Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 28 серпня 2019, питання №3632

какая доля отца после смерти сына?

Добрый день. У нас такая ситуация, У отца был сын а у сына жена, сын решил в мир иной у жены осталась купленная в браке часть дома . Имеет ли отец право на сыновью часть этого дама и какую часть?

Відповіді юристів (2)

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 5 років тому

    Юрист, м. Київ, 6 років досвіду

    Доброго вечора, Едуарде! Питання спадкування, зокрема, визначається Цивільним кодексом України (далі - ЦК). Майно, яке було в подружжя, а саме будинок, є їхньою спільною сумісною власністю (ССВ), оскільки воно було набуте за час їхнього шлюбу, що визначено ст. 60 Сімейного кодексу України (далі - СК) та ч. 3 ст. 368 ЦК. Частки чоловіка та жінки в ССВ є рівними, що підтверджується положеннями ст. 70 СК та ч. 2 ст. 372 ЦК. Це перше, що потрібно знати. У свою чергу, майно із статусом ССВ спадкується на загальних підставах (ч. 1 ст. 1226 ЦК). Звертаю Вашу увагу, що подальша консультація базується на тому, що відсутній подружній заповіт або ж окремо заповіт сина (адже Ви нічого такого не зазначали в своєму запитанні), бо інакше ситуація має зовсім інші юридичні умови. Таким чином, у ССВ подружжя ми маємо 1/2 частку Вашого сина та 1/2 частку дружини. Відповідно до ст. 71 ЗУ "Про нотаріат", за заявою Вашої дружини за місцем відкриття спадщини їй буде видано нотаріусом Свідоцтво про право власності на частку в спільному майні, але лише на 1/2 частину. Більш детально це питання врегульовано Главою 11 Розділу 2 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України. Далі Вам потрібно знати, що спадкування за законом відбувається почергово. До першої черги, хто має право на спадкування належать: діти сина, дружина, батько й мати (ст. 1261 ЦК). Отже батько сина є особою, яка має право на спадкування частки у ССВ свого сина, а саме 1/2 її частини, що не належить дружині. Відповісти на Ваше запитання, а саме на яку конкретну частку з цієї 1/2 претендує батько я не можу, адже всі спадкоємці, які належать до першої черги (тобто дружина та діти сина) мають з батьком рівні права на спадкування цієї 1/2 будинку (ч. 1 ст. 1267 ЦК). Виходячи з Вашого питання, то точно роблю висновок, що на оцю 1/2 частину будинку претендує батько та дружина сина. Отже, батько отримує 1/4 й дружина 1/4 з 1/2 частки сина в ССВ. Сподіваюся, що відповів на Ваше запитання. Гарного вечора!

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    отец имеет право на часть , а вот на какую нужно понимать какая была и сколько наследников


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України