Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Батько жив з жінкою 1.5 року, за півроку до смeрті вони розійшлися. Батько був онкохворий, я його доглядала до смeрті та іздила з ним на процeдури. Жінка яка жила з батьком відкрила спадкову справу у нотаріуса. Я нe знаю чи одружилися вони.
Які права вона має щодо спадку?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, 18 років досвіду
Доброго дня, Олено!Якщо вони одружені - то ця жінка має право на спадщину за законом на тих самих умовах, що і Ви, оскільки дружина є спадкоємицею 1 черги.
Якщо на неї складено заповіт ( незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі), вона має право успадкувати все майно, як вказане в заповіті. Все інше майно, яке у заповіт не включено, можуть успадкувати за законом спадкоємці першої черги - діти, батьки померлого, і ця ж жінка.
Якщо у Вашого батька є спадкоємці першої черги, які мають право на обов'язкову частину у спадщині (малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки) спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом.
Порада для Вас - також звертайтеся до нотаріальної контори та заявляйте про свої права на спадщину, якщо бажаєте успадкувати.
Успіхів Вам!
Юрист, м. Львів, 6 років досвіду
Добрий день.
В даному випадку, можливо наявні підстави для визнання заповіту недійсним. У відповідності до положень цивільного законодавства заповіт може бути визнаний недійсним якщо такий правочин вчинений під впливом помилки, обману чи в безспорадньому стані особи, коли така особа не усвідомоювала значення своїх дій та не могла керувати ними.
Для відповіді на Ваше запитання необхідно знати всі обставини справи.
Тому, у разі необхідності детальнішої консультації, то звертайтесь через мій профіль.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Якщо вони на час смерті Вашого батька офіційно перебували в шлюбі, то та жінка належить до спадкоємців першої черги. Якщо на користь неї був залишений заповіт, то вона може успадкувати майно спадкодавця. Якщо вона подала заяву нотаріусу, то в неї, можливо, є значні права на спадщину.
Ви можете звертатися до мене з даним питанням для надання додаткових юридичних послуг. Я можу, зокрема, надати Вам детальну (розгорнуту) правову консультацію.