Задайте питання юристу

920 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 19 жовтня 2021, питання №50013

Заведующие колледжа угрожают тем, что не отпустят!

Ситуация следующая. Учусь в колледже, мне 17 (скоро 18). Хочу уйти с колледжа как стукнет 18. Но заведующие заведения грозятся тем, что меня не отпустят никуда (проще говоря, я там враг и на меня негативно настроены) При этом вечные оскорбления с их стороны. Говорят, якобы поставят везде 2-ки и не выдадут документ среднего образования. Мне честно говоря, всё равно на свидетельство среднего образования, 2-ки так 2-ки! Но вопрос в другом. Как мне в рамках закона красиво поступить в этой ситуации. Возможно нужно подключить дополнительные органы?! На поддержу от родителей не насчитываю.

Відповіді юристів (4)

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Так як Ви на даний момент є неповнолітньою особою у Вас наразі неповна цивільна дієздатність і Ваші дії мають бути погоджені з органом опіки та піклування за участі законного представника дитини (батька чи матері)

    Відповідно до "Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти):

    15. Відрахування неповнолітніх студентів здійснюється за

    погодженням зі службою у справах дітей при виконавчому комітеті місцевої ради , або обласної адміністрації.

    Вам необхідно особисто подати письмову заяву до до служби у справах дітей та просити видати вам копію вашої заяви зі штампом датою та номером вхідної реєстрації , після офіційного прийняття Вам мають надати відповідь письмово у 15 -ти денний термін, а також запросити на засідання комісії органу опіки з Вашого питання, якщо дитині виповнилось 14 -ть років необхідно також подати її особисту заяву до органу.

    Бланки заяв Вам видадуть безпосередньо в органі опіки.

    Відмова має бути обгрунтованою , письмовою згідно нижче вказаного Порядку , її можна оскаржити у судовому порядку.

    ЗАТВЕРДЖЕНО

    постановою Кабінету Міністрів України

    від 24 вересня 2008 р. № 866

    ПОРЯДОК

    провадження органами опіки та піклування

    діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини

    Проте я би радив Вам дочекатися повноліття (18 -ти років) та забрати документи атестат з яким Ви вступали на навчання Вам мають повернути за 9 чи 11 класів - це Ваша власність!

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Добрый день!

    По Вашему вопросу сообщаю следующее:

    На основании Указа Министерства образования и науки Украины «Порядок замовлення на створення інформації, що відтворюється в документах про вищу освіту, та обліку документів про вищу освіту в Єдиній державній електронній базі з питань освіти» (Порядок заказа на создание информации, которая отображается в документах о высшем образовании и учета документов о высшем образовании в Единой государственной электронной базе по вопросам образования) от 06.03.2015 № 249 пунктов 13 и 17 уполномоченное вами лицо согласно законодательству может получить ваши документы.

    После того, как доверенность оформлена, необходимо написать следующее заявление в ВУЗ. Образец – по ссылке ниже. Не забудьте позвонить в учебное заведение на следующий день и уточнить, начали ли они работать над ответом, предварительно включив запись разговора. Помните, что ВУЗ обязан ответить вам в течении 30 дней с дня получения ими заявления.

    Может быть и так, что сотрудники учебного отдела или отдела кадров говорят о том, что «обходной лист» не упоминается в указанных вашим представителем документах по той причине, что это «подразумевается» и «само собой разумеющаяся процедура перед выдачей диплома». Советуем ссылаться на Указа Министерства образования и науки Украины «Порядок замовлення на створення інформації, що відтворюється в документах про вищу освіту, та обліку документів про вищу освіту в Єдиній державній електронній базі з питань освіти» от 06.03.2015 № 249, пункт 13, где прямо указана последовательность получения диплома студентом: сначала вы должны успешно пройти обучение в ВУЗе, затем сдать экзамены, а потом можете получить диплом. Написано максимально конкретно, что основанием для получения диплома являются только эти два пункта, а не какой-то заполненный «обходной лист».

    Если по каким-то причинам сотрудникам ВУЗа ваши объяснения окажутся недостаточными, и они будут отказываться выдать диплом вашему представителю, пусть он спокойным тоном просит написать письменный отказ с указанием нормативно-правовых актов, к которым они апеллируют. Обычно такая просьба пугает сотрудников ВУЗа, так как они понимают, что ваши намерения серьезны и что дело может закончится в суде, который они с большой вероятностью проиграют.

    В нашем же случае, ВУЗу нужен один день для того, чтобы они могли сами заполнить «обходной лист». На следующий день, думаю вам их выдадут без всяких дополнительных вопросов.

    Прошу ознакомится: https://idealtourist.ru/kak-zabrat-dokumenty-iz-vu...

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    зразок довіреності оформлює нотаріус:

    ДОВІРЕНІСТЬ

    Місто ===, Україна,

    === дві тисячі === року

    Я, --, цією довіреністю, що ґрунтується на усному договорі доручення, уповноважую --:

    - представляти мене та мої інтереси в Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича з усіма необхідними повноваженнями з питань отримання належних мені документів, в тому числі диплома магістра та додатка до нього.

    Для виконання цієї довіреності надаю їй право подавати від мого імені та отримувати на моє ім’я різного роду довідки, заяви, документи, їх дублікати, розписуватися за мене, а також виконувати всі інші юридично значимі дії, передбачені чинним законодавством України для такого роду повноважень, та які, на думку представника, будуть доцільними для правильного і ефективного ведення моїх справ.

    Зміст статей 203, 213, 214, 244, 247, 248, 249, 1000 Цивільного кодексу України щодо поняття довіреності та її форми, строки, припинення представництва за довіреністю, скасування довіреності та відмови представника від вчинення дій, які визначені довіреністю, мені, довірителю, роз’яснено.

    Зміст зазначених вище статей законодавства буде доведено мною до відома представника при передачі цієї довіреності.

    Довіреність видана без права передоручення третім особам строком на один рік і дійсна до === дві тисячі === року.

    Довіреність мною прочитана, її зміст мені зрозумілий і відповідає моїй волі та моїм дійсним намірам.

    === дві тисячі === року.

    Підпис___

    Місто Тернопіль, Тернопільська область, Україна

    Двадцятого грудня дві тисячі сімнадцятого року.

    Ця довіреність посвідчена мною, -.

    Довіреність підписана === у моїй присутності.

    Особу її встановлено, дієздатність перевірено.

    Зареєстровано в реєстрі за № ===.

    Стягнуто плати згідно ст. 31 Закону України «Про нотаріат».

    Приватний нотаріус

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 3 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. За законодавством зараз повна загальна середня освіта є обов'язковою. Тому Ви не маєте право припинити навчання, не здобувши повної середньої освіти.

    Працівники коледжу так відповіли Вам тому, що Ваші батьки не підтримують Вас в питанні залишення навчання в коледжі. Після того, яка Вам виповниться 18 років, Ви отримаєте повну цивільну дієздатність та можливість здійснювати віповідні юридичні дії без присутності Ваших батьків.

    Ви можете звертатися до мене з цим та іншими питаннями для надання деяких додаткових правничих послуг.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України