Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 30 серпня 2021, питання №47911

Сімейна форма навчання

Добрий день. Мене звати Світлана, моя дитина в 2020/2021 році навчалася на сімейній формі,.
Переведена до третього класу.
Учора прийшло повідомлення від вчителя, що якщо я хочу щоб дитина і далі навчалася на сімейній формі навчання, я повинна написати заяву знову і зібрати довідки. Якщо я цього не зроблю то вони повинні будуть звернутися до поліції та органів опіки та піклування, так адміністрація школи не знає де знаходиться дитина.
Хоча я підтримую зв'язок з вчителем.
Скажіть будь ласка, як я маю вчинити в такій ситуації.
Дякую

Відповіді юристів (1)

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго вечора, Світлано!

    Закон України "Про освіту" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19/conv#n...):

    Стаття 9. Форми здобуття освіти

    1. Особа має право здобувати освіту в різних формах або поєднуючи їх.

    Основними формами здобуття освіти є:

    інституційна (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева);

    індивідуальна (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж, на робочому місці (на виробництві);

    дуальна.

    Стаття 55. Права та обов’язки батьків здобувачів освіти

    2. Батьки здобувачів освіти мають право:

    обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;

    ПОЛОЖЕННЯ про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0528-21#n19):

    I. Загальні положення

    5. Зарахування (переведення) на індивідуальну форму здобуття освіти здійснюється зазвичай на навчальний рік.

    6. Облік здобувачів освіти за індивідуальною формою здійснюється відповідно до Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 684.

    III. Сімейна (домашня) форма здобуття освіти

    1. Сімейна (домашня) форма може бути організована для осіб віком до 18 років, батьки, інші законні представники яких виявили бажання організовувати освітній процес самостійно з урахуванням здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей і досвіду своїх дітей, для забезпечення їх індивідуального темпу засвоєння освітньої програми.

    3. Для запобігання порушень прав дітей та забезпечення виконання обов’язків батьків, інших законних представників заклад освіти інформує відповідну службу у справах дітей про зарахування (переведення) здобувачів освіти на сімейну (домашню) форму.

    ВИСНОВОК: якщо вашу дитину було зараховано на сімейну форму навчання лише на 2020/2021 навчальний рік, то Вам дійсно потрібно вибрати для неї форму здобуття початкової освіти (тобто, сімейну) у 2021/2022 навчальному році та відповідно подати необхідні документи.

    Якщо Ви цього не зробите, то ваша дитина з початку навчального року повинна буде здобувати початкову освіту як і інші діти безпосередньо у стінах до школи, а не вдома. У протилежному випадку адмінстрація школи дійсно може звернутися до поліції та служби у справах дітей, адже батьки несуть персональну відповідальність за навчання своїх дітей. Так, ухиляння батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

    Якщо відповідь була Вам корисна, буду вдячний за ваш відгук.

    У разі необхідності - пишіть на mailmessage@ukr.net

    Віддячити за консультацію можна на: 5168 7574 1017 5287 (ПриватБанк)

    Всього доброго!

    Щасти Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України