Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

04 березня 2022, питання №56921 250₴

Армія і мобілізація. Виїзд закордон

Здравствуйте. Смогу ли я выехать за границу из Украины, если мой отец воевал в АТО и после умер?
Имею такие документы:
1. Посвідчення УБД отца
2. Свідоцтво про смерть
3. Довідка про безпосередню учать особи в АТО, забезпеченні її проведення і захисті незалежності і тд.
4. Довідка, яка свідчить що батько дійсно проходив службу в лавах ЗСУ
5. Довідка про те, що батько за життя був визнаний учасником бойових дій згідно ст.6 п.19 "Про статус ветеранів війни"
6. Довідка про причину смерті (написана хвороба серця)

Сірого / Чорного посвідчення в мене немає, не встиг оформити. АЛЕ: У 2019 р. отримав соціальну виплату як член сім'я загиблого та земельні ділянки. І я його вже не отримаю у зв'язку з воєнним часом.

Чи буде достатньо переліку даних документів для перетину кордону згідно з постановою про вийнятки: "чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції."

Если ответ негативный, какой документ еще нужен чтобы был положительный результат? Попробую поискать "Довідку військово-лікарської комісії" что болезнь связана с прохождением службы. С ней будет больше шансов?

Відповіді юристів (8)

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Здравствуйте, Александр!

    "Смогу ли я выехать за границу из Украины, если мой отец воевал в АТО и после умер?

    Имею такие документы:1. Посвідчення УБД отца2. Свідоцтво про смерть3. Довідка про безпосередню учать особи в АТО, забезпеченні її проведення і захисті незалежності і тд.4. Довідка, яка свідчить що батько дійсно проходив службу в лавах ЗСУ5. Довідка про те, що батько за життя був визнаний учасником бойових дій згідно ст.6 п.19 "Про статус ветеранів війни"6. Довідка про причину смерті (написана хвороба серця)

    Сірого / Чорного посвідчення в мене немає, не встиг оформити. АЛЕ: У 2019 р. отримав соціальну виплату як член сім'я загиблого та земельні ділянки. І я його вже не отримаю у зв'язку з воєнним часом.

    Чи буде достатньо переліку даних документів для перетину кордону згідно з постановою про вийнятки: "чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.""

    "Если ответ негативный, какой документ еще нужен чтобы был положительный результат? Попробую поискать "Довідку військово-лікарської комісії" что болезнь связана с прохождением службы. С ней будет больше шансов?

    - Это в первую очередь зависит от Вашего возраста и отношения к воинской обязанности: являетесь ли Вы призывником на срочную воинскую службу, либо военнообязанным и резервистом.

    Как дополнительно, то указанные Вами документы.

    Что видно из:

    УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022

    Про загальну мобілізацію:

    https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...

    "8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:

    1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

    2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...", а также:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...".

    Вы не подлежите мобилизации, так как являетесь призывником на срочную воинскую службу и не являетесь военнообязанным запаса и резервистом, которые подлежат мобилизации и поэтому можете пересечь границу.

    Таким образом, мобилизация на Вас не распространяется.

    Также, этих документов достаточно для того, чтобы Вы были освобождены от прохождения срочной воинской службы:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

    Про військовий обов'язок і ... | від 25.03.1992 № 2232-XII (rada.gov.ua)

    "Стаття 18. Звільнення від призову на строкову військову службу

    1. Від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України:...батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати;...".

    При наличии вопросов обращайтесь, через "Звернутися".

    Всего доброго!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Ступінь придатності встановлюється комісією ВЛК згідно медичних висновків про стан здоров я , на основі положення про розклад хвороб згідно Наказу Міноборони № 402.

    Лише ВЛК приймає рішення чи придатні ви до служби. З описаних вами підстав можливо ви включені до резерву, враховуючи суть хвороби можна спробувати отримати свіжі довідки та пройти ВЛК та отримати висновок про непридатність з виключенням з військового обліку загалом , або частково але необхідно мати рішення ВЛК про це, а також з резерву , але враховуючи обставини все залежить від стану здоров я та рішення ВЛК .

    Зараз в державі загальна мобілізація та воєнний стан.

    Верховна рада 24 лютого на позачерговому засіданні запровадила воєнний стан через вторгнення Росії в Україну.

    період дії воєнного стану можуть оголосити загальну або часткову мобілізацію, написано в законі. Строки та обсяги визначає президент України. Але мобілізацію можуть і не оголошувати. Також військкомати можуть викликати на збори військовозобов’язаних. Чи буде обмежений виїзд за кордон для резервістів, також вирішує влада.

    Заборонити чи обмежити виїзд з території, на якій оголошено воєнний стан, чи взагалі з країни можуть не тільки для військовозобов’язаних, а й для всіх громадян. Рішення грунтується на указі президента, а приймає його, згідно з постановою Кабміну, військове командування разом з військовими адміністраціями.

    Президент України оголосив загальну мобілізацію для всіх хто спроможний та може стати до оборони.

    Призовний вік до 27-ми років включно. на строкову , але зараз мобілізація у зв язку з воєнним станом. осіб до 60-ти років чоловіків.

    УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №64/2022

    Про введення воєнного стану в Україні:

    https://www.president.gov.ua/documents/642022-4139...

    "У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" постановляю:

    1. Ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. ...

    3. У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 – 34, 38, 39, 41 – 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану".

    З 25.02.22 окремим указом Президента № 69/2022 "Про загальну мобілізацію" заборонено виїзд чоловікам з 18 -ти до 60 -ти років.

    Якби був білий білет з виключенням з військового обліку за станом здоров я тоді ви не підлягаєте під мобілізацію та змогли б виїхати.

    Або треба мати довідку МСЕК про встановлену інвалідність у родича , що потребує вашого постійного догляду

    Можете спробувати подати довідку про вагітність дружини , проте немає такої норми прямо у Законі. або , що на Вашому утриманні є троє дітей до 18-ти років, або дитина з інвалідністю.

    При этом, Вы можете покинуть территорию Украины, при наличии таких оснований, которые указаны в:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

    визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі жінки та чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю, яка має будь-які види порушень функцій організму III-IV ступеня їх вираження та обмеження життєдіяльності будь-якої категорії II-III ступеня їх вираження відповідно до критеріїв встановлення інвалідності дітям, затверджених Кабінетом Міністрів України, або дитина з інвалідністю, яка має функціональні порушення в організмі та обмеження життєдіяльності, що відповідають критеріям для встановлення I чи II групи інвалідності для повнолітньої особи згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України (такі особи

    можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи, до досягнення нею 23 років;

    усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

    зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

    народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

    працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України;

    інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

    наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;

    жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:

    військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;

    працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;

    осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;

    осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

    Особи, зазначені в абзацах четвертому - восьмому частини другої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

    Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою".

    ---

    Вам треба мати копію довідки про інвалідність родича(мами батька, дідуся , бабусі) та військовий квиток де вказано про відстрочку, або довідку про це, також паспорт закордонний та копію свідоцтва мами з її даними. або іншого родича у якого інвалідність за яким ви здійснюєте постійний догляд.

    ---

    якщо навіть Знятий з обліку за строковою службою(в мирний час), не означає , що вас виключили і з резервістів.

    повинно бути - виключений з військового обліку взагалі , та підстава , що ви зазначили може свідчити лише про відстрочку, якщо комісія ВЛК не встановить поліпшення у здоров ї.

    тому або за результатами ВЛК Вас визнають непридатним з виключенням з обліків і строкової служби і резерву , дві окремі постанови, або домагайтеся відстрочки на основі діагнозу.

    ви з високою ймовірністю продовжуєте перебувати у резервістах запасу , що підпадає під мобілізацію.

    ---

    Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.

    Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника)

    посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, або

    висновок військово-лікарської комісії про непридатність

    Крім того обмеження не стосуються осіб:

    на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або

    які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або

    на утриманні яких є дитина з інвалідністю.

    А також тих, хто є:

    усиновителем

    опікуном, або

    чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.

    Просимо громадян врахувати дану інформацію.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Александр Клієнт 2 роки тому

    Дополню:Сегодня ходил в военкомат забрать "Тимчасове посвідчення військогозабов'язаного", которое я не забрал в 2017 году. Документ мне изготовили сегодня. Призывной комиссией я зачислен в запас и написало след: "Пр №17 визнаний непридатним до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час гр. I ст. 64в".

    • Адвокат Евгений Александрович
      Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

      Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

      Здравствуйте, Александр!

      "Дополню:Сегодня ходил в военкомат забрать "Тимчасове посвідчення військогозабов'язаного", которое я не забрал в 2017 году. Документ мне изготовили сегодня. Призывной комиссией я зачислен в запас и написало след: "Пр №17 визнаний непридатним до військової служби в мирний час"?

      Вы сможете выехать, так как у Вас в соответствии с данными временного удостоверения, есть основания для получения отсрочки от призыва по мобилизации.

      ЗАКОН УКРАЇНИ

      Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

      (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

      https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

      "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

      Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

      заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

      визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);... ".

      Всего доброго!

      С уважением адвокат, Евгений Александрович.

      • Александр Клієнт 2 роки тому

        1. А как же "обмежено придатний у воєнний час"? 2. На границе будет достаточно показать УБД отца, его свидетельство о смерти, справку что он воевал в АТО и мое свидетельство о рождении? Чтобы воспользоваться исключением "чий близький родич загинув в АТО"

        • Адвокат Евгений Александрович
          100%
          Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

          Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

          Александр!

          "1. А как же "обмежено придатний у воєнний час"? 2. На границе будет достаточно показать УБД отца, его свидетельство о смерти, справку что он воевал в АТО и мое свидетельство о рождении? Чтобы воспользоваться исключением "чий близький родич загинув в АТО"

          Ограниченная непригодность тоже может давать основанич для получения отсрочки от призыва по мобилизации.

          По поводу того, что: "На границе будет достаточно показать УБД отца, его свидетельство о смерти, справку что он воевал в АТО и мое свидетельство о рождении? Чтобы воспользоваться исключением "чий близький родич загинув в АТО", в любом случае само собой по статье 23 Закона Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации", даёт основание для получения отсрочки от призыва по мобилизации.

          В ТЦКСП (военкомате) Вам должны были во временном удостоверении сделать отметку о предоставлении отсрочки от призыва по мобилизации.

    Александр Клієнт 2 роки тому
    Вы сможете выехать, так как у Вас в соответствии с данными временного удостоверения, есть основания для получения отсрочки от призыва по мобилизации.

    Каким способом мне можно получить отсрочку от мобилизации? Куда обращаться за отсрочкой?

    • Адвокат Евгений Александрович
      Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

      Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

      Александр!

      Вы были сегодня в ТЦКСП (военкомате), как видно: "Сегодня ходил в военкомат забрать "Тимчасове посвідчення військогозабов'язаного", которое я не забрал в 2017 году. Документ мне изготовили сегодня. Призывной комиссией я зачислен в запас и написало след: "Пр №17 визнаний непридатним до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час гр. I ст. 64в"", вот они должны были когда выдавали на основании результатов медкомиссии и предоставленных документов о том, что: "чий близький родич загинув в АТО", проставить во временном удостоверении отметку о предоставлении Вам отсрочки от призыва по мобилизации, либо выдать справку о том, что у Вас есть такая отсрочка от призыва по мобилизации.

      Нужно предоставить копии документов о том, что Ваш отец погиб в зоне АТО, если Вы ранее их не давали.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України