Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый вечер. Есть квартира, в которой я была прописана какое-то время юридически, а фактически не жила там ни одного дня, о чем есть подтверждение акта соседей. Владелец жилья сестра. Она не оплачивала услуги теплосети - за что на неё подали в суд. Соответственно и на меня. Про заседания я не знала. Она мне ничего не говорила - скрывала. После решения суда прошло несколько месяцев и мне юстиция заблокировала зарплатную карту. Так я узнала о проблеме! Теперь я узнаю, что в решении было : взыскать долг солидарно с нас обеих, но на ней 1300 грн. а на мне 23 тысячи. Мне наложили арест на авто! О чем я тоже узнала только позавчера, когда меня остановил Патруль и уведомил об этом. Считаю решение суда не справедливым! В обращении к адвокату вижу только желание заработать на моей ситуации. В нашем городе рука руку моет! Помогите, пожалуйста, в решении вопроса
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (10)
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Здравствуйте.
1. Необходимо обратиться с только письменным запросом в Государственную исполнительную службу (ДВС) о предоставлении информации о наличии открытых или законченных исполнительных производств.
2. На основании полученной информации из ДВС составить ходатайство государственного исполнителя или руководителя отдела Государственной исполнительной службы с требованием снять существующие за пределами любого исполнительного производства аресты, наложенные на имущество (средства).
3. В пределах 10-дневного срока с момента получения ДВС указанного ходатайства обратиться в суд, выдавший исполнительный документ, с жалобой на действия (бездействие) государственного исполнителя и просить обязать государственного исполнителя снять арест с имущества.
В любом случае, все будет решаться в суде.
Вы не владелец этой квартиры на Вас долг не распространяется.
Согласно ст. 322 ЦК Украины обезательства содержать имущество лежит на владельце.
Обгрунтування:
Вказана стаття встановлює презумпцію обов'язку власника нести всі витрати, пов'язані з утриманням належного йому майна. До таких витрат належать витрати, пов'язані зі зберіганням майна, його ремонтом, забезпеченням збереження його властивостей тощо. Такий обов'язок власника є похідним від належних йому як абсолютному володарю правомочностей володіння, користування та розпорядження майном. Невиконання власником свого обов'язку по утриманню своєї власності може створювати небезпеку для третіх осіб.
Житловим законодавством встановлюється обов'язок власників житлових будинків, квартир забезпечувати утримання, ремонт, експлуатацію тощо цих об'єктів за власні кошти. В ст. 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" прямо передбачено, що утримання приватизованих квартир (будинків) здійснюється за рахунок коштів їх власників. ЗУ "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" встановлює обов'язок співвласників нести витрати щодо утримання не лише займаних ними приміщень у багатоквартирному будинку, але і щодо їх спільного майна. За Законом України "Про страхування" підлягають обов'язковому страхуванню певні види майна (наприклад, об'єкти космічної діяльності), яке здійснюється власником чи іншими уповноваженими на це особами. На власників можуть покладатися законом також обов'язки щодо сплати податкових та інших платежів і зборів.
2. Договором або законом обов'язок з утримання майна власника може бути покладено на іншу особу. Наприклад, відповідно до ст. 776 ЦК, поточний ремонт переданої в найм речі проводиться наймачем за його рахунок, якщо інше не передбачено договором або законом. Особа, яка затримала бездоглядну домашню тварину може на час розшуку власника залишити її в себе на утриманні (ст. 340 ЦК). У разі ж повернення бездоглядної домашньої тварини власникові особа, яка затримала тварину, та особа, якій вона була передана на утримання та в користування, мають право на відшкодування витрат, пов'язаних з утриманням тварини (ст. 342). При безоплатному зберіганні поклажодавець зобов'язаний відшкодувати зберігачеві здійснені ним витрати на зберігання речі, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 947). Таким чином, законом або договором тягар по утриманню може бути тимчасово перекладений на інших сторін, але з покладенням на власника обов'язку відшкодувати їм понесені витрати.
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо вашого питання
За несплату за користування житлово-комунальними послугами до боржників може застосовуватись відповідальність у формі: стягнення пені, припинення надання комунальних послуг, виселення з житла та звернення стягнення на нерухомість відповідно до норм законодавства.
Відповідно до статті 48 Закону «Про виконавче провадження» звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації.
Але цьому передує звернення надавача комунальних послуг до суду з позовом або заявою про видачу судового наказу стосовно стягнення заборгованості за комунальні послуги, так як факт заборгованості за комунальні послуги не є підставою для виселення. У випадку винесення судом позитивного рішення або видачі судового наказу про стягнення суми заборгованості за комунальні послуги надавач комунальних послуг звертається до виконавчої служби або приватного виконавця з виконавчим документом про стягнення заборгованості в примусовому порядку, в тому числі і шляхом накладення арешту на майно.
Виконавець приймає на виконання виконавчий документ та відкриває виконавче провадження. Стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах. У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення невідкладно звертається також на належне боржнику інше майно, крім майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення.
У разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов'язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника. Тобто, на сьогоднішній день (березень 2021 року), якщо сума заборгованості за виконавчим документом не перевищує 120 тис. грн звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло не здійснюється.
Водночас, якщо сума заборгованості (станом на березень 2021 року) буде більшою ніж 120 тис. грн, то відповідно до стаття 50 Закону «Про виконавче провадження» у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна відбудеться звернення стягнення на об'єкти нерухомого майна
В першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику. В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник.
Разом із житловим будинком стягнення звертається також на прилеглу земельну ділянку, що належить боржнику. Після документального підтвердження належності боржнику на праві власності об'єкта нерухомого майна виконавець накладає на нього арешт та вносити відомості про такий арешт до відповідного реєстру у встановленому законодавством порядку.
Тобто, щодо вашого питання Ви являєтесь таким же боржником за зазначеним провадженням, і шляхів розв'язання у вас декілька, в саме:
сплатити борг,
звязатися з виконавцем та узгодити порядок зняття арешту,
оскаржувати судове рішення
укласти угоду про реструктуризація боргу.
Успіхів
Адвокат, 18 років досвіду
Добрый день, Елена!
С высокой степенью вероятности Теплосеть обратилась в суд за судебным приказом (это вид ускоренного судопроизводства, во время которого суд не рассматривает законность начисления (так по сути происходит).
Обратитесь в исполнительную службу, ознакомьтесь с материалами производства, там будет судебный приказ.
Также необходимо будет ознакомиться с материалами судебного дела и подать заявление о пересмотре судебного приказа, приложить доказательства и изложить аргументы.
С высокой степенью вероятности, приказ будет отменён. С определением суда об отмене судебного приказа - обратитесь в исполнительную службу, для снятия ареста с имущества и закрытия исполнительного производства.
Удачи Вам!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Елена!
Дело рассмотрели без Вашего вызова в суд и участия, не приняв во внимание все фактические обстоятельства, что говорит о незаконном и решения суда.
Вам необходимо обратиться в суд, получить решение суда первой инстанции, под расписку, сделать фото расписки и подавать апелляционную жалобу на решение суда первой инстанции о его отмене, с ходатайством о восстановлении пропущеного срока на обжалование по уважительными причинам, с приложением копии расписки о его получении.
Если по гражданскому делу было вынесено решение, которое необходимо обжаловать, то следует учитывать, что : Апелляционная жалоба на решение суда подается в течении 30 дней с дня его оглашения (ч.1 ст.354 ГПК Украины).
Участник дела, которому полный текст Решения или Определения не были вручены в день его провозглашения или составления, имеет право на возобновление пропущенного срока на апелляционное обжалование: — на решение суда — 30 дней со дня вручения полного текста решения суда; — на определение — 15 дней со дня вручения такого Определения (ч.2 ст.354 ГПК УКраины). Срок на апелляционное обжалование может быть возобновлен в случае уважительных причин пропуска подачи жалобы.
Форма и содержание апелляционной жалобы:
Всего доброго, удачи Вам!
Адвокат, м. Київ, 27 років досвіду
Елена, здравствуйте! К сожалению, я не буду таким оптимистичным, как мой коллега Константин Гончаренко. И при наличии вступившего в силу решения суда, Вам вряд ли что-либо удастся сделать в исполнительном производстве без погашения всего долга по решению. В вашем вопросе взаимоисключающая информация: "взыскать долг солидарно" и "на ней 1300 а на мне 23 тысячи" Такого не может быть, если "солидарно". В Вашей ситуации кардинально решить вопрос только отмена решения. Хотя срок на апелляцию пропущен, он может быть восстановлен, так, как о наличии решения Вы узнали только после начала исполнительных действий. Если решите подавать апелляцию - не затягивайте, потому, что если пропустите еще 30 дней с момента, когда у Вас заблокировали счета, то шансы вообще будут равны нулю. Мое адвокатское объединения предоставляет услуги по всей Украине, работаем дистанционно, сейчас это возможно. Решите обратиться - обращайтесь через сайт, зеленая кнопка "звернутись" возле моего фото. Всего Вам доброго!
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
Вам нужно обжаловать єто решение через суд - а вот как - апелляцией или заявлением - нужно смотреть решение
Пунктом 10 Правил користування приміщеннями житлових будинків (в редакції, затвердженій Постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2006р. №45) встановлено, що у разі коли між мешканцями квартири відсутня згода щодо оплати житлово-комунальних послуг та інших послуг плата розподіляється:
Обращайтесь через сайт Или найдите мои контакты - проконсультирую и при необходимости подготовлю документы
С уважением Виктория Костромина
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Добрый вечер!
Для ответа на Ваш вопрос недостаточно информации.
Кто является собственником квартиры и в каких долях?
Прописка роли не играет!
Если есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте.
Ххххххххххххххх
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Пост. Пленуму ВСУ "Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0012700-08#Te...):
"1. За змістом частини третьої статті 14, статті 292 ЦПК ( 1618-15 ) право на апеляційне оскарження судових рішень мають сторони та інші особи, які беруть участь у справі.
Право на апеляційне оскарження мають також особи, які не брали участі у справі, за умови, що суд вирішив питання про їх права та обов'язки. У цьому разі зазначені особи відповідно до частини дев'ятої статті 6 ЦПК ( 1618-15 ) мають право отримувати в суді, який ухвалив рішення, усну або письмову інформацію про результати розгляду відповідної справи, знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії документів, долучених до справи, одержувати копії рішень і ухвал, а при розгляді справи в апеляційній інстанції - набувають права осіб, які беруть участь у справі, зокрема, брати участь у розгляді справи, заявляти клопотання, знайомитися з матеріалами справи, подавати докази тощо...
3. Судам необхідно враховувати, що на стадії апеляційного провадження вирішення питання про прийняття апеляційної скарги дорозгляду, залишення такої скарги без руху та визнання її неподаною, повернення скарги, поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, залишення без розгляду, прийняття заяви про відкликання скарги чи відмови від неї, незалежно від того, до суду якої інстанції вони подані, належить до повноважень апеляційного суду...
5. Передбачені статтею 294 ЦПК ( 1618-15 ) строки на апеляційне оскарження рішення чи ухвали суду першої інстанції необхідно обчислювати з урахуванням визначеного статтею 69 ЦПК ( 1618-15 ) правила про початок перебігу процесуальних строків - з наступного дня після відповідної календарної дати та з дотриманням вимог частин третьої, шостої статті 70 ЦПК ( 1618-15 )...
Правила статті 294 ЦПК ( 1618-15 ) про те, що заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення - протягом двадцяти днів після подання цієї заяви, заява про оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подана протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а апеляційна скарга на ухвалу - протягом десяти днів після подання заяви, поширюються також на випадки, коли відповідно до статті 218 ЦПК ( 1618-15 ) суд проголосив лише вступну та резолютивну частини рішення або коли справу розглянуто за відсутності в судовому засіданні особи, яка брала участь у справі та оскаржує судове рішення. Проте в разі, якщо недотримання строків апеляційного оскарження було зумовлене діями (бездіяльністю) суду першої інстанції, зокрема, особа не була належним чином повідомлена про час і місце судового засідання або їй не надіслана протягом п'яти днів з дня проголошення рішення його копія, як це вимагається у частині третій статті 222 ЦПК ( 1618-15 ), то ці обставини можуть бути підставою для поновлення строку на апеляційне оскарження за заявою особи, яка оскаржує судове рішення...
6. Заява про апеляційне оскарження та (або) апеляційна скарга, подані після закінчення встановлених строків, без наявності в них клопотання або в окремій заяві про поновлення цього строку, ухвалою судді-доповідача апеляційного суду залишаються без розгляду, справа повертається до суду першої інстанції. В ухвалі може бути зазначено, що заявник не позбавляється можливості звернутися із заявою про поновлення строку оскарження. Така ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку (частина третя статті 297 ЦПК ( 1618-15 ))...
На звернення особи, яка має право на апеляційне оскарження судового рішення, з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження певного строку не встановлено. Таке клопотання відповідно до статті 296 ЦПК ( 1618-15 ) подається разом з апеляційною скаргою через суд першої інстанції. У ньому мають бути зазначені причини пропущення строку на апеляційне оскарження та докази, що підтверджують наявність поважних причин його пропуску. Наявність ухвали про залишення апеляційної скарги без розгляду з підстав пропуску строку на оскарження за відсутності клопотання про поновлення строку не перешкоджає розгляду згодом поданої заяви про поновлення пропущеного строку....
Заява розглядається апеляційним судом у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі, однак їх присутність не є обов'язковою (частина друга статті 73 ЦПК ( 1618-15 )). Розгляд заяви повинен передувати вирішенню питання про прийняття апеляційної скарги до розгляду й не може збігатися із часом проведення підготовчих дій, визначених статтею 301 ЦПК ( 1618-15 ), та апеляційним розглядом справи.
За наслідками розгляду заяви постановляється ухвала: або про поновлення строку на апеляційне оскарження в разі пропущення його з поважних причин, яка оскарженню не підлягає, або за відсутності таких причин - про відмову в поновленні строку на апеляційне оскарження судового рішення та апеляційної скарги, яка може бути оскаржена в касаційному порядку.
Якщо ж при розгляді справи в апеляційній інстанції буде встановлено, що заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга подана без дотримання встановлених строків і не містить у собі клопотання про поновлення пропущеного строку, а під час розгляду справи таке клопотання не заявлене, апеляційний суд ухвалою залишає апеляційну скаргу без розгляду. ..."
Цивільний процесуальний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15#n8576):
Стаття 354. Строк на апеляційне оскарження
1. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п’ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення...
Стаття 355. Порядок подання апеляційної скарги
1. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Во-первых, несмотря на Ваше мнение: "В обращении к адвокату вижу только желание заработать на моей ситуации", если хотите добиться справедливости, без квалифицированной помощи юриста (хорошо квалифицированной) Вам не обойтись. Во-вторых, рассмотрение дела судом без Вашего участия и ненаправление судом Вам судебного решения, как указано в приведенном постановлении ВСУ, является уважительной причиной для восстановления срока подачи апелляционной жалобы - т.е. основания для подачи жалобы и уверенность в ее принятии апелляционным судом есть. В-третьих, разъяснения Верховного Суда Украины являются руководящими и подлежат исполнению нижестоящими судами - т.е. неоходимо, целесообразно применить приведенное пост. ВСУ в апелляционной жалобе. Что касается обжалования решения суда по существу - отвественность должен нести, как изложили коллеги ранее, собственник жилья, квартиры; Вы являетесь ненадлежащим ответчиком, что необходимо положить в основу апелляционной жалобы.
Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду
Добрый день!
К сожалению, выход у вас только -обжаловать решение суда и вместе с обжалованием просить обеспечение иска- остановить исполнение выполнения решения суда.
И без помощи адвоката не обойтись. Не верите специалистам в вашем городе, обращайтесь в другом.
Есть и другой выход- согласиться с решением суда и несправедливостью, и оплатить все что определил суд, и насчитал исполнитель, что также не мало.
Набирайте, если будут вопросы.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):
Стаття 322. Тягар утримання майна
1. Власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Закон України "Про житлово-комунальні послуги" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2189-19#Text):
Стаття 1. Визначення термінів
1. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
6) індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об’єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги;
Стаття 9. Порядок оплати житлово-комунальних послуг
1. Споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.
ВИСНОВКИ: наявність прописки у квартирі не зобов'язує Вас її утримувати, оскільки Ви не є її власником. Якщо Ви або від вашого імені не було укладено договір про надання житлово-комунальних послуг, то відповідно Ви також не є споживачем, а тому не повинні їх оплачувати.
Наразі Вам потрібно звернутися в юстицію, отримати копії матеріалів виконавчого провадження, а після - подавати апеляційну скаргу на рішення суду. Лише це допоможе Вам зняти арешт з вашого майна.
Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через контакти (пошту) в моєму профілі або через Звернутися біля фото.
Всього доброго!
Щасти Вам!