Задайте питання юристу

921 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

30 грудня 2021, питання №53822

Оскарження вимоги про сплату ЄСВ, відкриття виконавчого провадження

Оскарження вимоги про сплату ЄСВ, відкриття виконавчого провадження
14.09.2020 р. було винесено рішення про визнання протипрвною та скасування вимоги про плату боргу від 02.04.2020 р. із зобов язанням внести зміни щодо особи до облікових даних. (підстава подвійне оподаткування, ФОП припинено у 2019 р.). Однак 08.12.2021 приходить постанова про відкриття виконавчого провадження, арешт коштів, на підставі нової вимоги про сплату ЄСВ від 06.05.2021 р. Тобто виходить ДПС не виконала рішення суду , не внесла зміни до облікових даних і знову винесла нову вимогу про сплату ЄСВ з тих самих підстав, що вже були оскаржені. Як діяти надалі ? Подавати вик лист в ДПС щоб вони виконали рішення суду ? Чи знову оскаржувати нову ЄСВ. Як правильно закрити виконавче провадження по ній і зняти арешт з рахунку?

Відповіді юристів (1)

    Прокопець Олександр Васильович

    Була схожа ситуація, яка досі не закрита.

    Першу вимогу оскаржили, прийнято рішення першої інстанції про задоволення позову, ДПС подало апеляцію і до розгляду в апеляційному суді винесла другу вимогу, але вже на більшу суму (фактично з врахуванням суми по першій вимозі).

    Апеляція залишила рішення суду першої інстанції без змін.

    Були готові оскаржувати повторну вимогу в суді знову, але написали скаргу в ДФС України з додаванням рішень судів і, як не дивно, скаргу задовольнили та скасували вимогу в адміністративному порядку.

    Окрім задоволення скарги ДФС України зобов'язало привести у відповідність облікову картку платника з урахуванням того, що платник на був ФОПом.

    Але на даний час, нажаль ДПС нічого не здійснила, вимога нібито скасована, але борг висить. Плануємо нову скаргу в ДФС України вже на керівництво місцевої ДПІ і далі знову в суд.

    Тобто, рекомендую писати скаргу в ДФС України, для початку, з врахуванням існуючих рішень (якщо вони набрали законної сили).

    За наявності питань, звертайтесь.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України