Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня! В 2017 році, після закінчення університету я пройшов медичну комісію в військкоматі, де мене визнали непридатним і сказали прийти по військовий квиток через декілька місяців. Але тоді я не забрав його, а зараз він мені потрібен щоб влаштуватись на роботу. Я можу спокійно прийти в військоммат і забрати квиток, чи можуть мені сказати знову проходити комісію?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Складно точно сказати, оскільки дії працівників військкомату непередбачені.
У любому випадку Вам потрібно з'явитись до військкомату, або направити іншу особу за довіреністю для отримання військового квитка. Це один із варіантів, який виключає необхідність Вашого особистого візиту.
Успіхів!
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Добрый день!
Разделом 3 абз. 3 п.3.2. Приказа Министерства обороны Украины «Об утверждении Положения о военно-врачебной экспертизе в Вооруженных Силах Украины» предусмотрено, что повторный медицинский осмотр военнообязанных, находящихся в запасе 1 и 2 разрядов, ранее признанных годными к военной службе или негодными к военной службе в мирное время по состоянию здоровья, а также военнообязанных плавсостава ВМС Украины проводится один раз в 5 лет ВВК военных комиссариатов, а лётного состава - ЛЛК военных комиссариатов.
Скорее всего Вас направят на медкомиссию.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Андрей!
Для получения военного билета, Вам необходимо обратиться в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (новое название учреждения которое сменило военкомат).
Медкомиссию не нужно проходить так как Вы должны её проходить 1 раз в 5 лет, после прохождения предыдущей медкомиссии, а 5 лет будет в 2022 году.
При этом, то что Вы не получили своевременно военный билет, тем самым Вы нарушили правила воинского учёта поэтому при приходе в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (новое название учреждения которое сменило военкомат), поэтому Вас могут привлечь к административной ответственности за нарушение правил воинского учёта по по части 1 статьи 210 Кодекса Украины об административных правонарушениях в виде штрафа, в размере от 510 грн. до 850 грн..
Кодекс України про адміністративні правопорушення:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text
"Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку
Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -
тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. ... ".
Всего доброго!
Удачи Вам!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Відповідно до підп. "г" п. 2.9 та 2.11. Положення, затвердженого наказом Міністра оборони України №402 від 14.08.2008 р, при проходженні медичної комісії лікар виносить у військовий квиток або в довідку однк з таких постанов: а) придатний до військової служби за графами ТДВ "А" 1-11; б) тимчасово непридатний до військової служби. Потребує лікування (динамічного спостереження) на термін до (указати дату); в) підлягає направленню на додаткове медичне обстеження та повторний медичний огляд; г) непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час; ґ) непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку. 2.11. Рішення про тимчасову непридатність приймається на термін, необхідний для повного відновлення функцій органів та систем організму, але не більше одного року, з наступним переоглядом для вирішення питання про придатність до військової служби. Після закінчення року, якщо захворювання не вилікувано, приймається остаточне рішення. Контроль та організація своєчасного проведення переогляду покладається на районний (міський) військовий комісаріат. Допризовники під час приписки до призовних дільниць та призовники під час призову на строкову військову службу, у яких виявлені захворювання або фізичні недоліки (вади) необоротного характеру (невиліковні), визнаються непридатними до військової служби. Рішення про тимчасову непридатність та потребу в лікуванні в цьому випадку не приймається.
Якщо в вашій довідці або старому військовоу квитку був запис за п.б) або в) то вас обовязково направлять на повторну комісію одразу, якщо строк зазначений в довідці тимчасової непридатності не вийшов то по закінченню строку.
Якщо зазначено п. г) або ґ) то направлення є на комісію є протиправним.
Заміна квитка здійснюється за вашою заявою ло якої ви має право долучити документи в тому числі медичного характеру. Долучення таких документів допоможе при оскарженні протиправних дій військомату якщо такі матимуть місце.
Щодо обліку в військоматі.
Потрібно з'явитися до військомату за місцем Вашої реєстрації.
Там Ви сплатите штраф за те, що не перебували на обліку в військоматі.
Відповідно до ст. 210 Купап - Порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.(510-810 грн.)
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті або частиною першою статті 211 цього Кодексу, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Отже, максимальний штраф, який на Вас можуть накласти у такому випадку - це 1700 грн.
Пройдете мед комісію отримаєте військовий квиток!
У РОБОТОДАВЦІВ ПРОБЛЕМ НЕ БУДЕ , НАВРЯД ЧИ ВІЙСЬКОМАТ МАТИМЕ БАЖАННЯ ВИВЧАТИ Вашу ситуацію особливо ретельно.
Можете направити до ТЦК та СП (КОМІСАРІАТ) ПРЕДСТАВНИКА ЗА ДОВІРЕНІСТЮ НОТАРІАЛЬНОЮ.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо вашого питання, скоріше за все Вас військкомат направить на медкомісію
Військові квитки видають районні (міські) військові комісаріати під час призову на військову службу, зарахування до військового навчального закладу, звільнення у запас або зняття з військового обліку за станом здоров'я.
Військовий квиток можуть отримати особи, які «вийшли» з призивного віку, що становить 27 років згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», в якому буде визначено вашу придатність до військової служби.
Для того, щоб отримати військовий квиток, потрібно звернутися у військовий комісаріат за місцем прописки.
Необхідні документи
заява;
копія паспорта та ідентифікаційного коду;
копія документа про освіту (в разі наявності);
копія свідоцтва про одруження (в разі наявності);
копія свідоцтва про народження дитини (в разі наявності);
приписне свідоцтво;
медична картка;
три фотографії 3х4 (на звороті вказати прізвище).
Тобто Етапи отримання військового квитка: Необхідно прийти до військкомату (районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки) за місцем реєстрації (місцем майбутньої реєстрації); Отримати направлення на проходження медкомісії; Пройти медичну комісію; Написати заяву на отримання військового квитка; Отримати готовий військовий квиток. У разі несвоєчасного взяття на військовий облік, Вам необхідно додатково: скласти протокол про адміністративне правопорушення; оплатити штраф за порушення; надати квитанції про оплату штрафу; і тільки після цього – написати заяву на отримання військового квитка. Після здійснення перерахованих етапів, Ви, почекавши встановлений Законом термін для отримання військового квитка, можете отримати свій військовий квиток з відміткою про постановку на військовий облік.
Успіхів
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня, Андрій!
1) Видача військовозобов’язаним військових квитків здійснюється на підставі заяви, згідно Додатку 1 до Порядку видачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу, затвердженого Наказом Міністерства оборони України № 206 від 10.04.2017 року (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0582-17#n4).
Перелік документів для отримання військового квитка:
Зустрічаються випадки, коли у військоматі не розглядають заяви, тому, щоб себе застрахувати потрібно чинити так: подати 2 примірника заяви, один з яких залишити собі із датою подання заяви; або ж надіслати заяву з всіма документами рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Потім має надійти відповідь від військового комісаріату про дату проходження комісії – це буде медогляд, після якого відповідна комісія може зробити 3 висновки: придатний до служби, обмежено придатний до служби, не придатний до служби. По всій з цих підстав видається військовий квиток. Проте, якщо особа придатна до служби її крім того, зарахують у запас, на підставі ст. 27 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.
2) Так, і при зміні реєстрації місця проживання, і при працевлаштуванні Вам буде потрібен військовий квиток. Зазначене підтверджується наступним.
Правила реєстрації місця проживання (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%B...):
18. Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:
5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);
ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%BF#Text):
1. Цей Порядок визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних (далі - військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, виконавчими органами сільських, селищних, міських рад та виконавчими апаратами районних, обласних рад (далі - державні органи), військовими комісаріатами, військовими частинами, підприємствами, установами, організаціями та закладами освіти незалежно від їх підпорядкування та форми власності (далі - підприємства, установи та організації).
37. З метою ведення персонального обліку призовників і військовозобов’язаних на державні органи, підприємства, установи та організації покладається виконання таких заходів:
перевірка у громадян під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікових документів (у військовозобов’язаних - військових квитків або тимчасових посвідчень, а у призовників - посвідчень про приписку до призовних дільниць). Приймання на роботу (навчання) призовників і військовозобов’язаних здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах, а також у разі перебування на військовому обліку в СБУ та Службі зовнішньої розвідки;
3) Максимум, що Вам загрожує так це адміністративна відповідальність за порушенння правил військового обліку. Судимості не буде, адже для цього Вас повинні притягнути до кримінальної відповідальності за ст. 335 Кримінального кодексу України "Ухилення від призову на строкову військову службу".
У вашому випадку підстав для цього немає. Адже, Ви не отримували під особистий підпис повістку на проходження медкомісії (ВЛК), за результатами якої Вас визнали б придатним до військової служби, а потім повістку про виклик до військового комісаріату для призову на строкову службу
ПРАВИЛА військового обліку призовників і військовозобов’язаних (Додаток 1 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 7 грудня 2016 р. № 921 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%BF#Text):
1. Призовники і військовозобов’язані повинні:
перебувати на військовому обліку за місцем проживання у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ), за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, а також у разі тимчасового вибуття за межі України за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України;
прибувати за викликом районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) на збірні пункти, призовні дільниці у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках або розпорядженнях районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ)), для взяття на військовий облік та визначення призначення на воєнний час, оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних;
проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районних (міських) військових комісаріатів;
особисто у семиденний строк прибувати до районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) з паспортом громадянина України і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку в разі вибуття в іншу місцевість до нового місця проживання, у службові відрядження, на навчання, у відпустку чи на лікування (строком понад три місяці за межі України), у разі зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району.
Кодекс України про адміністративні правопорушення (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text):
Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку
Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -
тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -
тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через контакти (пошту) в моєму профілі або через Звернутися біля фото.
Всього доброго!
Щасти Вам!