Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 02 квітня 2021, питання №40546

Алименты на нетрудоспособного родителя

Здравствуйте.
Мой отец подал в суд на алименты на нас, троих детей(отцу 65 лет). Алименты до 18 лет он выплачивал, но никакого другого участия в нашей жизни не принимал.
Имеет ли смысл это доказывать и как - свидетелей приглашать? Будет ли это иметь силу в суде?
Как будет суд расчитывать размер алиментов, если я (дочь) безработная и имущества не имею(меня содержит муж), остальные 2 сына работают. Какие последствия неуплаты алиментов в моем случае?

Відповіді юристів (4)

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Мой отец подал в суд на алименты на нас, троих детей(отцу 65 лет). Алименты до 18 лет он выплачивал, но никакого другого участия в нашей жизни не принимал. Имеет ли смысл это доказывать и как - свидетелей приглашать? Будет ли это иметь силу в суде? Как будет суд расчитывать размер алиментов, если я (дочь) безработная и имущества не имею(меня содержит муж), остальные 2 сына работают. Какие последствия неуплаты алиментов в моем случае?

    смысл есть всегда - хотя бы ради уменьшения размера алиментов

    нужна детальная консультация или помощь в подготовке документов ( заявы, иски т .п.) - обращайтесь через сайт, с ув Виктория Костромина

    Сергеев Артем
    Сергеев Артем 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 25 років досвіду

    Здравствуйте.

    Конечно нужно подавать возражения на иск.

    Стаття 202. Підстави виникнення обов'язку повнолітніх дочки, сина утримувати батьків1. Повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

    Если есть вопросы или нужна помощь - обращайтесь

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 роки тому

    Адвокат, м. Дніпро, 26 років досвіду

    Добрый день!

    Ваше участие в судебном заседании и отстаивание Вашей позиции - обязательно (для Вас).

    Для данной категории дел очень важное значение имеют обстоятельства выполнения отцом своих родительских обязанностей - речь идет не только об алиментах - участие в воспитании, в дополнительных расходах на содержание, лечение и т.д. Если имели место неправомерные действия родителя в отношении детей - это существенный аргумент в такого рода процессах.

    Если касаться алиментов - то необходимо также учитывать насколько своевременно они выплачивались, были ли задержки в их выплате и т.д.

    Для изложения Вашей позиции Вам необходимо подготовить отзыв на исковое заявление. Ваши аргументы должны подтверждаться доказательствами, показаниями свидетелей и т.д.

    В случае необходимости - обращайтесь. С уважением, адвокат Татьяна Власенко

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Стаття 202. Підстави виникнення обов'язку повнолітніх дочки, сина утримувати батьків

    1. Повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

    2. Якщо мати, батько були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені, обов'язок утримувати матір, батька у дочки, сина, щодо яких вони були позбавлені батьківських прав, не виникає.

    Стаття 203. Обов'язок дочки, сина брати участь у додаткових витратах на батьків

    1. Дочка, син крім сплати аліментів зобов'язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.

    Стаття 204. Звільнення дочки, сина від обов'язку утримувати матір, батька

    1. Дочка, син можуть бути звільнені судом від обов'язку утримувати матір, батька та обов'язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що мати, батько ухилялися від виконання своїх батьківських обов'язків.

    Дочка, син звільняються судом від обов’язку утримувати матір, батька та обов’язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що мати, батько не сплачували аліменти на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, і така заборгованість є непогашеною на момент прийняття судом рішення про визначення розміру аліментів на батьків.

    {Частину першу статті 204 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 2475-VIII від 03.07.2018}

    У виняткових випадках суд може присудити з дочки, сина аліменти на строк не більш як три роки.

    2. Несплата аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, підтверджується довідкою, виданою органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем у порядку, встановленому законом.

    {Статтю 204 доповнено частиною другою згідно із Законом № 2475-VIII від 03.07.2018}

    Стаття 205. Визначення розміру аліментів на батьків

    1. Суд визначає розмір аліментів на батьків у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін.

    2. При визначенні розміру аліментів та додаткових витрат суд бере до уваги можливість одержання утримання від інших дітей, до яких не пред'явлено позову про стягнення аліментів, дружини, чоловіка та своїх батьків.

    Стаття 206. Стягнення з дитини витрат на догляд та лікування батьків

    1. У виняткових випадках, якщо мати, батько є тяжко хворими, особами з інвалідністю, а дитина (стаття 6 цього Кодексу) має достатній дохід (заробіток), суд може постановити рішення про стягнення з неї одноразово або протягом певного строку коштів на покриття витрат, пов'язаних з лікуванням та доглядом за ними.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України