Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 22 лютого 2021, питання №38492

Раздел имущества с мужем после развода

Добрый день!
Подскажите, хочу подать в суд на бывшего мужа. Развелись 7 месяцев назад. Есть машина, которая куплена была в браке и ещё одна, но на ней ездит его отец. Я за вторую незнаю, переоформлена или нет на отца.
Как происходит раздел машины, кому-то в денежном плане выплачивается часть или как? Какие факторы влияют и примерно за какие сроки эта вся процедура с судом закончится?

Відповіді юристів (3)

    Дмитрий
    Дмитрий 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 12 років досвіду

    • Найбільш поширеним способом розділити машину (автомобіль) при розлученні - це залишити автомобіль у власності одного з подружжя, зобов'язавши його при цьому виплатити іншому грошову компенсацію вартості інших 50% автомобіля. Поділ машини при розлученні адвокат може провести також, склавши позовні вимоги так, щоб суд присудив автомобіль повністю одному з подружжя, а іншому відійшло б інше майно (при його наявності).
    • Напишіть мені через кнопку «Звернутися», я Вам допоможу грамотно скласти документи та напишу вартість таких послуг.
    Змисла Марта
    Змисла Марта 3 роки тому

    Юрист, м. Львів, 5 років досвіду

    Добрий вечір.

    В даному випадку, одному з подружжя залишається автомобіль, а іншому виплачується грошова компенсація взамін його частки.

    Відповідно до ч.1 ст. 70 СК України у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

    Згідно ч. 2 ст. 71 СК України неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними.

    Відповідно до ч. 4, 5 ст. 71 СК україни присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно допускається лише за його згодою та за умови попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.

    Водночас Верховний Суд неодноразово звертав увагу на те, що у разі недосягнення такої згоди між подружжям може застосовуватися стаття 365 ЦК України за наявності для цього відповідних підстав і суд може присудити одному з подружжя річ у натурі, а іншому - грошову компенсацію з підстав, передбачених цією статтею.

    З аналізу ст. 365 ЦК України вбачається, що підставами, за наявності яких суд може задовольнити позов про припинення права особи на частку у спільному майні: частка є незначною і не може бути виділена в натурі; річ є неподільною; спільне володіння і користування майном є неможливим; таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім`ї.

    Відтак у разі необхідності детальнішої консультації щодо Вашої ситуації, звертайтесь через мій профіль.

    Щасти !

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    если брать по стандарту - и учитіват что єто совместное имущество и зарегистрировано на одного из супругов - то одному авто а другому часть в денежном єквиваленте

    но не всегда имущество приобретенное в браке подлежит разделу

    нужна детальная консультация или помощь в подготовке документов ( заявы, иски т .п.) - обращайтесь через сайт, с ув Виктория Костромина


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України