Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Медичне право, 24 січня 2021, питання №36831

Термін подання позову на лікаря

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи є граничний термін подання позову на лікаря, дії якого привели до інвалідності пацієнта та могли привести до ще більшої інвалідності та чи наразі є в цьому сенс ? 4 роки тому, лікар ампутував пальці ноги через хворобу. Далі рекомендував ампутацію ноги, від якої пацієнт відмовився. Відмова була записана в виписці з лікарні. Далі пацієнта забрали з лікарні і лікували індивідуально. Пацієна вилікували, та вдалось зберегти ногу(не офіційно повідомили, що була можливість врятувати і пальці). Коли почали оформлювати інвалідність, виявилось що загубилась виписка з лікарні. По запиту, видали іншу виписку, в якій вже було вказано, що стан хворого поліпшився(ні слова що до рекомендації до ампутації ноги). На днях, знайшлася попередня виписка. Наразі, на руках є однакові офіційні виписки, але з різними данними що до пацієнта.

Відповіді юристів (1)

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 3 роки тому

    Адвокат, м. Дніпро, 26 років досвіду

    Добрый день!

    Гражданским законодательством предусмотрен 3х-летний срок исковой давности, в пределах которого Вы можете обратиться за защитой своих прав.

    Но в любом случае необходимо смотреть всю документацию, рассматривать возможности заявления ходатайства о восстановлении сроков для обращения в суд.

    В данной ситуации можно говорить об уголовной ответственности (опять же только после изучения всех материалов) по ст.140 Уголовного кодекса Украины:

    невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого.

    С уважением, адвокат Татьяна Власенко


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України