Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 17 грудня 2020, питання №35045

Что нужно чтобы жить отдельно от родителей в 16 лет в Украине

Хочу жить отдельно от родителей но мне 16 лет что нужно для этого? Родители против этого не знаю что делать

Відповіді юристів (4)

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 8 років досвіду

    Что нужно чтобы жить отдельно от родителей в 16 лет в Украине

    Хочу жить отдельно от родителей но мне 16 лет что нужно для этого? Родители против этого не знаю что делать

    Доброго дня! вам потрібна згодна батьків. Інших варіантів не уснує, батьки несуть за вас матеріальну відповідальність і адмінісративну відповідальність, мають перед вами обов'язки і права.

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 26 років досвіду

    Хочу жить отдельно от родителей но мне 16 лет что нужно для этого? Родители против этого не знаю что делать

    Вам для этого просто надо подождать два года до совершеннолетия, когда Вы сами будете полностью отвечать за себя и свои поступки.

    Впрочем, есть вариант поступления на учебу в любое иногороднее учебное заведение, обеспечивающее своих студентов общежитием. В таком случае Вы также сможете жить отдельно от родителей.

    Есть еще вариант с официальным трудоустройством или регистрацией физлицом-предпринимателем и обращением в орган опеки с заявлением о предоставлении полной дееспособности. Но это такое, могут дать, а могут и отказать.

    Ну и еще можете жениться, предварительно получив разрешение на женитьбу в таком возрасте у суда. Как видите, варианты есть. НО лучший, это не конфликтовать с родителями.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Відповідно до ч. 2 ст. 29 ЦК України особа має право самостійно вибирати місце проживання з 14 річного віку. Тому Вам вирішувати жити з батьками або окремо. Тільки не забувайте, що до Вашого повноліття (18 років) батьки несуть за Вас відповідальності і тому мають право контролювати Ваше життя, навіть якщо Ви будете жити окремо.

    Звертаю Вашу увагу на той факт, що якщо живучи окремо Ви збираєтеся жити з хлопцем і вступати в статевий зв'язок, то його можуть притягнути до кримінальної відповідальності за вступ в статевий зв'язок з особою, яка не досягла статевої зрілості, стаття 155 КК України.

    Щоб виключити можливість притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 155 КК України, Вам треба пройти судово-медичний огляд і отримати висновок спеціаліста, про те, що Ви вже досягли статевої зрілості.(16-ть років) .Вказаний документ необхідний лише в разі наявності статевих зв язків.

    У разі якщо батьки звернуться до поліції для Вашого розшуку( мають право на це), Вам необхідно особисто звернутися до органу опіки з заявою та отримати висновок органу про можливість проживати окремо, якщо це відповідає Вашим інтересам. Висновок видається письмово за підписом начальника органу опіки.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 26 років досвіду

    Дитина, що досягла віку 14 років має право самостійно вирішувати, з ким із батьків вона хоче жити (якщо батьки проживають окремо). Якщо батьки проживають разом то питання вже вирішене - разом з батьками.

    Стаття 160. Право батьків на визначення місця проживання дитини

    1. Місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.

    2. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.

    3. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України