Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
На участке смежный с соседями забор. Соседи собрались его менять, а так как он как-бы общий - они говорят, что я должна пополам с ними оплатить стоимость. Правы-ли они?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, м. Дніпро, 7 років досвіду
Відповідно до статті 108 ЗК України у випадках, коли сусідні земельні ділянки відокремлені рослинною смугою, стежкою, рівчаком, каналом, стіною, парканом або іншою спорудою, то власники цих ділянок мають право на їх спільне використання, якщо зовнішні ознаки не вказують на те, що споруда належить лише одному з сусідів.
Власники сусідніх земельних ділянок можуть користуватися межовими спорудами спільно за домовленістю між ними. Витрати на утримання споруди в належному стані сусіди несуть у рівних частинах. До того часу, поки один із сусідів зацікавлений в існуванні спільної межової споруди надалі, вона не може бути ліквідована або змінена без його згоди.
Якщо об'єкт був створений силами і засобами одного з суміжних власників, то він належить на праві власності особі, що його створила (стаття 331 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України)). Природно, що саме ця особа і має виключне право на використання об'єкта.
Исходя из вышеизложеного, следует, что если Вы желаете совместно пользоваться этим забором - необходимо платить. Если же Вы откажитесь, сосед может поменять за свой счет, но тогда он будет его собственностью и распоряжаться им он сможет на свое усмотрение .
Адвокат, м. Київ
то касается законов, которые регулируют правотношения, которые возникли смежду Вами и соседкой, замечу следующее. В данном слечае, раз это касается земельного участка, то следует обратить внимание на правовые нормы Земельного кодекса которые (глава 17 "Добрососедство" ст.ст. 103 - 109 Земельного кодекса, ссылка на закон: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2768-14/paran901#n901). Ворпросы про установке и оргаждению земельных участков, частично оговорени/урегулированы градостроительным законодательством, а именно: Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні“, “Про благоустрій населених пунктів“. Кроме этого, на местном уровне, соотвветствуючими территориальными органами местного самоуправления (т.е. сільськими, селищними, міськими радами) принимаются нормативно-правовые акти которыми конкретно регулируются вопросы порядока устройства ограждений (заборов) земельных участков. Такой документ обычно называют, например: "Положение о порядке устройства ограждений в г. ....", которое разрабатывается в соответствии с действующими государственными нормами и правилами: ДБН 360-92** “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень“, СН-441-72* “Вказівки по проектуванню огорож майданчиків та ділянок підприємств будинків і споруд“.Последние из указанных документов, более детально регулируют вопросы связанные с установкой ограждений (заборов) земельных участков. Во ссилки на эти документы в интернете: http://kga.gov.ua/files/doc/normy-derjavy/dbn/Mistobuduvannja-Planuvannja-i-zabudova-miskyh-i-silskyh-poselen-DBN-360-92.pdf.Но прежде чем устанавливать забор (или приступать к ремонт) поинтересуйтесь и установите граници Вашего земельного участка, со сопредельной, с соседкой стороны. Это необходимо, чтобы не нарушить граници участков. А таккже, учтите нормативы установленные для строительства ограждений (забора) земельного участка установленные ДБН 360-92** “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень“.
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
однозначно ответить нельзя - решать Вам но как правильно указала коллега - Хандрыга Татьяна Вадимовна
опять же - решать ВАм
Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду
Добрий день!
Відповідно до ст. 108 ЗК України - у випадках, коли сусідні земельні ділянки відокремлені рослинною смугою, стежкою, рівчаком, каналом, стіною, парканом або іншою спорудою, то власники цих ділянок мають право на їх спільне використання, якщо зовнішні ознаки не вказують на те, що споруда належить лише одному з сусідів. Власники сусідніх земельних ділянок можуть користуватися межовими спорудами спільно за домовленістю між ними. Витрати на утримання споруди в належному стані сусіди несуть у рівних частинах. До того часу, поки один із сусідів зацікавлений у подальшому існуванні спільної межової споруди, вона не може бути ліквідована або змінена без його згоди.
Таким чином, Ви повинні нести витрати солідарно, оскільки, це є ваше спільне майно, якщо, відсутні зовнішні ознаки які вказують на те, що споруда належить лише одному з сусідів.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня.
Наразі паркан належить вам обом на праві спільної сумісної власності, тому ви обидва ним і користуєтесь.
Однак якщо паркан буде замінений на новий, тобто буде створений за рахунок та власними силами лише вашого сусіда, то в силу ст. 331 Цивільного кодексу України, такий паркан буде належати особисто вашому сусіду.
А тому, якщо хочете використовувати паркан спільно з сусідом, необхідно також платити.
Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.
Юрист, м. Мирноград, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗдравствуйте. Забор идёт один на двоих. В этом они правы