Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я навчався у Вінницькому Політехнічному Університеті до 2019 року і по закінченню мені відмовилися видати мой старий диплом з коледжу та вже новий здобутий саме в цьому університеті, видали обхідний лист і сказали зібрати підписи, одним з пунктів є "Міськвійськкомат", а з ним я зв'язуватися не хотів би, що мені робити? Як забрати дипломи без підпису військомату? Чи це взагалі законно требувати цей підпис від студентів які закінчили навчання? Чи мають навчальні заклади право не віддавати мені мої дипломи?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрый день!
Стаття 63. Обов’язки осіб, які навчаються у закладах вищої освіти (Закон України "Про вищу освіту")
1. Особи, які навчаються у закладах вищої освіти, зобов’язані:
1) дотримуватися вимог законодавства, статуту та правил внутрішнього розпорядку закладу вищої освіти;
2) виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;
3) виконувати вимоги освітньої (наукової) програми (індивідуального навчального плану (за наявності), дотримуючись академічної доброчесності, та досягати визначених для відповідного рівня вищої освіти результатів навчання.
Якщо внутрішніми документами закладу вищої освіти передбачено обов'язок студентів підписувати обхідний лист, то вони повинні це робити.
Адже своєю відмовою вони порушують не лише вимоги внутрішніх документів вузу, але й норми ст. 63 ЗУ "Про вищу освіту".
Таким чином, вимога вузу підписати обхідний лист є законною.
Документи про вищу освіту зберігаються протягом одного року з дати видачі вказаної в документі. [Відповідно до ПОРЯДКУ замовлення, виготовлення, видачі, обліку документів про вищу освіту та додатків до дипломів європейського зразка - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1496-16#Text]
Якщо випускник не отримав документ про вищу освіту, він впродовж року від дати видачі, вказаної в документі, може звернутися на факультет/інститут з заявою на ім’я декана/директора на його отримання.
У разі завершення терміну зберігання документу про вищу освіту, замовляється повторне його виготовлення. Випускник має звернутись в деканат свого факультету/інституту та подати наступний пакет документів:
- заява на ім’я проректора;- копія паспорта громадянина України й паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у разі відсутності паспорта громадянина України для виїзду за кордон, випускник подає заяву, у якій вказує Ім’я та Прізвище латиницею за правилами транслітерації згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 р. № 55, погоджуючи таким чином транслітерацію Імені та Прізвища);- копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків;- квитанція про оплату;- згода на обробку персональних даних;- копія свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану (у випадку зміни прізвища тощо);- копія попереднього документа про вищу освіту (диплом або атестат);- довідка з архіву або з факультету/інституту (залежно від року закінчення навчального закладу) в якій підтверджено навчання даної особи.