
записи в трудовой книжке - должны соответствовать приказам
если Вам что то неправильно указали - обратитесь в отдел кадров - и Вам должны исправить
если откажут - жалоба главврачу и в инспекцию по труду - Государственная служба Украины По Вопросам Труда
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Прийняли на посаду медичної сестри з липня місяця мали перевести на посаду лікаря - мали перевести, а перевели? Ви працювали на посаді лікаря, вели прийом пацієнтів, заповнювали медичну документацію, отримували заробітну плату саме як лікар (що вказано в розрахунковому листі)?
Якщо Вас перевели на посаду лікаря, то повинна бути ваша заява про переведення, а на її підставі виданий наказ (з яким Вас повинні були ознайомити під підпис). Саме цей наказ є підставою для внесення запису до трудової книжки, а також запису до вашої особової картки за формою П-2 (в якій Ви також мали б розписатися)..
Крім того, після переведення Вас повинні були ознайомити з новими посадовими обов'язками під розпис у посадовій інструкції лікаря (один примірник посадової мали віддати Вам).
Якщо Ви дійсно працювали на посаді лікаря (що може підтвердити середній та молодший медичний персонал, інші лікарі-спеціалісти, а також наступна документація: накази, табель обліку робочого часу, графік роботи, розрахунковий лист на заробітну плату, посадова інструкція, вся заповнена Вами медична документація), то виправити таку несправедливість буде досить легко. Звертайтесь до роботодавця, якщо відмовиться вносити запис про переведення на посаду лікаря, то попередьте його, що подасте скарги до обласного управління охорони здоров'я, Держпраці України та голови місцевої ради (адже керівник закладу охорони здоров'я працює по контракту).
Звертайтесь, якщо буде потрібна допомога (через Звернутися біля фото)
Всього Вам доброго!