Задайте питання юристу

920 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 27 жовтня 2021, питання №50348

как съехать от родителей на свое 15летие

здравствуйте, думаю поп поводу того что бы жить отдельно от родителей, так как терпим и постоянно ссоримся из-за недоверия и непониманию к друг другу все мои 15 лет, отец с мамой розведены, отец говорит что своего личного пространства у меня быть не должно, своих лучших друзей что бы дружить, и все секреты он должен знать, залить и смотреть мои вещи без ведома, постоянные проверки, одним словом жестокий контроль, выедает уже, не знаю что и делать..

Відповіді юристів (2)

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 3 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. За законодавством, фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Щоправда батьки відповідальні за своїх дітей до досягнення ними 18-річного віку.

    Ви можете звертатися до мене з цим чи іншими питаннями для надання додаткових юридичних послуг.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Повідомляю наступне:

    Згідно ч. 2 ст. 29 Цивільного Кодексу Украііни:

    1. Місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.

    2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

    3. Місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я тощо, в якому вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна.

    У разі спору місце проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років визначається органом опіки та піклування або судом.

    4. Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає.

    5. Місцем проживання недієздатної особи є місце проживання її опікуна або місцезнаходження відповідної організації, яка виконує щодо неї функції опікуна.

    6. Фізична особа може мати кілька місць проживання.

    Враховуючи, що особа не досягла 18-ти років батьки мають повне право контролювати та брати участь у житті дитини, забезпечувати іі необхідними речами.

    Враховуючи ситуацію , особа може проживати у Вас, але батьки мають повне право знати де та з ким перебуває ііх дитина до моменту позбавлення батьківських прав. Можуть звертатися до поліціі з заявою про розшук та повернення дитини.

    Сама особа може звернутись до органу опіки з заявою про про порушення іі прав та жорстоке поводження, орган опіки призначить перевірку та викличе батьків для пояснень.

    Ви можете подати заяву до поліціі про факти домашнього насильства , поліція встановить факти , та винесе обмежувальний чи заборонний припис кривднику.

    У разі ,якщо батьки звернуться до поліціі про розшук дитини. Кожен з Вас подає письмові пояснення ,про те,що Ваше проживання є добровільним,а умови проживання відповідають всім нормам встановленим для житла.

    У разі сумнівів батьків,щодо інтимних стосунків дівчина за згодою письмовою має пройти медичну експертизу та отримати висновок, про те ,що фактів інтиму не було, або про те ,що особа досягла віку статевоіі зрілості( В Украііні - це 16-ть років).

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України