Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 28 вересня 2021, питання №49635

Какие действия предпринять при оформлении наследства?

Вопрос такой. Есть дом, в нем жили и были прописаны я, мой отец и его мать. Оба умерли уже буквально с разницей 2 месяца. Прошло уже больше полугода с момента смерти. Как поступить с документами на этот дом? Что необходимо предпринять?

Відповіді юристів (3)

    Юсько Іван Михайлович
    Юсько Іван Михайлович 3 роки тому

    Юрист, м. Рівне, 8 років досвіду

    Доброго вечора, пані Олександра!

    Потрібно йти до нотаріуса, який зможе Вам сказати чи ніхто більше не подавав заяв про відкриття спадщини. Подасте свою заяву та документи на право власності на будинок і берете довідку, що на момент смерті як матері, так і батька Ви були з ними зареєстровані та проживали в будинку. Якщо нотаріус надасть відмову - треба оскаржити її до суду.

    У разі потреби додаткових консультацій - звертайтесь через мій особистий профіль.

    Танача Юлія  Антонівна
    Танача Юлія Антонівна 3 роки тому

    Адвокат, 18 років досвіду

    Добрый день, Александра!

    Вы - наследница первой очереди после смерти матери и отца, если других наследников первой очереди нет ( это родители и дети умерших), Вы - единственная наследница.

    Необходимо определить, кому принадлежал дом и сопоставить, кто умер первым. Если собственник дома, то после него фактически приняли наследство двое - Вы и тот из родителей, кто умер последним. Если собственник дома умер последним - унаследовали только Вы. Разница - в количестве свидетельств о праве на наследство, а равно и в стоимости услуг нотариуса.

    Обращайтесь в нотариальную контору за заявлением о выдаче свидетельств о праве собственности на имущество в порядке наследования по закону.

    Удачи Вам!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 3 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. Якщо Ви фактично проживали та були зареєстровані за однією адресою зі спадкодавцями, то Ви вважаєтесь таким, що прийняли спадщину автоматично. Ви можете звернутись до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину.

    Можете звертатись до мене з цим питанням для надання різних додаткових юридичних послуг.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України