Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Мой муж без моего ведома понабирал кредитов в микрозаймах на очень большие суммы, уже около месяца неоплачивает ничего. Теперь из этих организаций звонят с разными угрозами. У нас есть квартира, которая покупалась в браке, но за мои личные средства(в документах это нигде не указано). Я являюсь единственной собственницой квартиры, сдесь прописаны я и двое наших детей. Муж прописан в другом месте. Как я могу обезопасить свое жилье? Могут ли у меня отнять квартиру? Если я с ним разведусь и он напишет отказ от свое части, в таком случае я нелишусь жилья?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Відповідно до ст. 65 Сімейного кодексу України, дружина, чоловік розпоряджаються майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою.
При укладенні договорів одним із подружжя вважається, що він діє за згодою другого з подружжя. Дружина, чоловік має право на звернення до суду з позовом про визнання договору недійсним як такого, що укладений другим із подружжя без її, його згоди, якщо цей договір виходить за межі дрібного побутового.
Для укладення одним із подружжя договорів, які потребують нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, а також договорів стосовно цінного майна, згода другого з подружжя має бути подана письмово.
Згода на укладення договору, який потребує нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, має бути нотаріально засвідчена.
Договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім'ї, створює обов'язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім'ї.
Так, виходячі із аналізу вказаної вище статті, договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім'ї створює обов'язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім'ї.
Тобто, для встановлення солідарного боргового зобов'язання подружжя необхідно довести, що кредит був витрачений Вашим чоловіком саме в інтересах сім'ї. Якщо Ви разом купували майно (наприклад, автомобіль, пральну машинку, меблі тощо), то чоловік в такому випадку зможе довести факт того, що ви спільними зусиллями купували майно для ведення спільного побуту, в тому числі, викоритовуючи кредитні кошти.
Якщо ж Ви не знали про вказаний кредит, не надавали свою письмову згоду в банку ( якщо кредит був взятий для купівлі наприклад, автомобіля чи квартири -як правило, банки вимагають письмову згоду другого з подружжя), а також, якщо чоловік придбав за кредитні кошти побутову техніку, або інше майно саме в інтересах сім'ї, то Ви маєте нести солідарну відповідальність. Якщо чоловік не зможе довести факт того, що кредитні кошти були використані в інтересах сім'ї (наприклад для задоволення його особистих інтересів) та Ви про це не знали, то звичайно, нести солідарну відповідальність Ви не будете.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Добрий день!
До прийнняття рішення суду про розподіл майна,
Зробити щось з майном (арештувати та реалізувати) можливо лише за рішенням суду. Колектори чинять на родичів психологічний тиск, а це незаконно. У Вас є можливість звернутися до поліції з заявою щодо дій колекторів, дуже добре, якщо у Вас будуть докази, наприклад, можна записувати телефоні розмови з погрозами від них.
Також раджу відслідковувати чи подали на чоловіка до суду за цим посиланням Судова влада України (court.gov.ua).В полі «сторона по справі» вводьте ПІБ чоловіка та дивіться чи звертались МФО до суду за його кредитами. Якщо МФО звернуться до суду то потрібно написати гарний відзив на їх позовну заяву, краще щоб це зробив професіонал.
Пам’ятайте, чинити психологічний тиск на Вас та Вашу родину ніхто не має права.
Доки в квартирі проживають діти рішення про правочини з нею приймаються за погодженням з органом опіки, якщо чоловік відмовиться від частки майна яке йому визначить суд , він може отримати за свою частку грошову компенсацію від вас визначену судом, або ж подарувати частку дітям і тоді ця квартира буде лише Вашою з дітьми.
На вчинення всіх правочинів необхідна згода органу опіки.
З повагою,
Костянтин Гончаренко