Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

11 жовтня 2021, питання №49902

Можно ли уволітся без отработки 14 дней

Можно ли уволітся без отработки 14 дней когда работаеш офіціально могу лі я не отрабативать еті 14 дней

Відповіді юристів (2)

    Винограденко Антон Анатолійович
    Винограденко Антон Анатолійович 2 роки тому

    Юрист, м. Харків, 13 років досвіду

    Звільнення за власним бажанням може бути двох видів: звільнення з поважних причин та звільнення без поважних причин.

    Відрізняються вони тим, що у першому випадку працівник не зобов'язаний повідомляти роботодавця про звільнення за два тижні. Він має право звільнитися хоча б і в день подання відповідної заяви.

    Перелік поважних причин для звільнення за власним бажанням (без обов'язку відпрацювання) у законодавстві міститься у статті 38 КЗпП:

    "...У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник."

    Тобто, щоб звільнитися в срок, який вам потрібен, ви повинні надати роботодавцю заяву про звільнення з документальним підтвердженням "поважності" причини (які вказані вище), яка не дозволяє вам відпрацювати 14 днів.

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Здравствуйте!

    В статье 38 КЗоТ предусмотрено увольнение по собственному желанию. Согласно общему правилу сотрудник должен предупредить работодателя о расторжении трудового договора за две недели. Такое предупреждение может быть оформлено в виде письменного заявления. Если «срочность» увольнения роли не играет, то указывать в заявлении причину не обязательно. Увольнение по собственному желанию без отработки, то есть когда сотрудник хочет уволиться «день в день», реально, однако для этого должны быть уважительные причины, перечень которых определен частью 1 статьи 38 КЗоТ. К ним относятся: переезд на новое место жительства; перевод супруга или супруги на работу в другую местность; поступление в учебное заведение; невозможность проживания в данной местности, подтвержденная медицинским выводом; беременность; уход за ребенком до достижения им 14-летнего возраста или ребенком-инвалидом; уход за больным членом семьи согласно медицинскому выводу или инвалидом І группы; выход на пенсию; прием на работу по конкурсу, а также на основании других уважительных причин.

    Всего доброго, удачи Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України