Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 08 грудня 2021, питання №52831 150₴

Виконання рішення суду виконавчою службою.

В 2017 році було отримано рішення суду щодо стягнення солідарно з двох осіб ( позичальника та поручителя залишку іпотечного кредиту ) Брали кредит 3,5 тис дол. під заставу житла при курсі 5,5 грн. за 1 дол. та врезультаті значного росту курсу долора банк не міг визначити суму залишку боргу. Щоб мати фіксовану суму боргу в грн позичальник звернувся до суду стосовно переведення суми залишку тіла кредиту в гривні . Було прийнято рішенням судом в 2017 році про стягнення солідарно з позичальника та поручителя солідарно 98000 грн. Щомісяця позичальник починаючи 3 серпня 2017 року сплоачував в рахунок погашення боргу . По квитанціях боржника перераховано 130000 грн. Виконавча служба не надає довідку про закриття виконавчого впровадження мотивуючи це тим ,що у них є ще одне ріщення суду про зтягнення такої ж суми з поручителя та відкриває виконавче впровадження на предмет стягнення . Має наміри відчужити єдине житло серед зими. як бути ? порадьте будь ласка.

Відповіді юристів (8)

    Прокопець Олександр Васильович
    20%

    Дуже дивна позиція виконавчої служби. По-перше, не зрозуміло до чого тут інше рішення суду? У виконавця є рішення суду 2017 р. на 98000 грн. з відповідним виконавчим документом. Якщо всі кошти за цим виконавчим документом сплачені, то виконавець зобов'язаний закрити провадження. Якщо є інше рішення суду, то відкривається інше виконавче провадження.

    По-друге, якщо якесь інше рішення суду є по тому ж кредиту, то необхідно ознайомитись з ним і тоді розуміти як діяти надалі.

    Також, я рекомендував би звернутись до банківської установи для отримання підтвердження погашення кредиту або інформації щодо існування непогашеної заборгованості якщо така є.

    Якщо кредит дійсно погашений, то дії виконавця або постанову можна буде оскаржити в суді.

    Звертайтесь за більш детальною консультацією.

    Гончаренко Константин
    20%
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Ддобрый день!

    Якщо рішення 2017 року виконано то по ньому має бути провадження закрите і видана постанова про закритття провадження № 000 у зв язку з виконанням рішення суду.

    Якщо є інше рішення суду необхідно це дізнатися , це вже інше провадження.

    Если арест наложен органом ДВС:

    1. Необходимо обратиться с запросом в Государственную исполнительную службу (ДВС) о предоставлении информации о наличии открытых или законченных исполнительных производств.

    2. На основании полученной информации составить ходатайство государственного исполнителя или руководителя отдела Государственной исполнительной службы с требованием снять существующие за пределами любого исполнительного производства аресты, наложенные на имущество (средства).

    3. В пределах 10-дневного срока с момента получения ДВС указанного ходатайства обратиться в суд, выдавший исполнительный документ, с жалобой на действия (бездействие) государственного исполнителя и просить обязать государственного исполнителя снять арест с имущества.

    В любом случае, все будет решаться в суде.

    Запросы подавать только письменно или почтой рекомедованим письмом с вручением.

    Для вирішення питання про зняття арешту, треба отримати в суді належним чином завірену копію, так як оригінал залишається у справі в суді (суд повинен ще сам направити у адресу виконавчої служби, це можете дізнатися у суді, чи відправляли).

    у виконавчій службі, треба уточнити номер виконавчого провадження та дату арешту, якщо є помилка, то треба подати до суду заяву про виправлення помилок, якщо у Вас відсутні копії матеріалів виконавчого провадження, то Ви можете і особисто перевірити скориставшись Автоматизованою системю виконавчого провадження:

    https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors

    Потім рішення суду, разом з ухвалою суду про виправлення помилок (належним чином завірені судом копії), подавати разом з заявою (в 2-х примірниках, для відмітки), через канцелярію виконавчої служби краще на ім'я начальника відділу державної виконавчої служби, або поштою цінним листом з описом вкладення з повідомленням.

    Краще діяти письмово через начальника органу ДВС.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    20%
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий вечір, Людмила!

    Неможливо один і той самий борг, тим більше з переплатою, сплатити двічі на користь стягувача.

    Рішення ж одне по заборгованості, вони повинні були об'єднати виконавчі провадження в одне та прийняти по ньому рішення.

    Вам треба офіційно звернутися до ДВС з заявою та отримати офіційну відповідь.

    У разі, якщо так і є, як повідомляють, то треба подавати скаргу на ім'я начальника ДВС, Міністерства юстиції України тощо.

    При цьому, відчужити єдине житло не мають право.

    Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (стаття 1 Закону України "Про виконавче провадження").

    Оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця мають право:
    1. Сторони виконавчого провадження: боржник та стягувач;
    2. Інші учасники та особи (представники сторін, прокурор, експерт, спеціаліст, перекладач, суб’єкт оціночної діяльності - суб’єкт господарювання, особи, права інтелектуальної власності яких порушені, - за виконавчими документами про конфіскацію та знищення майна на підставі статей 176, 177 і 229 Кримінального кодексу України, статті 51-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
    Особа з метою оскарження дій, рішень, або бездіяльності державного виконавця має право звернутися до:
    1. До начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець (крім боржника);
    2. До керівника органу державної виконавчої служби вищого рівня, якщо оскаржуються дії, рішення, бездіяльність начальника відділу;
    3. До суду, який видав виконавчий документ (щодо виконання судового рішення);
    4. До відповідного адміністративного суду (щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів)(стаття 74 Закону України "Про виконавче провадження").

    Сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до Цивільного процесуального кодексу України, порушено їх права чи свободи.

    Справи щодо оскарження постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу, прийнятих у виконавчих провадженнях стосовно примусового виконання судового рішення у цивільній справі, належать до компетенції адміністративних судів.

    Начальник відділу при здійсненні контролю за рішеннями, діями державного виконавця під час виконання рішень має право у разі, якщо вони суперечать вимогам закону, своєю постановою скасувати постанову або інший процесуальний документ (або їх частину), винесені у виконавчому провадженні державним виконавцем, зобов’язати державного виконавця провести виконавчі дії.

    Начальник відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або державний виконавець з власної ініціативи чи за заявою сторони виконавчого провадження може виправити допущені у процесуальних документах, винесених у виконавчому провадженні державним виконавцем, граматичні чи арифметичні помилки, про що виноситься відповідна постанова (стаття 74 Закону України "Про виконавче провадження").

    Оскарження стягувачем рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу або керівника вищого в порядку підлеглості органу цієї служби в передбачених Законом про виконавче провадження випадках не може бути підставою для відмови у прийнятті скарги судом, оскільки на ці правовідносини поширюється юрисдикція суду. Про подання скарги суд повідомляє відповідний орган державної виконавчої служби, приватного виконавця не пізніше наступного дня після прийняття її судом.

    Скарга - це звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб (стаття 3 Закону України "Про звернення громадян").Скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити:

    1. найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається;
    2. повне найменування (прізвище, ім’я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім’я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником;
    3. реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина);
    4. зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону;
    5. викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;
    6. підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги (частина четверта статті 74 Закону України "Про виконавче провадження").
    Строк для оскарження дій, рішень, або бездіяльності державного виконавця:

    Рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.

    Рішення виконавця про відкладення проведення виконавчих дій може бути оскаржене протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів (частина п'ята статті 74 Закону України "Про виконавче провадження").

    Всього доброго!

    Савченко Олександр
    20%
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Добрий вечір, Людмило!

    Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15/conv#n2...):

    Стаття 553. Договір поруки

    1. За договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку.

    Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.

    Стаття 554. Правові наслідки порушення зобов'язання, забезпеченого порукою

    1. У разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя.

    2. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.

    3. Особи, які за одним чи за декількома договорами поруки поручилися перед кредитором за виконання боржником одного і того самого зобов’язання, є солідарними боржниками і відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.

    Закон України "Про виконавче провадження" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text):

    Стаття 39. Закінчення виконавчого провадження

    1. Виконавче провадження підлягає закінченню у разі:

    9) фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом;

    2. Постанова про закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених частиною першою цієї статті, виноситься в день настання відповідних обставин або в день, коли виконавцю стало відомо про такі обставини.

    Стаття 40. Наслідки закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа

    1. У разі закінчення виконавчого провадження (крім закінчення виконавчого провадження за судовим рішенням, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також, крім випадків нестягнення виконавчого збору або витрат виконавчого провадження, нестягнення основної винагороди приватним виконавцем), повернення виконавчого документа до суду, який його видав, арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення, а також проводяться інші необхідні дії у зв’язку із закінченням виконавчого провадження.

    Вам потрібно зробити наступне:

    1) звернутися до виконавця з клопотанням про закриття виконавчого провадження на підставі п.9 ст.39 Закону України "Про виконавче провадження".

    2) відповідно до п. 2 ст. 39 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець в день отримання вашого клопотання зобов'язаний закрити виконавче провадження.

    3) у відповідності до ст. 40 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зобов'язаний буде видалити інформацію щодо заборгованості з реєстру боржників.

    Якщо виконавець не вчинить дії, вказані в п.2-3, необхідно подавати скаргу на бездіяльність виконавця.

    Подання скарги передбачене статтею 74 Закону України "Про виконавче провадження". Оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби.

    Що потрібно зробити:

    Учасник виконавчого провадження щодо рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця вправі письмово звернутися до Міністерства юстиції та в Раду приватних виконавців України щодо перевірки діяльності приватного виконавця.

    Крім цього, у разі надходження скарг на діяльність приватних виконавців до Дисциплінарної комісії приватних виконавців, остання направляє їх на перевірку Міністерству юстиції України чи Раді приватних виконавців України.

    Для прикладу результат скарги - https://www.facebook.com/minjust.official/posts/11...

    Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через кнопку "Звернутися" біля фото.

    Всього доброго!

    Щасти Вам!

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо зазначеного вами питання

    Дійсно досить незрозуміла позиція ДВС не виключаю наявність технічного збою, або помилки, щодо стягнення боргу, рекомендую перевірити по реєстру виконавчих проваджень та реєстру боржників, як боржника так і поручителя.

    Звернутися до ДВС для видачі документи, у разі не погодження видачі документів про закриття виконавчого провадження

    звернутися зі скаргою на Державного виконавця до начальника ДВС, те ж саме зробити поручителю, і поручителю звернутися з позовом до суду з клопотанням про забезпечення.

    Успіхів

    • Крикун Сергій  Павлович
      Крикун Сергій Павлович 3 роки тому

      Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

      Закон України "Про виконавче провадження" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text):

      "Стаття 74. Оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби...

      3. Рішення, дії або бездіяльність державного виконавця також можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець. Рішення, дії та бездіяльність начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, можуть бути оскаржені до керівника органу державної виконавчої служби вищого рівня..." -

      не має права боржник скаржитись до "начальника ДВС".

    Крикун Сергій  Павлович
    20%
    Крикун Сергій Павлович 3 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    "ПОЛОЖЕННЯ про автоматизовану систему виконавчого провадження" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1126-16#n202):

    "...VІ. Доступ до Системи та отримання інформації із Системи...

    2. Доступ до інформації Системи сторонам виконавчого провадження забезпечується з використанням:

    1) засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри через:

    вебпортал Міністерства юстиції України;

    Єдиний державний вебпортал електронних послуг в порядку, визначеному договором, укладеним між держателем Системи та держателем Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;

    2) ідентифікатора для доступу до інформації про виконавче провадження, який зазначається в довідці про реєстрацію виконавчого документа та постанові про відкриття виконавчого провадження, через офіційний вебсайт Міністерства юстиції України.

    Система забезпечує:

    можливість формування сторонами виконавчого провадження узагальненої інформації про рішення (виконавчі дії), прийняті (вчинені) виконавцем, із зазначенням дати їх прийняття (вчинення) та з можливістю роздрукування такої інформації;

    доступ сторонам виконавчого провадження до документів виконавчого провадження.

    Можливість онлайн-сплати заборгованості за виконавчим провадженням забезпечується з використанням:

    платіжних систем під час доступу сторін виконавчого провадження до інформації Системи відповідно до цього пункту;

    платіжних застосунків, що взаємодіють із Системою за допомогою прикладного програмного інтерфейсу на умовах, визначених адміністратором Системи у відповідному договорі.

    Під час формування запиту на онлайн-сплату відображається загальна заборгованість за виконавчим провадженням з урахуванням стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених на боржника за виконавчим провадженням, основної винагороди приватного виконавця.

    Інформація Системи в обсязі, передбаченому цим пунктом, може надаватись стороні виконавчого провадження також з використанням сервісної послуги у формі прикладного програмного інтерфейсу Системи. Умови, порядок справляння та розмір плати за надання сервісної послуги визначаються у договорі, укладеному з адміністратором Системи.".

    Ви маєте право та можливість доступу до інформації Вашого виконавчого провадження у формі онлайн в режимі реального часу або через вебсайт Міністерства юстиції України (https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors) із застосуванням ідентифікатора, який зазначений (має бути) у постанові про відкриття виконавчого провадження (якщо немає, необхідно звернутись до виконавця або начальника відділу ДВС із заявою про надання інформації про Ваш ідентифікатор), або через Единий портал державних послуг "Дія" (https://diia.gov.ua/). Переконайтесь про залік Ваших платежів у виконавчому провадженні, дізнайтесь про "ще одне рішення суду". Після цьому можна визначатись з подальшими діями.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Невозможно один и тот же долг, тем более с переплатой, уплатить дважды в пользу взыскателя.и если один с "лидарщиком" - оплатил долг - со второго он не взыскивается

    один исполнительный лист - одно производство

    напишите заяву про закрытие - если откажут или не дадут ответ - обжалуйте в суде

    нужна детальная консультация или помощь в подготовке документов ( заявы, иски т .п.) - обращайтесь через сайт Или найдите мои контакты


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України