Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня!
Прошу підказати. Після декретної відпустки работодавець не має бажання продовжувати співпрацю. Не відмовляють напряму, але пропонують заробітну плату додекретну, хочу на данний момент заробітна плата працівників на тій самій позиции приблизно вдвічі більша. Скажіть, чи передбачено законом, що при повернені на роботу після декрету раотодавець має платити на рівні аналогічних посад у штатному розписі?
Буду вдячна за посилання на статтю КЗпП. Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Одеса, 8 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
У даному випадку все залежить від того, як саме займана Вами посада прописана у штатному розписі.
Штатним розписом встановлюється фіксований розмір посадового окладу (тарифної ставки) для всіх осіб, які обіймають одну посаду.
У випадку, якщо працівники, які займають таку саму посаду за штатним розписом, як і Ви, але отримують більшу заробітню плату, то безумовно можна говорити про порушення Ваших трудових прав.
У такому разі роботодавцеві загрожує штраф, передбачений абз. 5 ст. 265 КЗпПУ.
Якщо у Вас та інших працівників однакові посадові обов'язки за посадовою інструкцією/трудовим договором, але у той же час у штатному розписі зазначені різними пунктами посади з однаковою назвою, то у будь-якому випадку мають бути однакові посадові оклади, оскільки встановлення різних посадових окладів має дискримінаційний характер і не узгоджується з вимогами ст. 2-1 КЗпПУ, ч.3 ст 21 Закону України «Про оплату праці». Роботодавець може бути притягнутий до відповідальності відповідно до абз. 6 ст. 265 КЗпПУ.
Може бути й інша ситуація, що без Вашого відома були внесені зміни до штатного розпису, що в результаті погіршило умови оплати праці за Вашою посадою.
Роботодавець не може в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови (ст.22 Закону України «Про оплату праці»).
Про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити працівника не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни (ст. 29 Закону України «Про оплату праці»).
Якщо виникнуть додаткові питання, звертайтесь