Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 01 грудня 2020, питання №34130

Чи повинна я повернути гроші.

Добрий день. Мене звати Ірина, я працюю вчителем у державній школі. Кілька днів тому мене викликала адміністрація і повідомила, що документацію школи перевіряли ( чи то КРУ чи то аудит) і було виявлено порушення. Два останні роки мені неп


равильно платили за перевірку зошитів. Я маю написати заяву і попросити, щоб з моєї заробітної плати знімали переплачені кошти і так вони повернуться в бюджет. Чи дійсно я винна в цій ситуації і повинна писати заяву на повернення цих коштів? Порадьте, будь ласка, що робити.
Дякую!
Ірина Гумен

Відповіді юристів (1)

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 3 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 25 років досвіду

    Мене звати Ірина, я працюю вчителем у державній школі. Кілька днів тому мене викликала адміністрація і повідомила, що документацію школи перевіряли ( чи то КРУ чи то аудит) і було виявлено порушення. Два останні роки мені неправильно платили за перевірку зошитів. Я маю написати заяву і попросити, щоб з моєї заробітної плати знімали переплачені кошти і так вони повернуться в бюджет. Чи дійсно я винна в цій ситуації і повинна писати заяву на повернення цих коштів?

    Стаття 127. Обмеження відрахувань із заробітної плати

    Відрахування із заробітної плати можуть провадитись тільки у випадках, передбачених законодавством України.

    Відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі і організації, де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу:

    1) для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати; для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок; для погашення невитраченого і своєчасно не поверненого авансу, виданого на службове відрядження або переведення до іншої місцевості; на господарські потреби, якщо працівник не оспорює підстав і розміру відрахування. У цих випадках власник або уповноважений ним орган вправі видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості або з дня виплати неправильно обчисленої суми;

    Тобто, якщо переплата була внаслідок лічильної помилки (в Вашомк випадку на лічильну помилку не схоже), тоді зайво виплачені гроші мають бути повернуті. Тому, якщо керівництво вважає, що гроші потрібно повернути, нехай видає наказ та утримує гроші із зарплати (Ви легко його можете оскаржити в суді чи в Інспеції з праці) і на роботі це розуміють.

    Звернення до Вас з проханням чи вимогою написати заяву про вирахування з зарпалти суми переплати тільки підтверджує відсутність законних підстав для повернення цих коштів.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України