Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 04 лютого 2022, питання №55568 150₴

Не приватизированная квартира. Какие права у квартиросьемщика если на нём лицевой счёт?

Добрый день. Скажите пожалуйста.
Квартира не приватизированна, прописанных 4-ре чел. Один из прописанных решает оформить лицевой счёт на себя.
Какие у него преимущества перед другими прописанными?
Имеет ли право этот человек на чьей имя лицевой счёт, решать кого выписывать а кого приписывать?
Какие вообще права ему даёт лицевой счёт на его имя?
Благодарю.

Відповіді юристів (11)

    Гуща Юрій Миколайович
    Гуща Юрій Миколайович 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 11 років досвіду

    Добрый день. Члены семьи квартиросъемщика равны в правах. Для детальной информации обращайтесь. ___

    Шишкин Алексей Юрьевич
    Шишкин Алексей Юрьевич 3 роки тому

    Юрист, м. Харків, 33 роки досвіду

    У него не будет никаких преимуществ по отношению к другим прописанным в квартире лицам. Прописка в этой квартире как и совместное пользование квартирой осуществляется по согласию лиц, прописанных в квартире. На его фамилию будут формироваться счета за пользование коммунальными услугами и все.

    Гончаренко Константин
    30%
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Виходячи з суті питання розумію, , що в ордер був вписаний наприклад лише батько , але Ви як члени його сім ї були прописані в квартирі. Якщо так то згідно

    ст.8 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду» наймачі квартир (будинків) державного житлового фонду та члени їх сімей, які постійно проживають у квартирі разом із наймачем або за якими зберігається право на житло, мають право на приватизацію займаних квартир шляхом передачі їм цих квартир у спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім’ї, які постійно мешкають у даній квартирі, в тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, на підставі рішення відповідного органу приватизації.

    Приватизація квартири здійснюється при наявності ордера на неї.

    Особу, на яку виписано цей документ, називають наймачем, а ті, хто був вселений і прописаний в житло разом з нею, відносяться до членів сім’ї та є учасниками процедури.

    Якщо Ви вписані в ордер то Ви можете приватизувати ту частину квартири, згідно ордеру на якій постійно проживали подавши відповідні документи до органу приватизації.

    Якщо в ордер все ж таки був вписаний лише Ваш батько, то вам необхідно буде звернутися із заявою до місцевої ради, яка є власником житлового фонду, до якого відноситься неприватизована квартра, та просити визнати вас наймачем вищевказаної квартири, в тому числі переоформити на вас договір найму квартири.

    Після чого подати документи на приватизацію Вашої частини квартири(згідно ордеру та довідки про склад сім ї)

    1. Оформлена заява на приватизацію;

    2. Копія документа, що посвідчує особу;

    3. Технічний паспорт на квартиру (будинок), житлове приміщення в гуртожитку;

    4. Довідка про склад сім’ї та займані приміщення;

    5. Копія ордера про надання житлової площі (копія договору найму житлового приміщення в гуртожитку);

    6. Документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду (довідка з попередніх місць проживання (після 1992 року) щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду);

    7. Копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;

    8. Заява-згода тимчасово відсутніх членів сім’ї наймача на приватизацію.

    Ордер не змінюється ,(це виключне право органу приватизації місцевої ради- до якого Вам необхідно буде звернутися з заявою для визнання Вас новим наймачем)

    Після завершення процедури приватизації Вам видається свідоцтво про право власності на Вашу кімнату та вносяться дані до реєстру речових прав на нерухоме майно( Ви зможете оформити на себе окремий рахунок і окрему адресу: наприклад вул. Сумська, будинок 6 квартира 6, а Ваша квартира буде 6 Б і Вам будуть приходити окремі квитанції за послуги з зазначенням окремого особового рахунка.

    Поки квартира не приватизована рахунок можна переоформити на іншого члена родини, але зміниться лише прізвище особи. (рішення по квартирі приймає особа на яку видано ордер та яка записана відповідальним наймачем разом з іншими проживаючими особами) , жодних додаткових прав не виникне , квитанції будуть приходити на нове ім я.

    Вам необхідно пройти процедуру приватизації тоді рахунки можна оформити окремо на кожне домоволодіння.

    Якщо хтось з членів родини не згоден на приватизацію необхідно їм написати нотаріальну відмову від участі в приватизаціі. >Участь у приватизації не є обов’язковою.

    Після відмови нотаріально у Вашій квартирі виникає 2 форми власності Ваша кімната стає приватною власністю з окремою адресою та рахунком , інші кімнати продовжуть мати комунальну формувласності та належать територіальній громаді з правом проживання Ваших родичів, які пізніше можуть подати заяву в орган приватизації на визнання одного з них наймачем комунальної частини, а іншого просто вписати в ордер.

    C уважением,

    Константин Гончаренко

    Тарасюк Віктор  Анатолійович
    Тарасюк Віктор Анатолійович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 27 років досвіду

    Доброго дня! Ніяких додаткових прав оформлення лицьового рахунку на одну особу не дає, окрім обовязків сплачувати вчасно рахунки. Відповідно до Житлового кодексу України всі наймачі, які проживають разом користуються рівними правами і несуть усі обов’язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Реєстрація в квартирі проводиться за згодою всіх зарєстрованих.

    Будуть питання, звертайтесь через контакти в профілі.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Добрый день!

    Пока квартира не приватизирована, она находится только в пользовании всех членов семьи (все на равных правах). Кто-то один является квартиронанимателем (он перезаключает договора с поставщиками услуг тепла, воды и прочее), а остальные числятся как члены семьи нанимателя, а квартира пока находится в коммунальной собственности.

    Все кто зарегистрирован в этой квартире имеют равные права. Выписать человека возможно только в судебном порядке, если он не проживает в этой квартиры без уважительной причины более 6 месяцев!

    В неприватизированной квартире имеет значение регистрация (прописка), так как по факту вы пользуетесь государственной квартирой. Ответственный квартиросъемщик может подать документы для приватизации, тогда все прописанные будут собственниками этой квартиры (общая совместная собственность), и естественно уже имеют право наследовать части (не выделенные в натуре). Если зарегистрированный (прописанный) член семьи лишается прописки (по собственному желанию или по решению суда) то никаких прав он уже на квартиру иметь вообще не будет.

    В вашем случае меняется только ответственный квартиросъемщик, (в случае смерти предыдущего квартиросъемщика),ваша квартира не "ваша" на самом деле, а государственная, распоряжаться ей вы не можете, а только пользоваться в равных правах. В приватизации будут участвуют все зарегистрированные на этом момент члены семьи, доли не определяются. Квартира становится общей совместной собственностью

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Какие у него преимущества перед другими прописанными?

    никаких

    Имеет ли право этот человек на чьей имя лицевой счёт, решать кого выписывать а кого приписывать? нет , только с согласия всех зарегистрированных

    Какие вообще права ему даёт лицевой счёт на его имя?

    никаких

    нужна детальная консультация - обращайтесь через сайт Или найдите мои контакты - проконсультирую

    С уважением Виктория Костромина

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Доброго дня!

    У даному випадку оформлення рахунку одним із зареєстрованих не дає ніяких переваг.

    Виписувати і приписувати дана особа не зможе, і мати будь-який вплив на вирішення таких питань також.

    Також звертаю увагу, що оформлення рахунку на дану особу не надає їй привілей щодо можливої у подальшому приватизації.

    Тому не хвилюйтесь!

    Успіхів!

    Савченко Олександр
    26.7%
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня!

    Ваше питання врегульовано нормами Житлового кодексу УРСР (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5464-10#Text).

    Користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення.

    Договір найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем – житлово-експлуатаційною організацією (а в разі її відсутності – відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем – громадянином, на ім'я якого видано ордер.

    Члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов'язаннями, що випливають із зазначеного договору.

    До членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їхні діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

    Наймач вправі в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення до батьків їхніх неповнолітніх дітей зазначеної згоди не потрібно.

    Наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги. Плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.

    Пунктом 10 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 № 572 встановлено, що у разі коли між мешканцями квартири відсутня згода щодо оплати житлово-комунальних послуг та інших послуг плата розподіляється:

    • за електроенергію при загальному лічильнику - пропорційно потужності побутового електричного обладнання кожного співвласника, наймача (орендаря);
    • за газ, водопостачання та водовідведення, освітлення підсобних приміщень - за чисельністю зареєстрованих осіб, що проживають у квартирі, житловому приміщенні у гуртожитку;
    • за послуги з централізованого опалення, з утримання житлових будинків і споруд та прибудинкових територій - за встановленими тарифами відповідно до опалюваної та загальної площі приміщення, яким користується власник, співвласник, наймач (орендар).

    ВИСНОВОК: допоки зареєстровані особи в установленому порядку не зняті з реєстрації у зазначеній квартирі, вони користуються всіма правами нарівні з наймачем, а також мають такі ж обов’язки з утримання квартири, як і він.

    1) Какие у него преимущества перед другими прописанными? - ніяких

    2) Имеет ли право этот человек на чьей имя лицевой счёт, решать кого выписывать а кого приписывать - ні, лише за за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним.

    3) Какие вообще права ему даёт лицевой счёт на его имя? - ніяких, просто на його ім'я будуть приходити рахунки на оплату житлово-комунальних послуг.

    Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через кнопку "Звернутися" біля фото (при зверненні вказуйте свою e-пошту).

    Всього доброго!

    Щасти Вам!

    Адвокат  Євген Олександрович
    23.3%
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий вечір!

    "Какие у него преимущества перед другими прописанными"?

    - Такі переваги відсутні.

    "Имеет ли право этот человек на чьей имя лицевой счёт, решать кого выписывать а кого приписывать"?

    - Ні, таких прав в нього немає.

    Зняття з реєстрації місця проживання, можливо лише за згодою власника та усіх зареєстрованих членів сім’ї.

    "Какие вообще права ему даёт лицевой счёт на его имя"?

    - Особовий рахунок це власний ідентифікатор за яким між наймачем та організацією що надає наймачу житлово-комунальні послуги проводити розрахунок.

    Якщо квартира не приватизована, то вона фактично перебуває у державний власності.

    Будь яких пільг чи переважних прав на приватизацію квартири власник особового рахунку не має.

    Всього доброго!

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання

    Бажання розділити особового рахунку на оплату комунальних послуг може виникнути за різних обставин:

    в одному помешканні живуть декілька сімей або осіб, які не бажають залежати один від одного при оплаті комунальних платежів;

    між мешканцями відсутня згода на розподіл комунальних платежів чи один із пожильців взагалі не надає кошти на таку оплату.

    У зв’язку із цим може складатися парадоксальна ситуація, оскільки обов’язок по сплаті комунальних платежів несуть всі власники та особи, що проживають у квартирі або будинку. Обслуговуючі організації хвилює лише факт надходження коштів на їх рахунки. Якщо хтось із мешканців не бажає надавати кошти на оплату, виходить, що інші мешканці мають оплачувати рахунки і за себе, і «за сусіда». Оскільки особовий рахунок єдиний і невчасна оплата може тягнути за собою застосування санкцій (пеня, штрафи тощо). Розподіл особових рахунків дає можливість кожному, за ким такий рахунок закріплений, оплачувати виключно за ті послуги, які були спожиті саме ним.

    У випадку, якщо мешканці дійшли згоди щодо необхідності розподілу особових рахунків, вони можуть подати заяви до обслуговуючої організації та отримати кожен окремо особовий рахунок на сплату комунальних платежів. Суттєвим для цього є наявність згоди усіх проживаючих у квартирі осіб та власників між собою. Поділ особового рахунку має здійснюватися на прохання наймача. В результаті змінюється суть договору найму, і квартира стає комунальною. Члени сім'ї «перетворюються» у сусідів. Право на поділ особового рахунку має дієздатний і повнолітній громадянин України, що зареєстрований та проживає в квартирі. Для поділу рахунків до ЖЕК повинні бути здані заяви від усіх співвласників житла. При цьому оплата за комунальні послуги проводитися з урахуванням кількості зареєстрованих мешканців у квартирі. При відсутності лічильників розмір платежів багато в чому залежить від площі приміщення.

    Перевагами на прииску чи виписку зареєстрованих у житлі осіб зазначена вами особа не наділена, так само як і не наделена власністю на житлове приміщення, вона залишається таким же користувачем як і ви з тією різницею що рахунки приходять на її імя.

    Успіхів

    Пуха Наталія ТендерОк
    20%

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання

    Бажання розділити особового рахунку на оплату комунальних послуг може виникнути за різних обставин:

    в одному помешканні живуть декілька сімей або осіб, які не бажають залежати один від одного при оплаті комунальних платежів;

    між мешканцями відсутня згода на розподіл комунальних платежів чи один із пожильців взагалі не надає кошти на таку оплату.

    У зв’язку із цим може складатися парадоксальна ситуація, оскільки обов’язок по сплаті комунальних платежів несуть всі власники та особи, що проживають у квартирі або будинку. Обслуговуючі організації хвилює лише факт надходження коштів на їх рахунки. Якщо хтось із мешканців не бажає надавати кошти на оплату, виходить, що інші мешканці мають оплачувати рахунки і за себе, і «за сусіда». Оскільки особовий рахунок єдиний і невчасна оплата може тягнути за собою застосування санкцій (пеня, штрафи тощо). Розподіл особових рахунків дає можливість кожному, за ким такий рахунок закріплений, оплачувати виключно за ті послуги, які були спожиті саме ним.

    У випадку, якщо мешканці дійшли згоди щодо необхідності розподілу особових рахунків, вони можуть подати заяви до обслуговуючої організації та отримати кожен окремо особовий рахунок на сплату комунальних платежів. Суттєвим для цього є наявність згоди усіх проживаючих у квартирі осіб та власників між собою. Поділ особового рахунку має здійснюватися на прохання наймача. В результаті змінюється суть договору найму, і квартира стає комунальною. Члени сім'ї «перетворюються» у сусідів. Право на поділ особового рахунку має дієздатний і повнолітній громадянин України, що зареєстрований та проживає в квартирі. Для поділу рахунків до ЖЕК повинні бути здані заяви від усіх співвласників житла. При цьому оплата за комунальні послуги проводитися з урахуванням кількості зареєстрованих мешканців у квартирі. При відсутності лічильників розмір платежів багато в чому залежить від площі приміщення.

    Перевагами на прииску чи виписку зареєстрованих у житлі осіб зазначена вами особа не наділена, так само як і не наделена власністю на житлове приміщення, вона залишається таким же користувачем як і ви з тією різницею що рахунки приходять на її імя.

    Успіхів


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України