Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
917 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Подписан контракт что нужно предупредить за 30 дней, заставляют эти 30 дней отрабатывать.
Но в вiдповiдальнiсть сторiн (7.3) есть только про нарушения 6 пункт (он про застереження про некорнуренцiю)
В условиях расторжения контракта 9.4 "Виконавець має право в односторонньому порядку розірвати цей договір, надіславши Замовнику письмове повідомлення за 30 календарних днів до дати розірвання"
и есть еще 11 пункт про форс мажоры - можно ли считать переезд форс мажором?
Можно ли найти выход чтобы не отрабатывать целый месяц?
В дополнение ко всему есть еще один договор, в котором идется про то что я компенсирую каждый не отработанный месяц, если ухожу раньше 2х лет - светит штраф 32 тысячи гривен. И этот договор у меня НЕ подписан с фирмой
Можно ли считать что если я уйду не отработав 30 дней - то мне ничего не будет?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго вечора, Анастасіє!
Для надання повної та вичерпної консультації хотілося б бачити весь договір, зокрема названі Вами пункти 9.4., 11 і так далі.
Із того, що Ви прикріпили, а саме пункт 7.3., одразу можна сказати, що вона ніяк не стосується розірвання в односторонньому порядку самого договору. А також тим паче про жодні стягнення, у тому числі 32 тис., там не йдеться!
Юрист, м. Харків, 14 років досвіду
Добрый вечер! Нужно видеть договор полностью.
1. "В условиях расторжения контракта 9.4 "Виконавець має право в односторонньому порядку розірвати цей договір, надіславши Замовнику письмове повідомлення за 30 календарних днів до дати розірвання" - если такой пункт есть, тогда вам нужно уведомить вашего т.н. "работодателя" за 30 дней до даты расторжения договора в письменном виде.
2. "...и есть еще 11 пункт про форс мажоры - можно ли считать переезд форс мажором? - переезд не является форс-мажором.
Форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об’єктивно унеможливлюють виконання зобов’язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов’язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами, а саме: загроза війни, збройний конфлікт або серйозна погроза такого конфлікту, включаючи але не обмежуючись ворожими атаками, блокадами, військовим ембарго, дії іноземного ворога, загальна військова мобілізація, військові дії, оголошена та неоголошена війна, дії суспільного ворога, збурення, акти тероризму, диверсії, піратства, безлади, вторгнення, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, введення комендантської години, карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, експропріація, примусове вилучення, захоплення підприємств, реквізиція, громадська демонстрація, блокада, страйк, аварія, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух, тривалі перерви в роботі транспорту, регламентовані умовами відповідних рішень та актами державних органів влади, закриття морських проток, ембарго, заборона (обмеження) експорту/імпорту тощо, а також викликані винятковими погодними умовами і стихійним лихом, а саме: епідемія, сильний шторм, циклон, ураган, торнадо, буревій, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, град, заморозки, замерзання моря, проток, портів, перевалів, землетрус, блискавка, пожежа, посуха, просідання і зсув ґрунту, інші стихійні лиха тощо (частина друга ст. 14-1 Закону України "Про торгово-промислові палати в Україні").
3. "Можно ли найти выход чтобы не отрабатывать целый месяц?" - нужно видеть договор полностью.
4. "В дополнение ко всему есть еще один договор, в котором идется про то что я компенсирую каждый не отработанный месяц, если ухожу раньше 2х лет - светит штраф 32 тысячи гривен. И этот договор у меня НЕ подписан с фирмой Можно ли считать что если я уйду не отработав 30 дней - то мне ничего не будет?" - если вы такой договор не подписывали и вашей подписи нет на экземпляре у вашего т.н. "работодателя", тогда этого договоре не существует и никаких договорённостей нет.
Добрый вечер!
6.ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ПРО НЕКОНКУРЕНЦІЮ 6.1. Протягом чинності | цього | Договору, Виконавець не має права вступати у трудові, у: цивільно-правові, комерційні відносини, та укладати (її договори про співпрацю з компаніями, фізичними с особами-підприємцями та фізичними особами, діяльність яких є конкурентною щодо діяльності Замовника (далі - конкурентна діяльність), крім афілійованих компаній Замовника, а також з безпосередніми клієнтами та контрагентами Замовника, про які Виконавцеві стане відомо протягом строку дії цього Договору.6.2. Протягом 2 (двох) років після його закінчення, Виконавець не має права вступати у трудові, цивільно-правові, комерційні відносини, та укладати договори про співпрацю з компаніями, фізичними особами-підприємцями та фізичними особами, що безпосередніми клієнтами або контрагентами Замовника...6.3. Протягом чинності цього Договору та 2 (двох) років після його закінчення, Виконавець не має права бути у складi органiв управлiння товариств, дiяльнiсть яких конкурує з діяльнiстю Замовника.
9.4. Виконавець має право в односторонньому порядку розірвати цей Договір з будь-яких причин, надіславши Замовнику письмове повідомлення за 30 (тридцять) календарних днів до дати такого розірвання, якщо інше не було узгоджено Сторонами у відповідній Додатковій угоді.
11. ФОРС-МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ
11.1. Жодна із Сторін не несе відповідальності за повне або часткове невиконання, затримку у виконанні або неналежне виконання своїх зобов'язань за Договором, якщо таке невиконання або затримка виконання безпосередньо | або опосередковано викликані форс-мажорними обставинами (далі - «Форс-мажор»). Сторона, що підпала під дію Форс- мажору повинна протягом 3 (трьох) календарних днів з моменту настання цих обставин надати письмове повідомлення іншій Стороні про факт настання й очікувану тривалість Форс-мажору. У цьому випадку виконання Договору відкладається на строк дії Форс- мажору. 11.2 Форс-мажором вважаються будь-які обставини, що впливають на виконання Договору, які є наслідком або викликані діями, подіями або випадками, що знаходяться поза контролем Сторін, І, не обмежуючи загальності вищезазначеного, включають стихійні лиха (повені, інші стихійні лиха або сезонні природні явища), повстання, військові дії, страйки, епідемії, заколоти, громадські заворушення, розпорядження державних органів і всі інші випадки й обставини, звичайно визнані такими відповідно до чинного законодавства. 11.3. Документ, виданий офіційним органом за місцезнаходженням Сторони, яка підпала під дію Форс-мажору, буде достатнім доказом існування Форс-мажору і його тривалості.Работодателя я уведомила в понедельник (24 мая), что хочу уйти.
Юрист, м. Харків, 14 років досвіду
Не видя договор полностью, сложно дать качественный ответ.
Но из данной информации можно сделать следующий вывод: да, вам действительно необходимо оказывать услуги по договору в течении 30 календарных дней (отчет начинается с 25 мая).
Насчет форс-мажора - переезд не является форс-мажором и будет ошибкой ссылаться на форс-мажор, чтобы не отрабатывать эти 30 дней.
Так как вы ФЛП, то вам необходимо руководствоваться Хозяйственным кодексом Украины:
"Стаття 188. Порядок зміни та розірвання господарських договорів
1. Зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором."
Негативным последствием для вас могут быть предусмотренные санкции в договоре, которые ваш работодатель может попытаться стянуть в суде. (если такие санкции предусмотрены в договоре)
может попытаться стянуть в суде. (если такие санкции предусмотрены в договоре) - это 7й пункт? Есть фото прикрепленное к вопросу.
Юрист, м. Харків, 14 років досвіду
исходя из сути пункта 7.1. ваш т.н. "работодатель" может в суде попытаться взыскать убытки, которые он понес по итогу вашего одностороннего отказа от договора и отказа отработать 30 дней. Для вашего успокоения могу сказать, что если в договоре (в тех пунктах, которые я не видел) нигде не предусмотрено право "работодателя" взыскать упущенную выгоду и/или другие убытки (из-за ваших неправомерных действий в связи с односторонним отказом от договора) - тогда если вы просто перестанете оказывать услуги (работать) по договору то и никаких последствий не будет для вас.
п.с. тем более вы в начале писали, что договор не подписывали (имею ввиду этот договор: "В дополнение ко всему есть еще один договор, в котором идется про то что я компенсирую каждый не отработанный месяц, если ухожу раньше 2х лет - светит штраф 32 тысячи гривен. И этот договор у меня НЕ подписан с фирмой")
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Соогласно Вашей ситуации:
1. вам нужно уведомить вашего "работодателя" за 30 дней до даты расторжения договора в письменном виде, о том что Вы увольняетесь
Никто не может заставить человека выполнять работу не прописанную в трудовом договоре , согласно КЗоТ Украины.
2. Второй договор , если на нем нет Вашей личной подписи , не существует согласно законодательства.
У Вас есть право уволится по собственному желанию согласно ст. 38 КЗот
В некоторых случаях работники имеют право уволиться без обязательной отработки двухнедельного срока. Это возможно в случае:
С уважением,
Константин Гончаренко
Юрист, м. Харків, 14 років досвіду
Коллега, это не трудовой договор :)
хххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххх
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
ВИБАЧАЮСЬ! Не відразу зрозумів тему питання: проаналізувавши суттеві моменти можу сказати , що Ви могли б спробувати як варіант , просто припинити виконувати роботи за договором, адже у пункті договору 7.1 не вказано, що кошти роботодавець може стягнути наприклад у разі одностороньої відмови від договору.
Враховуючи, що додатковий договір , виходячи з Вашого питання Ви не підписували , про штрафні санкції , отже його не існує.
у Цілому вказані пункти дуже вдало прописані на користь Роботодавця (ЗАМОВНИКА)
З повагою,
Костянтин Гончаренко