Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 30 серпня 2019, питання №3707

Покупка квартиры по загранпаспорту, законно ли это?

У продавца квартиры испорчен паспорт,предлагает провести сделку по загранпаспорту, можно ли так, будет ли договор купли продажи действительный?

Відповіді юристів (3)

    Ковальчук Владимир

    Нет нельзя надо делать внутренний паспорт .Никто с нотариусов сделку законно не сделает.

    • Евгения Клієнт 5 років тому

      Спросили у 3-х нотариусов,говорят,что можно,готовы провести сделку, значит это недобросовестные нотариусы, как быть?

    Ковальчук Владимир

    У зв’язку із цими змінами, кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України, який видається на чотири роки. Отже, при вчиненні нотаріальних дій неповнолітніми громадянами України встановлення їх особи здійснюється на підставі паспорта громадянина України.

    Встановлення особи, при вчиненні нотаріальної дії означає необхідність впевнитись, що до нотаріуса дійсно звернулася та особа, яка зазначена в паспортному чи іншому документі, поданому нею нотаріусу. Процедура встановлення особи передбачає ознайомлення нотаріуса з відповідними документами в присутності осіб, які беруть участь у вчиненні нотаріальних дій, та надання їм правової оцінки щодо відповідності вимогам чинного законодавства. Зокрема вимогам постанови Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ «Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон»; постанови Кабінету Міністрів України від 15.03.2015 №302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», якою, на виконання вимог частини другої статті 15 та абзацу другого частини другої статті 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», затверджено: зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм; зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія; Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України; та інших нормативно-правових актів.

    Взагалі, перевірка документа, за яким встановлюється особа, це один з найважливіших етапів вчинення нотаріальної дії, а тому дуже важливо уважно дослідити відповідність документа, що посвідчує особу, вказаним нормам. Адже незначна розбіжність може бути не помилкою, допущеною органом, що видав паспорт, а явною ознакою підробленого документа.

    Слід звернути увагу, що положення частин першої та другої статті 43 Закону передбачають, що кожен з учасників нотаріальної дії повинен бути особисто присутнім при її вчиненні. При цьому нотаріус не має права вчиняти нотаріальну дію, якщо хоча б один з її учасників відсутній. Логічно, що і встановлення особи можливе лише щодо тих осіб, які безпосередньо присутні.

    Враховуючи вищевикладене, звертаємо Вашу увагу на неухильне дотримання вищезазначених норм чинного законодавства, зокрема щодо вчинення нотаріальних дій для осіб, які особисто звернулися до нотаріуса, та надання належної правової оцінки документам, які надаються цими особами для її вчинення, у тому числі документам, за якими встановлюється особа.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України