Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 30 березня 2021, питання №40428

Муж хочет что б ребенок жил с ним

Здравствуйте, у меня муж бывший подал в суд на определение проживания ребёнка с ним..... В заяве указал что как будто бы я психически не устойчивая и вообще плохая мать...... К этому приложил скрины наших переписок где я ему не давала ребенка и тлф разговоры тоже на эту тему..... Но ребенка я не давала ему по той причине что он не помогал финансово совсем и когда брал ребенка не приводил вовремя хотя знал что сыну в сад и в 9 нужно спать ложиться часто ребенок от его приходил в сад в не очень чистой одежде он хочет что б ребенок или с ним жил или я с сыном уехала в деревню к родителям жить..... Я не знаю что мне ожидать от этого и не понимаю почему я должна вообще куда то уезжать если я живу в городе работают и всё такое прочее...... Подскажите есть у его шанс забрать у меня ребенока и что мне лучше в этой ситуации делать?

Відповіді юристів (1)

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Добрый вечер!

    Законодавство України не містить норм, які б наділяли будь-кого з батьків пріоритетним правом на проживання з дитиною. У статті 141 СК України встановлено, що мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини, крім випадку, передбаченого частиною п'ятою статті 157 цього Кодексу.

    Під забороною розлучення дитини зі своєю матір'ю в контексті Декларації прав дитини слід розуміти не обов'язковість спільного проживання матері та дитини, а право на їх спілкування, турботу з боку матері та забезпечення з боку обох батьків, у тому числі й матері, прав та інтересів дитини, передбачених цією Декларацією та Конвенцією про права дитини від 20 листопада 1989 року.

    При решении Суда о месте проживания ребенка учитываются следующие факторы:

    - Мнение детей.

    - Место проживания детей в настоящее время.

    - Наличие жилья.

    - Наличие доходов.

    - Образ жизни отца и матери.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України