Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 19 січня 2022, питання №54715

Можно ли перейти в частную клинику после прохождения интернатуры?

Здравствуйте. Я отучилась 6 лет на бюджете в Днепропетровской медицинской академии. В 2020 году меня отправили проходить интернатуру в Кривой Рог на 2 года. Обязательную отработку после учебы в медицинских заведениях отменили. Но В начале интернатуры дали подписать договор, что после окончания интернатуры (с августа 2022 года) я должна отработать у них в центре 3 года. Исходя из этого, подскажите, пожалуйста, могу ли я после интернатуры не отрабатывать в этом центре в Кривом Роге, если у меня будет документ, в котором указано, что некая частная клиника готова меня взять на ту же должность с августа 2022 года. Или какие мне нужно подготовить документы, чтобы не остаться в этом центре, а уехать в частную клинику и возможно ли вообще такое сделать?

Відповіді юристів (1)

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня, Анастасія!

    1) На сьогодні порядок проходження інтернатури особами, які вступили в інтернатуру до 01 січня 2022 року, встановлено Положенням № 291 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0696-96#Text).

    Інтернатура складається з 2 етапів:

    1 етап: навчання на кафедрах медичних (фармацевтичних) ЗВО медичних факультетів університетів і закладів медичної (фармацевтичної) післядипломної освіти (очна частина інтернатури).

    2 етап: стажування в базових установах і ЗОЗ (заочна частина інтернатури).

    Пунктом 7.10 Положення № 291 встановлений чіткий перелік підстав, коли проходження інтернатури проводиться на платних засадах на умовах договорів:

    • закінчили недержавні вищі медичні (фармацевтичні) ЗВО;
    • закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) ЗВО, в яких навчались на умовах контракту;
    • прийняті на роботу в недержавні ЗОЗ(недержавні фармацевтичні заклади);
    • мають сертифікат лікаря (провізора)-спеціаліста і бажають отримати іншу спеціальність при відсутності потреби в такому спеціалісті з боку ЗОЗ.

    Фактично тут працевлаштування (прийняті на роботу) = зарахування на інтернатуру в приватну лікарню.

    Переведення лікаря-інтерна з одного вищого закладу освіти в інший та з однієї бази стажування на іншу регламентовано розділом VI "Переведення, звільнення та поновлення в інтернатурі" наказу МОЗ України 19 вересня 1996 р. N 291 "Про затвердження Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів", а саме:

    6.1. Переведення лікаря(провізора)-інтерна з одного вищого закладу освіти в інший здійснюється за дозволом Головного управління закладів освіти Міністерства охорони здоров'я України і за згодою ректорів вищих закладів освіти та Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрацій, обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічної станції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація", в розпорядження яких він був направлений та переводиться на навчання або на роботу. До вищого закладу освіти за місцем переведення лікар(провізор)-інтерн подає залікову книжку, засвідчену печаткою вищого закладу освіти, з якого він переводиться, щоденник, підписаний керівником інтернатури і засвідчений вищим закладом освіти та керівником закладу (установи) охорони здоров'я - бази стажування, індивідуальний навчальний план з відміткою про хід його виконання.

    6.2. Переведення лікаря(провізора)-інтерна з однієї бази стажування на іншу здійснюється за згодою Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації,обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічноїстанції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація" тавищого закладу освіти, на базі якого проводиться навчаннялікаря(провізора)-інтерна на кафедрі.

    На базу стажування, куди лікар(провізор)-інтерн переводиться, він подає виписку з наказу Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічної станції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація", з бази стажування якої він переводиться, щоденник лікаря(провізора)-інтерна, та індивідуальний навчальний план з відміткою про хід його виконання.

    В наказах Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрацій, обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічної станції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація" вказується, за рахунок якого управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічної станції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація" надалі фінансуватиметься проходження інтернатури.

    Можу підготувати для Вас відповідні звернення.

    2) Відпрацювання 3-х років було передбачено лише у випадку укладання угоди з ВНЗ (відповідно до чинних на той момент ЗУ "Про освіту" (а саме статті 52) та Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. N 992).

    Типова форма такої угоди наведена в Додатку 1 до пункту 5 Порядку працевлаштування випускників вищих медичних фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого наказом МОЗ України від 25 грудня 1997 р. N 367 (за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0246-98).

    Відповідно до пункту 9 Порядку розірвати таку угоду випускник має право з наступних причин:

    - встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

    - встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника або у одного з його батьків (чи осіб, які їх замінюють);

    - якщо випускник - вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину віком до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

    - у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби(крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

    - числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

    -у разі вступу випускників вищих закладів освіти I-II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації.

    У цих випадках за рішенням комісії з працевлаштування випускників видається довідка про надання можливості самостійного працевлаштування (додаток 4).

    3) Що стосується відшкодування витрат за навчання, то необхідно ознайомитися з усіма вашими документами (угода з ВНЗ, направлення на роботу, наказ УОЗ та самої лікарні про зарахування до інтернатури, угода з лікарнею про відпрацювання).

    Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через кнопку "Звернутися" біля фото (при зверненні вказуйте свою e-пошту).

    Всього доброго!

    Щасти Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України