Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день. Я отец, плачу алименты ребенку на карточку, ребенку 16лет, карточку окрывала его мама ( бывшая жена ) . Исполнительная служба говорит так нельзя и открыла ВП так как я сбрасываю деньги на карту ребенка, которую мама открыла ребенку для переводов денежных средст " алементы". На сегодня ДВС требует оплатить за последних 9 мес через них, что бы они могли перечеслять маме на ее личную банковскую карту.
Выписку с банка могу предоставить
Я так понию что если мама открыла банковскую карту ребенку то через свой паспорт и индификациный номер.
Могу ли я это как правильно доказать в исполнительной службе что бы не повторять оплату ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (11)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Дмитро!
Ви все правильно говорите, зберіть необхідні дані, виписку про перерахунок коштів на карту, якщо є можливість заяву від матері, що у неї немає претензій щодо сплати аліментів та що вони сплачені Вами у повному обсязі та зверніться до виконавчої служби.
Якщо такий варіант не пройде, спробуйте домовитись вже із колишньою дружиною. Можливо вона надасть Вам необхідну суму, і Ви ще раз сплатите їх як того вимагає виконавча служба.
Загалом потрібно розпочати саме із виконавчої!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Добрый день.
Можете открыть счёт в банке на имя ребёнка, для этого не нужно согласие второго родителя. Для открытия счета, в банк нужно предоставить идентификационный код ребёнка (обратиться налоговую по месту проживания ребёнка), свидетельство о рождении и Ваши документы: паспор, код.
Также обращаю Ваше внимание, ребёнок с 14 лет имеет право не только самостоятельно получать алименты, но и распоряжаться, поскольку они являются собственностью ребёнка согласно ст.179 Семейного кодекса.
При отправлении средств на счет ребёнка, также рекомендую в назначении платежа указывать "алименты".
Если мама ребенка открыла счет по своим документам, то счетом она может распоряжаться в интересах ребенка.
Если Вы оплачивали на этот счет с назначением платежа - алименты , то эти деньги приходили адресату.
Нужно взять в банке справку о том , что это счет открыт был мамой в интересах ребенка и подать справку в орган ДВС.
Если вы подозреваете, что мама ребенка распорядилась средствами не в интересах ребенка,то
стаття 186 Сімейного кодексу України регламентує контроль органу опіки та піклування за цільовим витрачанням аліментів. Контроль за цільовим витрачанням аліментів здійснюється органом опіки та піклування у формі інспекційних відвідувань одержувача аліментів, порядок та періодичність здійснення яких визначаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей. За заявою платника аліментів (крім тих, які мають заборгованість зі сплати аліментів) інспекційні відвідування одержувача аліментів здійснюються органом опіки та піклування позапланово, але НЕ більше одного разу на три місяці.
У разі нецільового витрачання аліментів платник має право звернутись до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України. Тобто, внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України можливо лише за умови, якщо за результатами інспекційних відвідувань буде виявлено ознаки нецільового витрачання аліментів.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду
Добрый день, Дмитрий!
Конечно можете все данные платежи зачесть в оплату алиментов. Это уже явно личные инициативы исполнителя - отправка на карту матери ребенка (тем более учитывая возраст ребенка).
Вам необходимо сделать заявление (клопотання) на ДВС, с приложением копий всех квитанций об оплате и требованием их зачесть. Я бы еще подкрепил такое заявление нормами закона, дающее вам на это право.
И если состоите в отношениях приемлемых с матерью ребенка- то и заявлением от нее, что она не возражает.
Набирайте, для консультации, оставляя лид на сайте.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрый день!
В случае открытия исполнительного производства по взысканию алиментов, все платежи должны проходить через исполнительную службу.
Вэаимозачет произвести не получится. Ваша жена не должна была обращаться в исполнительную службу за принудительным исполнением решения суда об алиментах, раз Вы с ней договорились о добровольной выплате алиментов.
Чтобы в дальнейшем у Вас не происходило задваивание алиментов:
- или жена должна написать Заявление о прекращении исполнительного производства;
- или Вы прекратили переводить деньги на карточку.
Моя рекомендация: пусть взысканием занимается исполнительная служба, раз Ваша бывшая жена уже поставила - так Вам будет спокойней.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про виконавче провадження
Стаття 69. Відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника
1. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи - підприємці здійснюють відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника і перераховують кошти на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця у строк, встановлений для здійснення зазначених виплат боржнику, а в разі якщо такий строк не встановлено, - до десятого числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється стягнення. Такі підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи - підприємці щомісяця надсилають виконавцю звіт про здійснені відрахування та виплати за формою, встановленою Міністерством юстиції України.
{Частина перша статті 69 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2475-VIII від 03.07.2018}
2. У разі припинення перерахування коштів стягувачу підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи - підприємці не пізніш як у триденний строк повідомляють виконавцю про причину припинення виплат та зазначають нове місце роботи, проживання чи навчання боржника, якщо воно відоме.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Дмитрий!
Рекомендую обратиться с заявлением в исполнительную службу, с выписками с банка и потребуйте перерасчета суммы долга.
Не будет лишним заявление от матери ребенка, с подтверждением о том, что данная сумма оплачена и принята в счет оплаты алиментов.
Всего доброго, удачи Вам!
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Погоджуюсь з колегами зазначене питання ви можете вирішити в ДВС безпосередньо у вас наявні реквізити самого державного виконавця зв'яжіться з ним поясніть ситуацію домовтесь про зустріч та візтміть з собою документи а саме заяву від матері та банківські виписки та на місці вирішите питання
Успіхів
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
Могу ли я это как правильно доказать в исполнительной службе что бы не повторять оплату ?
для начала предоставить все квитанции с заявлением о перерасчете
если будет отказ исполнителя засчитать єти платежи - ТО
у Вас есть 3 варианта
1. пусть мама ребенка напишет заяву в исп службу что она деньги получила и претензий не имеет
2. при ее - мамы отказе - решать вопрос в судебном порядке
и неприятный вариант
3. оплатить повторно
нужна детальная консультация или помощь в подготовке документов ( заявы, иски т .п.) - обращайтесь через сайт, с ув Виктория Костромина
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0489-12#n779):
"XVI. Особливості виконання рішень про стягнення аліментів
1. Виконавець розпочинає примусове виконання рішення про стягнення аліментів на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 Закону, за заявою стягувача про примусове виконання рішення.
Заява про примусове виконання рішення подається до органу державної виконавчої служби або приватного виконавця у письмовій формі разом із оригіналом (дублікатом) виконавчого документа...
2. ... Стягнення аліментів здійснюється відповідно до вимог статті 70 Закону та пунктів 3-10 розділу Х цієї Інструкції...
Стягнуті аліментні суми перераховуються виконавцем на зазначений стягувачем в письмовій заяві рахунок у банку або іншій фінансовій установі чи надсилаються на адресу стягувача поштовим переказом, що здійснюється за рахунок коштів виконавчого провадження...
3. У разі якщо боржник не працює і сплачує аліменти самостійно стягувачу, квитанції (або їх копії) про перерахування аліментів надаються виконавцю не пізніше наступного робочого дня після сплати та долучаються до матеріалів виконавчого провадження...".
Закон Украины "Про виконавче провадження" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#n650):
"Стаття 71. Порядок стягнення аліментів
1. Порядок стягнення аліментів визначається законом.
Виконавець стягує з боржника аліменти ...".
Если перечисленные Вами самостоятельно денежные средства не оформлены в исполнительном производстве, то формально. они не имеют силы алиментов и являются добровольно выплаченными средствами в качестве помощи, подарка. безвозвратной финансовой помощью и т.п., не не алиментами. Согласен с ответом коллеги Антоненко о подаче матерью ребенка заявления исполнителю о зачете перечисленных Вами сумм в качестве алиментов, а также перечисления полученных от Вас сумм по исполнительному производству на счет ребенка в банке или предоставления Вами квитанций исполнителю о перечислении сумм на этот счет.
Юрист, м. Херсон, 20 років досвіду
Доброго дня! Звертайтесь до викоавчої служби з виписками банку, щодо сплати боргу по аліментам, та дружина нехай подасть заяву до виконавчої служби, що Вами за певний період сплачено аліменти та претензій вона до Вас за певний період вона не має. в подальшому сплата аліментів необхідна проходити відповідно до рішення суду на картковий рахунок своєї дружини ( колишньої) Ви можете перераховувати кошти зазначивши, що це аліменти або за рішенням суду дата та номер справи відповідно до якої було винесено рішення.
Юрист, м. Київ, 23 роки досвіду
Шановний Дмитро
Ви звернулися на сайт за фаховою допомогою і повинні знати, що судова практика хоча і не однозначна (особливо в першій інстанції), але Нажаль в більшості випадків не на Вашому боці. Я сподіваюся що ця інформація допоможе Вам вибрати правильну позицію і послідовність у своїх діях.
Тому є підтвердження прийняте рішення касаційної інстанції у схожій ситуації до Вашої
https://reyestr.court.gov.ua/Review/82419558
Велика ймовірність, що і у Вашій справі суд прийме схожу позицію.
З повагою, Артем
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Сімейний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14#Text):
Стаття 179. Право власності на аліменти, одержані на дитину
1. Аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини.
2. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.
Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання.
3. Неповнолітня дитина має право на самостійне одержання аліментів та розпорядження ними відповідно до Цивільного кодексу України.
Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15/conv#n1...):
Стаття 32. Неповна цивільна дієздатність фізичної особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років
1. Крім правочинів, передбачених статтею 31 цього Кодексу, фізична особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років (неповнолітня особа) має право:
1) самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами;
ВИСНОВОК: потрібно, щоб ваша донька подала у виконавчу службу заяву про те, що вона самостійно отримує аліменти, та надала виписку зі свого банківського рахунку для підтвердження цього.
Або ж мати дитини може подати заяву про те, що аліменти виплачуються на ім'я дитини, та надати виписку з її банківського рахунку для підтвердження цього.