Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 13 грудня 2021, питання №53056 350₴

Вопрос по документам

Здравствуйте, подскажите пожалуйста хочу купить 1/3 дома, я так понимаю, что первоочередное право на покупку недвижимости имеет владелец 2/3, между этими сторонами конфликт, она Как бы и желает приобрести часть, но за очень маленькие деньги, по факту возможности купить полностью у нее нет, а у меня есть и желание и возможность, если отправить ей письмо, и ждать ответа месяц, не знаю что она ответит, и ответит ли вообще, и как быть с оформлением документов. И еще если я по документам буду владельцем1/3, как мне прописать себя, ребенка, нужно ли разрешение владельцев 2/3, потому что сомневаюсь, что они его предоставят. И ещё такой вопрос земля не приватизированная, нет кадастрового номера, влияет ли это на что то ?

Відповіді юристів (11)

    Танача Юлія  Антонівна
    14.3%
    Танача Юлія Антонівна 3 роки тому

    Адвокат, 18 років досвіду

    Добрый день, Ксения!

    Без оформления земли под домом сделку Вы не оформите ( зем. участок и его кадастровый номер - существенное условие договора купли-продажи).

    Вопрос с письмом и ожиданием ответа - вполне рабочая процедура, важно отправить в адрес 2 собственника ценным письмом с описью, если ответ не последует - процедура выполнена.

    Вопросы с регистрацией места проживания и иные вопросы относительно совместного имущества решаются совместно. Т.е. разрешения от сособственника необходимы на регистрацию Вашего ребенка.

    Если Вы изначально видите конфликт - подумайте, стоит ли в него вступать.

    Вокруг много домов и квартир, возможно, Вы сможете выбрать что-то еще.

    Удачи Вам и всех благ!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    14.3%

    Доброго ранку!

    Стаття 362 Цивільного кодексу України. Переважне право купівлі частки у праві спільної часткової власності

    1. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.

    2. Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає.

    Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, а щодо рухомого майна - протягом десяти днів від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі.

    3. Якщо бажання придбати частку у праві спільної часткової власності виявили кілька співвласників, продавець має право вибору покупця.

    4. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності з порушенням переважного права купівлі співвласник може пред'явити до суду позов про переведення на нього прав та обов'язків покупця. Одночасно позивач зобов'язаний внести на депозитний рахунок суду грошову суму, яку за договором повинен сплатити покупець.

    До таких вимог застосовується позовна давність в один рік.

    5. Передача співвласником свого переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності іншій особі не допускається.

    Отже, потрібно написати лист-повідомлення про намір продати частку. Якщо протягом місяця відповіді не буде, можна продавати частку іншій особі, наприклад Вам.

    Щодо реєстрації місця проживання, то це може бути за згодою іншого співвласника майна.

    Земля має бути належним чином зареєстрована. Це обов'язкова умова.

    Успіхів!

    Мєньков Андрій Васильович
    14.3%

    Добрый день Ксения! Продавец 1/3 части должен выполнить требования статьи 362 Гражданского кодекса Украины в части письменного уведомления других совладельцов о продаже своей части с указанием условий продажи в том числе указать цену. Уведомление необходимо отправить ценным письмом с описью вложения с письменным уведомлением почты о вручении письма. Через месяц с момента уведомления если совладельцы не изъявили желание купить по указанной цене можно оформлять сделку. Касательно кадастрового номера земельного участка, то по законодательству он действительно нужен (исключения многоквартирные дома). Но есть позиция Минюста и нотариальной палаты суть которой сводится к тому, что если земельный участок не сформирован, то нет объекта гражданских прав и соответственно указывать кадастровый номер при купле-продажи части в жилом доме не нужно. Эта позиция спорная, но если нотариусы ее придерживаются, то проблем не должно возникнуть. Если же нотариусы не согласяться, то дом нужно делить в натуре согласно експертизе (предложенных вариантов раздела). Если совладельцы согласяться, то через нотариуса, если нет - то выделение части через суд. Но опять же может возникнуть вопрос с землей. Что касается регистрации, если Вы будете совладельцем согласие других совладельцев на вашу регистрацию места жительства и регистрацию ребенка не требуется. Больше информации по ссылке https://npu.ua/news/377-120/

    Крикун Сергій  Павлович
    14.3%
    Крикун Сергій Павлович 3 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Земельный кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14#n1021):

    "Стаття 120. Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права власності на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва, що розміщені на ній...

    2. У разі набуття окремої частки у праві спільної власності на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва, що перебував у приватній власності її попереднього власника, право власності на земельну ділянку, на якій розміщений такий об’єкт, одночасно переходить до набувача пропорційно до його частки у праві спільної власності на такий об’єкт, крім випадку, коли попередньому власнику належала частка у праві спільної власності на земельну ділянку в іншому розмірі. Якщо попередньому власнику у праві спільної власності на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва належала частка у праві спільної власності на земельну ділянку в іншому розмірі, право власності переходить у такому розмірі...

    6. Істотною умовою договору, на підставі якого набувається право власності (частки у праві спільної власності) на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва, пов’язане з переходом права приватної власності на земельну ділянку або прав оренди, емфітевзису, суперфіцію земельних ділянок усіх форм власності, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з набуттям права власності на такий об’єкт...

    7. Вимоги частин першої - шостої цієї статті не поширюються на випадки переходу права власності або прав оренди, емфітевзису, суперфіцію на земельну ділянку, на якій розміщений об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), інша будівля або споруда), об’єкт незавершеного будівництва, у разі якщо земельна ділянка не перебувала у власності або оренді, у користуванні на правах емфітевзису, суперфіцію у попереднього власника об’єкта нерухомого майна (жилого будинку (крім багатоквартирного), іншої будівлі або споруди), об’єкта незавершеного будівництва..." -

    т.е. для отчуждения/приобретения этой 1/3 части дома приватизация земельного участка, присвоение ей кадастрового номер не требуется.

    Гражданский кодекс Украины (ГК; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n1949):

    "Стаття 362. Переважне право купівлі частки у праві спільної часткової власності

    1. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.

    2. Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає.

    Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця...продавець має право продати свою частку іншій особі...

    4. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності з порушенням переважного права купівлі співвласник може пред'явити до суду позов про переведення на нього прав та обов'язків покупця. Одночасно позивач зобов'язаний внести на депозитний рахунок суду грошову суму, яку за договором повинен сплатити покупець...".

    Пост. Пленума ВСУ "Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0007700-91#Te...):

    "13...Оскільки з виділом учаснику спільної власності на будинок його частки в натурі спільна власність на неї припиняється, решта учасників спільної власності втрачає право привілеєвої купівлі цієї частки..." -

    в это части, во-первых, если 1/3 дома не выделена в натуре, процедура преимущественной покупки собственником 2/ 3 части должна быть соблюдена; в противном случае последний вправе обратиться в суд с иском о переводе на него прав и обязанности покупателя; во-вторых, если 1/3 доме выделена в натуре, то собственник 2/3 части права преимущественной покупки не имеет.

    Закон Украины "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2658-14#Text):

    "Стаття 7. Випадки проведення оцінки майна..

    Проведення незалежної оцінки майна є обов'язковим...у разі продажу одному покупцю, визначення збитків або розміру відшкодування, під час вирішення спорів та в інших випадках, визначених законодавством або за згодою сторін." -

    в этой части может быть злоупотребление продавцом 1/3 дома своими правами, а именно, продажа своей части по завышенной цене с целью устранения от покупки собственника 2/3 части. В таком случае продажа 1/3 может быть оспорена собственником 2/3 части с требованием проведения оценки дома.

    "ПРАВИЛА реєстрації місця проживання" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%B...):

    "..18. Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:...

    4) документи, що підтверджують:

    право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників);...

    21-1. Місце проживання дитини віком до 14 років може бути зареєстровано (зокрема одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання) за заявою батьків чи одного з них, поданою в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису.

    Реєстрація місця проживання дитини віком до 14 років в електронній формі здійснюється виключно за умови, що така реєстрація здійснюється за наявним у реєстрі територіальної громади зареєстрованим місцем проживання батьків чи одного з них..." -

    в этой части, во-первых, поскольку покупка 1/3 части будет оформлена договором купли-продажи ("інші документи"), то согласие собственника 2/3 части на регистрацию места жительства покупателя 1/3 части не требуется; во-вторых, регистрацию места жительства ребенка покупатель 1/3 части провести не только вправе, но обязан.

    ГК Украины:

    "Стаття 228. Правові наслідки вчинення правочину, який порушує публічний порядок, вчинений з метою, що суперечить інтересам держави і суспільства

    1. Правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним.

    2. Правочин, який порушує публічний порядок, є нікчемним..." -

    в этой части я имею собственное мнение, позицию. Продажа собственником 1/3 части третьим лицам, не являющихся членами семьи 2/3 части нарушает его конституционное право на жилье (ст.47 Конституции Украины), на невмешательство в личную и семейную жизнь (32), об охране семьи государством (Семейный кодекс Украины, ст.5), нарушает публичный порядок и поэтому является, будет ничтожной, т.е. по иску собственника 2/3 части могут быть применены последствия ничтожности (недействительности) сделки - возрата сторон в исходное положение.

    Гончаренко Константин
    11.4%
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Фактично земля під будинком не оформлена , придбати буде складно.

    Власник має спочатку направити лист рекомендованим листом з врученням, зачекати 30-ть днів і лише потім продавати. Але спочатку через суд виділити частку у спільному майні ,розробити документацію технічну та проект на землю під часткою будинку , присвоїти кадастровий номер.

    Якщо нотаріус зможе може оформити ,але без кадастрового номера буде складно дійти розуміння.

    Згода на реєстрацію дітей необхідно отримати у іншої сторони .

    Купити ,можна тоді коли частка буде виділена документи оформлені , кадастровий номер присвоєний.

    Якщо є реальний конфлікт інтересів , можливо є варіанти знайти інший будинок з вже оформленими документами і правами на земельну ділянку під ним.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    11.4%
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Ксения!

    Собственник 1/3 части дома, имеет право направить письмо официальное ценным письмом с уведомлением и описью вложения в адрес владельца 2/3 части дома, с предложением выкупить его часть этого дома, при этом, в случае если в течении 1 месяца, не будет ответа или будет отказ, то собственник 1/3 части дома, имеет право продать кому посчитает нужным.

    Правом собственности является право лица на вещь (имущество), которое оно осуществляет в соответствии с законом по своей воле, независимо от воли других лиц.

    В соответствии со статьей 321 Гражданского кодекса Украины право собственности является нерушимым. Никто не может быть противоправно лишен этого права или ограничен в его осуществлении.

    Лицо может быть лишено права собственности или ограничено в его осуществлении лишь в случаях и в порядке, установленных законом.

    Согласно статьям 361 - 362 ГК Украины совладелец имеет право самостоятельно распорядиться своей долей в праве общей долевой собственности.

    В случае продажи доли в праве общей долевой собственности совладелец имеет преимущественное право перед другими лицами на ее покупку по цене, объявленной для продажи, и на прочих равных условиях, кроме случая продажи с публичных торгов.

    Продавец доли в праве общей долевой собственности обязан письменно уведомить других сособственников о намерении продать свою долю, указав цену и другие условия, на которых он ее продает.

    Если другие совладельцы отказались от осуществления преимущественного права покупки или не осуществят этого права относительно недвижимого имущества в течение одного месяца, а в отношении движимого имущества – в течение десяти дней со дня получения ими извещения, продавец вправе продать свою долю другому лицу.

    Если желание приобрести долю в праве общей долевой собственности обнаружили несколько совладельцев, продавец имеет право выбора покупателя.

    В случае продажи доли в праве общей долевой собственности с нарушением преимущественного права покупки совладелец может предъявить в суд иск о переводе на него прав и обязанностей покупателя. Одновременно истец обязан внести на депозитный счет суда денежную сумму, которую по договору должен уплатить покупатель.

    К таким требованиям применяется исковая давность в один год.

    Собственник 1/3 части дома имеет право зарегистрировать себя и своего ребёнка в этом доме, без согласия собственника 2/3 части дома.

    После приобретения права собственности на часть дома, нужно заниматься получением кадастрового номера и приватизацией земельного участка.

    Всего доброго, удачи Вам!

    Токмач Галина Миколаївна

    Здравствуйте. На прописку вас и ребенка согласия совладельцев не надо.

    Без кадастрового врядли купите. А чтобы его сделать, нужны все совладельцы.

    Слышала, что если продают часть, некоторые нотариусы идут на такое, но в моем городе это немыслимо бы было сделать...

    Шишкин Алексей Юрьевич
    8.6%
    Шишкин Алексей Юрьевич 3 роки тому

    Юрист, м. Харків, 33 роки досвіду

    В таком случае как у вас есть два, с моей точки зрения, существенных обстоятельства. 1. Для покупки эта 1/3 часть должна быть выделена в натуре, т.е. должно быть понятно какие конкретно комнаты, помещения вы покупаете. В противном случае вы погрязните в бесконечных спорах по этому договору. Выделение в натуре осуществляется по договору между совладельцами или по решению суда в спорных ситуациях. 2. Обязательно должен быть кадастровый номер на земельный участок иначе сделка не состоится. Что касается процедуры информирования сособственника, как преимущественного покупателя, то это делается через письмо, подпись на котором нотариально заверяется отправляется официально заказным, с описью о вложении, и если оно не получено, неважно по каким причинам, то это требование считается выполненным. В сообщении нужно указывать цену продажи и сроки, порядок расчётов. По регистрации места жительства, когда вы станете собственником, то с этим проблем не возникнет и ни у кого вам разрешения спрашивать не надо.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    И еще если я по документам буду владельцем1/3, как мне прописать себя, ребенка, нужно ли разрешение владельцев 2/3, потому что сомневаюсь, что они его предоставят. - Вам для регистрации - их согласия не надо , а Вашей семье, кроме несовершеннолетних детей - зависит от того как оформлен дом - выделены ли части - если нет - согласие нужно

    И ещё такой вопрос земля не приватизированная, нет кадастрового номера, влияет ли это на что то ? без кадастрового номера - куплю - продажу дома Вы не оформите а приватизация не обязательна

    такие покупки не очень комфортные - есть очень много минусов - но решать Вам

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання

    Відповідно до цивільного законодавства України, співвласники майна, що перебуває у спільній частковій власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

    У разі вчинення одним із співвласників правочину щодо розпорядження майном, що належить на праві спільної часткової власності, вважається, що при здійсненні такої угоди інші співвласники мають право переважної покупки.

    Для здійснення цього права продавець зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частину, вказавши ціну та інші умови договору (термін продажу, порядок сплати грошей і т.п.).

    Цивільний кодекс не визначає порядку повідомлення співвласників, а тому він може визначатися відповідно до вимог нотаріального законодавства.

    Інструкція про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України передбачає, що доказом повідомлення учасників спільної часткової власності про подальший продаж частини в спільному майні може бути:

    свідоцтво, видане нотаріусом про передачу їм заяви продавця згідно зі ст. 84 Закону України "Про нотаріат" або

    заява учасників спільної часткової власності про відмову від здійснення права переважної купівлі частки майна (із зазначенням ціни та інших умов, на яких продається ця частина).

    Окрім цього, Ви можете повідомити співвласника і іншим чином:

    1) надіславши повідомлення поштою (цінним листом, з описом вкладення і повідомленням про вручення);

    2) надавши повідомлення особисто співвласникам (з обов’язковим їхнім підписом, що вони отримали дане повідомлення; обов’язково зазначається дата).

    Таким чином, перш ніж продавати свою частину, Вам необхідно направити співвласникам письмову пропозицію купити Вашу частина (наприклад, Ви можете відправити таку пропозицію про покупку листом з повідомленням про отримання). Якщо протягом одного місяця співвласники не погодяться купити Вашу частина, то це буде вважатися відмовою. Продавати свою частину іншим особам Ви можете після отримання відмови від співвласників.

    Успіхів

    Савченко Олександр
    11.4%
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня, Ксенія!

    1) Відчуження частки у спільній частковій власності здійснюється із дотриманням права переважної купівлі, зміст якого розкритий у ст. 362 Цивільного кодексу України.

    • У разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.
    • Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає.
    • Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, а щодо рухомого майна - протягом десяти днів від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі.
    • Якщо бажання придбати частку у праві спільної часткової власності виявили кілька співвласників, продавець має право вибору покупця.
    • У разі продажу частки у праві спільної часткової власності з порушенням переважного права купівлі співвласник може пред'явити до суду позов про переведення на нього прав та обов'язків покупця. Одночасно позивач зобов'язаний внести на депозитний рахунок суду грошову суму, яку за договором повинен сплатити покупець. До таких вимог застосовується позовна давність в один рік.
    • Передача співвласником свого переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності іншій особі не допускається.
    • Право переважної купівлі не поширюється на договори дарування, довічного утримання (догляду), міни, виділу частки співвласнику у натурі;
    • Право переважної купівлі поширюється на договори міни, якщо частка обмінюється на речі визначені родовими ознаками і особа, яка має право переважної купівлі пропонує відчужувану річ того ж роду, в тій же кількості і ті є ї ж якості

    2) И еще если я по документам буду владельцем1/3, как мне прописать себя, ребенка, нужно ли разрешение владельцев 2/3, потому что сомневаюсь, что они его предоставят. - ні, згода непотрібна.

    Правила реєстрації місця проживання (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%B...):

    18. Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:

    1) заяву за формами, наведеними відповідно у додатках 6, 7 або 8;

    2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження. Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження. Документи, видані компетентними органами іноземних держав, підлягають легалізації в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами;

    4) документи, що підтверджують:

    право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників);

    У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).

    19. У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами зняття з реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним із батьків здійснюється за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).

    3) И ещё такой вопрос земля не приватизированная, нет кадастрового номера, влияет ли это на что то ? - так, впливає.

    Щодо договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, то істотною умовою його укладення є наявність кадастрового номера земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на жилий будинок, будівлю або споруду.

    Виходячи з цього, не можна продати жилий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на земельній ділянці, якій не присвоєно кадастрового номера.

    Відповідно до ч. 2 ст. 120 Земельного кодексу України: у разі набуття окремої частки у праві спільної власності на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва, що перебував у приватній власності її попереднього власника, право власності на земельну ділянку, на якій розміщений такий об’єкт, одночасно переходить до набувача пропорційно до його частки у праві спільної власності на такий об’єкт, крім випадку, коли попередньому власнику належала частка у праві спільної власності на земельну ділянку в іншому розмірі. Якщо попередньому власнику у праві спільної власності на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва належала частка у праві спільної власності на земельну ділянку в іншому розмірі, право власності переходить у такому розмірі.

    Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через кнопку "Звернутися" біля фото (при зверненні вказуйте свою e-пошту).

    Всього доброго!

    Щасти Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України